بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

آغاز لیگ برتر فوتسال از ۱۰ مهر در ۲ گروه/ حضور مربیان و بازیکنان خارجی ممنوع شد

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۹:۳۷
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال از ساعت 11 امروز (سه‌شنبه) با حضور آرش جابری سرپرست سازمان لیگ فوتسال، داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال، محمدرضا غفاری، علیرضا جنتی و حامد نجفی اعضای هیئت رئیسه در محل سازمان لیگ فوتسال برگزار شد و موارد ذیل مورد بحث، بررسی و تصویب قرار گرفت:

1- مقرر شد کلاس توجیهی نمایندگان سازمان لیگ فوتسال در فصل مسابقاتی 1400-1399، با هماهنگی بخش IT فدراسیون فوتبال و هیئت‌های فوتبال استانی به صورت وبینار آنلاین برگزار شود.

2- مقرر شد مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در رده‌های سنی امید و جوانان در فصل مسابقاتی 1400-1399 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مطابق قوانین مطروحه، به صورت مجتمع برگزار شود.

3- مقرر شد مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 99-98، پیروی نامه‌های سازمان لیگ فوتسال و براساس درخواست کتبی تیم‌های حاضر در مسابقات جهت برگزاری رقابت‌ها و بر اساس اعلام آمادگی تیم‌ها، مطابق نامه رؤسای هیئت‌های فوتبال استانی در شش گروه و به صورت مجتمع برگزار شود. در نهایت براساس امتیازات کسب شده، تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله دوم مسابقات صعود خواهند کرد. 12 تیم حاضر در مرحله دوم، مسابقات خود را در دو گروه شش تیمی و به صورت مجتمع و رفت و برگشت برگزار می‌کنند که در نهایت تیم‌های اول و دوم هر گروه به مسابقات لیگ دسته اول 1400-1399 صعود خواهند کرد.نماینده تهران قهرمان لیگ دسته اول فوتسال شد

ضمن اینکه مرحله نهایی مسابقات نیز با حضور چهار تیم و به صورت مجتمع و دوره‌ای برگزار خواهد شد تا تیم‌های اول تا سوم این مسابقات مشخص شوند. همچنین به دلیل تأخیر در برگزاری این مسابقات به دلیل شیوع بیماری کووید 19، هیچ‌کدام از تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 99-98 به مسابقات لیگ مناطق فوتسال کشور سقوط نخواهند کرد و هیچ تیمی نیز جایگزین آنها نخواهد شد.

4- مقرر شد لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399، پس از اخذ مجوزهای لازم جهت برگزاری مسابقات از سوی فدراسیون فوتبال از ستاد مقابله با بیماری کرونا و با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل برگزاری مسابقات فوتسال کشور در شرایط بیماری کووید 19، با شرکت 14 تیم شامل 12 تیم باقیمانده از فصل مسابقاتی 99-98، به اضافه دو تیم صعودکننده از مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 99-98 در دو گروه هفت تیمی، به صورت مجتمع و رفت و برگشت در چهار منطقه برگزار می‌شود که در پایان براساس امتیازات کسب شده، تیم‌ها در جدول مسابقاتی رتبه‌بندی و به سه گروه تقسیم خواهند شد:

* گروه اول شامل تیم‌های اول، دوم و سوم هر گروه  که مسابقات خود را در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برای مشخص شدن قهرمان مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور، جهت حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا ادامه خواهند داد.

* گروه دوم شامل تیم‌های چهارم و پنجم هر گروه که برای فصل آتی نیز در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور حضور خواهند داشت.

* گروه سوم شامل تیم‌های ششم و هفتم هر گروه است که مسابقات خود را در یک گروه و به صورت رفت و برگشت انجام خواهند داد و تیم‌های سوم و چهارم این بازی‌ها به مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1401-1400 سقوط خواهند کرد.

باشگاه‌های متقاضی میزبانی در چهار منطقه مسابقات باید با ارائه مدارک ذیل، درخواست‌های میزبانی را تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ هفدهم شهریور، از طریق هیئت فوتبال استان مربوطه به سازمان لیگ فوتسال ارسال کنند.

5- مقرر شد مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399 از روز پنجشنبه مورخ دهم مهرماه برگزار شود و پایان زمان نقل و انتقالات نیز روز سه‌شنبه مورخ هشتم مهرماه خواهد بود.

6- زمان‌بندی برگزاری مرحله مجتمع مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399 به شرح زیر اعلام شد:
دور رفت مرحله اول از روز پنجشنبه مورخ دهم مهرماه
دور برگشت مرحله اول از روز جمعه مورخ 30 آبان
دور رفت مرحله دوم از روز دوشنبه مورخ یکم دی ماه
دور برگشت مرحله دوم از روز یکشنبه مورخ بیست و یکم دی ماهسنگ‌سفیدی: تعویق لیگ برتر به ضرر ماست

7- با توجه به دو گروهی برگزار شدن مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399، حق شرکت باشگاه‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399 مبلغ 500 میلیون ریال تعیین شد.

8- در راستای اعتلای فوتسال کشور در بخش رده‌های سنی پایه مقرر شد در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399، علاوه بر 16 بازیکن آزاد در رده سنی آزاد، چهار بازیکن در شرایط سنی زیر 23 سال (متولدین 1376/01/01 به بعد)، هفت بازیکن در شرایط سنی امید (متولدین 1378/10/11 به بعد) و سه بازیکن در شرایط سنی جوانان (متولدین 1380/10/11 به بعد) در لیست اسامی کلی بازیکنان باشگاه‌ها حضور داشته باشند.

9- مقرر شد در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399 محرومیت بازیکنان با چهار کارت زرد صورت پذیرد.

10- هیئت‌رئیسه سازمان لیگ فوتسال بنا به ملاحظات متعدد، از جمله عدم داشتن منابع ارزی و محدودیت نقل و انتقال ارز مصوب کرد که در کلیه مسابقات فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399، عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی جدید ممنوع شود. لازم به ذکر است بازیکنان فعلی خارجی شاغل در صورت اتمام مدت قرارداد، فقط می‌توانند با باشگاه فعلی خود تمدید قرارداد کنند و پیوستن آنها به سایر باشگاه‌ها ممنوع است.شمسایی: تا به فوتسال برگشتم، پیشنهادها با مبالغ شیک و عجیب آغاز شد

11- مقرر شد وضعیت قراردادی بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌های فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399، در شرایط مواجه شدن با تعلیق بازی‌ها به خاطر بیماری کووید 19 از طریق دبیرکل فدراسیون فوتبال از کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران استعلام شود.

12- مقرر شد جلسه قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی 1400-1399 با رعایت کامل مفاد پروتکل‌های بهداشتی، رأس ساعت 11 روز چهارشنبه مورخ نوزدهم شهریور به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان برگزار شود.

13- مقرر شد جلسه آتی هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال رأس ساعت 19 روز سه‌شنبه، مورخ هجدهم شهریور به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *