بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

شمسایی: احتمال اتفاقات خطرناک در لیگ فوتسال وجود دارد/ زمان پاداش، انگار ناپدری بالای سر ماست

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۹:۳۷
بدون تصویر
– اخبار ورزشی –

وحید شمسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تصمیم سازمان لیگ فوتسال مبنی بر آغاز لیگ برتر فوتسال در روز 10 مهر اظهار داشت: 10 مهر برای من و باشگاه زمان خوبی نیست. در طول مسابقات هم چند دیدار فاصله می‌افتد و مشخص نیست کرونا به چه سمتی می‌رود. مسابقات قهرمانی آسیا هم هنوز قطعی نشده و فقط برنامه آن اعلام شده است.

 30 روز فرصت مناسبی نیست
وی با تمجید از سرپرست سازمان لیگ فوتسال تصریح کرد: آرش جابری زحمت زیادی می‌کشد، وقت زیادی می‌گذارد و می‌خواهد مجوز برگزاری فوتسال را بگیرد، اما تنها 30 روز تا آغاز  مسابقات زمان داریم. وقتی کرونایی وجود نداشت، بازیکنان پس از پایان فصل، جسته و گریخته تمرین می‌کردند، اما امسال سالن‌ها روز چهارم شهریور باز شده و باید با هر بازیکن از صفر شروع کنیم. یک ماه برای شروع لیگ فرصت مناسبی نیست.

آغاز لیگ برتر فوتسال از 10 مهر در 2 گروه/ حضور مربیان و بازیکنان خارجی ممنوع شد

احتمال بسیاری از اتفاقات خطرناک وجود دارد
سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند اصفهان درخصوص شیوه برگزاری لیگ برتر خاطرنشان کرد: این شیوه مورد موافقت باشگاه‌ها قرار گرفته و به آن احترام می‌گذاریم، اما اگر لیگ به‌جای 10 مهر در روز 20 مهر آغاز می‌شد، خیلی بهتر بود. به این زمان احترام می‌گذاریم و تابع سازمان لیگ هستیم، اما امیدواریم باعث نشود مصدومیت زیادی برای بازیکنان فوتسال اتفاق بیفتد. من با بدنسازهای خوب جهان صحبت می‌کنم و به نظرم این زمان، احتمال بسیاری از اتفاقات خطرناک را دارد. امیدوارم همه به فکر هم باشیم و اینگونه نباشد برای اینکه به مقصدی که می‌خواهیم برسیم، چند نفر آسیب ببینند.

خدا از ویلموتس و مسببان این ماجرا نگذرد!
شمسایی درخصوص قانون منع استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی، با وجود تمایل او برای جذب مربی برزیلی عنوان کرد: یکی از بدبختی‌های من همین بود و به خاطر این موضوع بسیار ناراحت هستم. خدا از ویلموتس و کسانی که باعث شدند چنین اتفاقاتی برای کشورمان بیفتد، نگذرد. کسانی که بازیکنان خارجی بی‌کیفیت را آوردند، این اتفاقات را رقم زدند. ما در هر رشته باید روی نقاط عطف دست بگذاریم و برای پیشرفت هر رشته باید به کسانی اعتماد کنیم که از ما جلوتر بوده‌اند. سوم جهان شدیم، اما از لحاظ ساختاری مانند کشورهایی چون برزیل و ایتالیا نیستیم.

هنگام پرداخت پاداش سومی جهان انگار ناپدری بالای سر ماست
شمسایی با بیان اینکه در صورت ورود بازیکنان خارجی باکیفیت، بازیکنان داخلی تلاش می‌کنند به آن جایگاه برسند، به تسنیم گفت: هر بازیکن خارجی در فوتسال که به ایران آمد، دلاری نماند که به او پرداخت نشود و دو بازیکن برزیلی گیتی‌پسند هم بدون حاشیه از این تیم جدا شدند. روزی که فدراسیون فوتبال در جوایز سالانه AFC جایزه‌ای نمی‌گرفت، فوتسال سردمدار فوتبال ایران بود و جایزه بهترین تیم و بهترین بازیکن فوتسال آسیا را به دست می‌آورد. هر چقدر که بچه‌های فوتسال پاداش می‌گیرند نوش جان‌شان، اما موقع پرداخت پاداش سومی جهان انگار ناپدری بالای سر ماست. زمان موفقیت بلاشکن هستیم، اما وقتی فوتسال می‌خواهد جلو می‌رود،‌ قانونی را که برای فوتبال وضع می‌شود، برای فوتسال هم تصویب می‌کنند.

تیم‌های دیگر از ما می‌ترسند، اما رسیدن به قله آسان نیست
سرمربی گیتی‌پسند اصفهان درخصوص کار سخت شاگردان ناظم‌الشریعه در مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا اظهار داشت: اگر ایران در 10 تورنمنت آسیایی شرکت کند، در هشت تورنمنت قهرمان می‌شود و تنها در دو دوره روی اتفاقات شکست می‌خورد. از لحاظ نیروی انسانی شرایط خوبی داریم و تیم‌های دیگر هم از ما می‌ترسند، اما رسیدن به قله و افتخار آسان نیست. با این حال سوم جهان هستیم و توقعات از فوتسال درست است.

ناظم‌الشریعه: در صورت لغو تورنمنت کیش با چه تدارکی به مسابقات قهرمانی آسیا برویم؟

پتانسیل فوتسال ایران از آسیا خیلی بالاتر است
شمسایی با بیان اینکه اکنون همه کشورها با کرونا روبرو هستند، تصریح کرد: شنیدم چند بازیکن تیم‌های ملی کویت و ژاپن کرونا گرفته بودند و تمرینات آنها تعطیل شد. لیگ قهرمانان اروپا هم بدون تماشاگر برگزار شد، اما کیفیت مسابقات اینقدر بالا بود که غیبت تماشاگران احساس نمی‌شد. من اصلاً نمی‌خواهم به آسیا فکر کنم، چون پتانسیل بازیکنان و مربیان ما خیلی از آسیا بالاتر است.

چند جلسه با جاوید داشتیم، اما مباحث مالی ما همسو نیست
وی در مورد جذب مهدی جاوید گفت:‌ بازیکن بسیار بسیار خوبی به نام حمید احمدی داشتیم که یک هفته پیش از حضور من در گیتی‌پسند، به دلیل شرایط مالی بهتر به مس سونگون رفت. جاوید ستاره‌ای بی‌بدیل در آسیا و جهان است و خیلی دوست داریم او را جذب کنیم. ما با هم رفیق هستیم و بیش از سه، چهار جلسه با هم داشتیم، اما مباحث مالی ما با یکدیگر همسو نیست و فعلاً نتوانستیم شرایط مالی او را فراهم کنیم. ان‌شاءالله جاوید به جمع ما اضافه شود، اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

وحید شمسایی , فوتسال , تیم فوتسال گیتی پسند , لیگ برتر فوتسال , تیم فوتسال مس سونگون , مهدی جاوید , تیم ملی فوتسال ایران ,

کَل‌کَلی با مس سونگون نداریم
سرمربی گیتی‌پسند اصفهان درباره درگیری لفظی ایجاد شده میان اعضای این تیم با بازیکنان تیم فوتسال مس سونگون به تسنیم گفت:‌ ما کل‌کلی با هم نداریم. علیرضا افضل رفیق صمیمی من است و هم‌تیمی و مربی من بوده است. زمانی که وارد گیتی‌پسند شدم، به او گفتم اگر قرار است بازیکنی انتخاب کنیم، بهتر است به هم کمک کنیم و اگر وارد جذب بازیکنی شدید، ما به دنبال آن بازیکن نباشیم؛ یا اینکه اگر بازیکنی را نخواست، ما آن بازیکن را جذب کنیم.

گیتی‌پسند به اندازه خودش شرایط مالی خوبی دارد
شمسایی با بیان اینکه برخی تیم‌ها در همه کشورها، بیشتر از سایرین برای رشته‌ای هزینه می‌کنند، خاطرنشان کرد: برخی تیم‌ها همانطور که رئال مادرید و بارسلونا در اسپانیا بیشتر خرج می‌کنند، مس سونگون و گیتی‌پسند از لحاظ مالی شرایط بهتری نسبت به سایر تیم‌ها دارند. افضل از من ناراحت بود که با هم صحبت کردیم. گیتی‌پسند به اندازه خودش شرایط مالی خوبی دارد و بر اساس همین اندازه جلو می‌رود. همانطور که باید هوای بازیکن را داشته باشیم، باید حافظ منافع باشگاه هم باشیم. وقتی ارزشی در جایی خرج می‌شود، شما یک گام برمی‌دارید و نمی‌توانید 10 گام جلو بروید.

سنگ‌سفیدی: تعویق مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا و لیگ برتر به ضرر ماست

اگر من هم می‌توانستم، بازیکنان مس را جذب می‌کردم
وی با تمجید از مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتسال عنوان کرد: گام‌های ما به اندازه‌ای است که بتوانیم جلو برویم. به مدیران مس سونگون و علیرضا افضل که شاید از لحاظ مالی از ما جلوتر بودند، تبریک می‌گویم. اگر من هم می‌توانستم، بازیکنان این تیم را جذب می‌کردم، اما آنها احتمالاً جیب‌شان پُرپول‌تر بوده است. البته این قانون دنیاست که هر بازیکنی به تیم دیگری می‌رود و ما با مدیران، بازیکنان و سرمربی مس سونگون، رقیب و رفیق هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *