بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

قوانین جدید پنالتی؛ کارهایی که دروازه بان‌ها دیگر نمی‌توانند انجام دهند

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۱

رفتارهای امیلیانو مارتینز در ضربات پنالتی جام جهانی 2022 قطر و نقش زیادی که در قهرمانی آرژانتین داشت، جنجال‌های زیادی به پا کرد باعث شده قانون گذاران فوتبال به دنبال راه حل‌هایی برای جلوگیری از این موضوع باشند.

طرفداری | هیئت بین المللی فوتبال «IFAB» قوانین جدیدی برای دروازه بانان در موقع ضربات پنالتی وضع کرده که از اول جولای و فصل 24-2023 اجرایی می‌شوند. طبق این قوانین؛ دروازه بان باید احترام بازیکن حریف را نگه دارد به صورت ناعادلانه، حواس ضربه زننده پنالتی را پرت نکند. به عنوان مثال زدن ضربه را به تاخیر بیاندازد یا تیرک و تور دروازه را مدام لمس کند. گلر باید روی خط دروازه، رو به ضربه زننده، بین تیرک‌ها و بدون داشتن تماس با آن‌ها بایستد و تا زمان ضربه به توپ، در همان حالت بماند.

در حالی که برخی فکر می‌کنند این قوانین جدید مفید هستند اما برخی دیگر معقتدند رفتار گلرهایی مانند امیلیانو مارتینز، بخشی از خود بازی هستند و نباید مانع از آن‌ها شد و وضع چنین قوانینی، به ضربه زننده‌های پنالتی برتری ناعادلانه‌ای می‌دهد. مایک منیان دروازه بان میلان و تیم میلان فرانسه نیز درباره این قوانین جدید شوخی کرده و به آن‌ها طعنه زده است. او گفت:

دروازه بان‌ها باید پشت‌شان را به ضربه زننده کنند و اگر پنالتی را مهار کردند، حریف یک ضربه مستقیم ایستگاهی دریافت خواهد کرد.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *