بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

لیگ برتر بسکتبال| اعلام زمان و نحوه برگزاری مرحله دوم مقدماتی

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۶

مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال کشور روز دوشنبه (۱۰ بهمن 1401) به پایان می رسد و جایگاه تیم ها مشخص می شود .

به گزارش طرفداری و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، بنا بر اعلام سازمان لیگ بسکتبال، با توجه به این مهم که مرحله دوم مقدماتی قرار بود پنج شنبه (۱۳ بهمن ماه) آغاز شود، به دلیل نبود فرصت کافی برای تیم ها در راستای تهیه بلیت، مسابقات مرحله دوم با یک هفته تاخیر برگزار می شود.

مرحله دوم از دوشنبه (۱۷ بهمن ماه) آغاز خواهد شد و با در نظر گرفتن پنجره ششم انتخابی جام جهانی و مسابقات سوپرلیگ غرب آسیا، مسابقات در روزهای ۱۷ بهمن و ۲۱ بهمن برگزار می شود. مسابقات بعدی به پس از دیداری های تیم ملی مقابل ژاپن و چین انتقال می یابد که ۱۳ اسفند خواهد بود.

با پایان یافتن مرحله اول مقدماتی، تیم های اول تا چهارم در گروه اول، تیم های پنجم تا هشتم در گروه دوم و تیم های نهم تا دوازدهم در گروه سوم به صورت رفت و برگشت با هم دیدار می کنند.

بعد از مرحله مقدماتی دوم، مرحله پلی آف برگزار می شود. در این مرحله تیم های نهم تا دوازدهم برای فرار از سقوط می جنگند، به طوری که تیم نهم با دوازدهم و دهم با یازدهم به مصاف هم می روند و دو تیم به دسته پایین تر سقوط می کنند.

تیم های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم هم به صورت سه پیروزی از پنج بازی با هم رقابت می کنند تا چهار تیم برتر مشخص شوند.

نکته مهم، احتساب امتیازات در مرحله دوم مقدماتی است که در هر گروه به صورت مجزا محاسبه می شود و امکان ارتقای تیم پنجم به چهارم یا نهم به هشتم وجود ندارد. هر سه گروه با توجه به امتیازاتی که کسب می کنند، در همان گروه خودشان منظور می شود.

برنامه کامل مرحله مقدماتی دوم پس از پایان مرحله اول اعلام می شود.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *