بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان


شاتل

جنگ تاکتیکی دو سرمربی بزرگ فوتبال جهان

برتری منچستر سیتی مقابل رئال مادرید در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به قلم دکتر تورج عاطف

نویسنده : ParsFootball NewsAgency
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۵۷

در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید در دیداری که سیتی برتری کاملی داشت با نتیجه خفیف 4-3 باخت تا سرنوشت تیم فینالیست به بازی برگشت کشیده شود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

بسیاری از عاشقان قدیمی فوتبال می توانند بازی قرن جام جهانی را بخاطر آورند نبرد آلمان و ایتالیا در نیمه نهایی جام جهانی 1970 که با نتیجه 4 به 3 به نفع آتزوری ایتالیا تمام شد بازی که در وقت اضافه 5 گل به ثمر رسید و بسیاری معتقدند انرژی که از ایتالیایی ها در آن بازی گرفته شد عامل بسیار مهمی از نمایش ضعیف این تیم در فینال در مقابل سلسائو برزیل بود .
به نظر می آید که از بازی منچستر سیتی در مقابل رئال مادرید در بازی رفت نیمه نهائی لیگ قهرمانان اروپا فصل 22-2021 یاد آور آن بازی زیبا باشد . در بازی که پادشاه مسابقات لیگ قهرمانان یعنی تیم رئال مادرید با 13 قهرمانی در مقابل تیم منچستر سیتی قرار گرفته بود که علی رغم قهرمانی های داخلی بسیاری که این تیم در انگلستان کسب کرده است در صحنه های بین المللی موفق به کسب جامی نشده است و بالاترین افتخارشان حضور در فینال سال گذشته در مقابل چلسی بود .
رئال مادرید که روزگاری ملقب به کهکشانی بود می تواند عنوان غیر رسمی دیگر بجز کسب عنوان چهاردهم در این جام را داشته باشد و آن چیزی نیست جز ” شکارچی میلیاردهای ” .
رئال مادرید در مراحل قبل تیم پاری سن ژرمن با مالکان بلند پرواز قطری و چلسی که قبل از جنگ خونین روسیه و اوکراین متعلق به میلیارد خیال پرداز دیگری چون رومن آبراموویچ بود را به تاریکخانه نسیان قهرمانی فرستاده بود وحالا به دنبال شکار منچستر سیتی است و آرزوهای مالکان اماراتی این تیم است .


رئال مادرید در مقابل منچستر سیتی با دو گل زود هنگام غافلگیر نشد و به بازی برگشت تا خیالات گواردیولا سر مربی تیم منچستر سیتی را برای بازی برگشت مشوش کند همان گونه که در بازی برگشت در برابر چلسی این گونه بود .

رئال مادرید تیمی است که در این فصل نشان داده چون ایتالیا جام جهانی 1970 و بازی نیمه نهایی تا آخرین لحظه می جنگند و کارلو آنجلوتی که در روزگار آن بازی قرن تنها 12 سال داشته است به جستجوی آن است که نشان دهد اصالت و قدمت و روحیه خود باوری برای قهرمانی بسی فراتر از مالکان ثروتمند هستند و در این راه آنچلوتی چشم به سردار فرانسوی خود دوخته است و کریم بنزما که خیال دارد یاد آور هم وطن مشهور و بازیکن سابق رئال و مربی اسبق خودش یعنی زین الدین زیدان بشود .

البته این نکته هم نباید فراموش شود که بنزما می تواند چون ریموند کوپا برنده توپ طلایی دیگری باشد که با ملیت فرانسوی و عضویت در تیم رئال مادرید به این افتخار نائل آمده است و در کنار این افتخارات باید گفت که آنجلوتی هم می خواهد با فتح دوباره این جام تبدیل به اولین مربی شود که چهار بار فاتح این رقابتها شده است علاوه بر آن که با تیم رویایی میلان اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 قرن بیستم دو بار موفق به کسب این جام در نقش یک بازیکن شده است .


اما در سمت دیگر هم گواردیولا است مردی که در تالار افتخارات مربیان لیگ قهرمانان اروپا با دو قهرمانی بعنوان مربی و یک قهرمانی بعنوان بازیکن حضور دارد مردی که در بایرن مونیخ بسیار بیشتر از آنجلوتی تمجید شد گواردیولا در برابر خود آنجلوتی را دارد که چون او در اسپانیا و آلمان و انگلستان افتخار کسب کرده است و البته دامنه افتخارات همکار ایتالیائی اش در کشورهای ایتالیا و فرانسه هم گسترش پیدا کرده است و مردی است که با دو تیم مختلف موفق به فتح اروپا شده است عنوانی که گواردیولا سالها است به دنبال آن است .
بازی رفت به نفع منچستر سیتی به پایان رسید چون اتفاقی که در مقابل دیگر تیم همشهری مادرید یعنی آتلتیکو رخ داد ولی رئال مادرید تیمی است که چه در بازی رفت بازنده چون بازی در برابر پاری سن ژرمن و چه پیروز در برابر چلسی باشد در خانه حریفی غیر قابل پیش بینی است به انتظار می نشینیم .

اختصاصی پارس فوتبال – دکتر تورج عاطف


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.