بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

اظهارات مهم دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی؛ آقایان! ما حاضریم جان‌مان را هم برای کشورمان بدهیم/ باید هر اتفاقی باعث خوشحالی مردم می‌شود انجام بدهید

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۹

محمدرضا مدنی؛ پرویز برومند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره بازی تیم ایران مقابل اروگوئه اظهار داشت: ما به تیم ملی ما امیدوار بودیم و حالا امیدوارتر هم شدیم. بازیکنان تیم ملی با این فوتبالی که مقابل اروگوئه نشان دادند ثابت کردند میتوانیم روی تیم ملی مان در جام جهانی به حساب کنیم.

اروگوئه حریف تدارکاتی خوبی بود

وی ادامه داد: تیم اروگوئه  حریفی بود که میشد روی این تیم به عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند حاضر در جام جهانی حساب کرد. ما در دیدار با اروگوئه یک نیمه خوب بازی کردیم و یک نیمه زیر فشار آنها به خوبی دوام آوردیم و در مجموع طوری با آنها رودررو شدیم که باید به مصاف شان می‌رفتیم.

فکر نمی‌کردم اروگوئه را شکست بدهیم

وی در پاسخ به این موضوع که آیا انتظار برد ایران مقابل اروگوئه را داشته یا نه توضیح داد: حقیقتاً فکر نمی‌کردم این بازی را ببریم ولی از آنجایی که به تیم مان ایمان داشتم مطمئن بودم نتیجه بدی هم نمیگیریم. البته تیم اروگوئه هم خیلی فشار وارد کرد اما خط دفاعی ما و بخش های دیگر تیم به اندازه ای خوب عمل کردند که این فشار شکست و در نهایت توانستیم جلوی یکی از تیم های عنوان دار جهان برنده شویم.

اظهارات مهم دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی؛ آقایان! ما حاضریم جانمان را هم برای کشورمان بدهیم/ باید هر اتفاقی باعث خوشحالی مردم می شود انجام بدهید

باورکردنی نبود که این بازیکنان همان شاگردان اسکوچیچ بودند!

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تفاوت های این تیم ملی با تیم ملی که اسکوچیچ آن را هدایت می‌کرد تاکید کرد: باور کردنی نبود که این بازیکنان همان بازیکنان بودند و فرقی بین آنها به وجود نیامده بود اما مشخص بود که طرز فکر و برنامه ریزی تیم ملی به طور کلی متفاوت از مسابقات قبلی ما نبود. البته من به شخصه دوست دارم همیشه مربی ایرانی تیم ملی را هدایت کند چون این افتخار باید نصیب یک ایرانی شود که با تیم ایران به جام جهانی برود اما کی‌روش هم کاریزمای بالاتری از اسکوچیچ دارد و هم تیم را یکدست کرده بود.

دیگر بازیکنی جرأت ناز کردن برای تیم ملی را ندارد

برومند در توضیح این که تیم یک دست چه تیمی‌است گفت: ما در دوران اسکوچیچ نوعی دودستگی در تیم حس می‌کردیم ولی با وجود یک مربی صاحب نام و با دیسیپلین به نام کی روش این شرایط در تیم مان وجود نداشت که مثلاً فلان بازیکن بخواهد برای سرمربی تیم ملی ناز کند. امروز دیگر چنین اتفاقاتی در تیم ملی ایران رخ نمی‌دهد. من معتقدم شرایط بهتر شده و امیدوارم در بازی بعد مقابل سنگال هم شرایط باز هم بهتر شود.

اظهارات مهم دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی؛ آقایان! ما حاضریم جانمان را هم برای کشورمان بدهیم/ باید هر اتفاقی باعث خوشحالی مردم می شود انجام بدهید

تعویض ها درست و به موقع بود

بازیکن اسبق تیم ملی ایران درباره طارمی‌و گلی که به ثمر رساند گفت: به طور کلی تعویض های تیم ملی به موقع و درست انجام شدند. طارمی‌و قلی زاده هر دو در اروپا فوتبال بازی می‌کنند و جایگاهی که مهدی طارمی‌دارد ثابت کرد تا چه اندازه بازی رو به روی خط دفاعی اروگوئه برایش راحت است.

گلرها خوب بودند که از سوارز و رفقایش گل نخوردیم

وی درباره دروازه بانان تیم ایران نیز توضیح داد: هردوی آنها خوب بودند و سنگ تمام گذاشتند. همین که دروازه تیم ملی مقابل مهاجمان سرشناسی مانند سوارز و رفقایش بسته نگه داشته شد یعنی هر دو دروازه بان خوب کار کردند. امیدوارم این توان فنی روز به روز تا شروع جام جهانی افزایش پیدا کند.

با این رقبا شانس صعودمان کم نیست

کارشناس فوتبال کشورمان درباره دیدارهای رقبای ایران در گروه های دیگر نیز گفت: من بازی آمریکا با ژاپن را دیدم و شاهد بودم که آمریکا چقدر نسبت به ژاپن ضعیف تر بود و ژاپنی ها این تیم را راحت شکست دادند. من بخشهایی از بازی ولز و بلژیک را ندیدم و متوجه شدم تیم ولز نسبت به آمریکا و انگلیس سرحال‌تر است. با این همه اگر مسابقات دوستانه آنها را کنار بازی تیم ایران قرار بدهیم فکرمیکنم شانس صعود ما برای رسیدن به دور دوم کم نیست.

اظهارات مهم دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی؛ آقایان! ما حاضریم جانمان را هم برای کشورمان بدهیم/ باید هر اتفاقی باعث خوشحالی مردم می شود انجام بدهید

اگر امروز هستید به خاطر بودن فوتبال است

برومند درباره اتفاقات اخیر در برنامه فوتبال برتر (در شبکه سه) و مواضع این برنامه و مجریانش نسبت به انتحاب کارلوس کی روش به جای دراگان سکوچیچ، همچنین صحبت های خلاصه مجری برنامه فوتبال برتر بعد از پایان بازی تیم ملی تصریح کرد: من کاری به تلویزیون و اینکه چه فرد یا افرادی باعث بروز چنین رفتاری با سرمربی تیم ملی شده ندارم، اما این را می‌خواهم به مدیران شبکه ۳ یادآور شوم که اگر فوتبال نباشد شما هم نمی‌توانید برنامه ای اجرا کنید. اگر شما امروز برنامه فوتبال برتر دارید به خاطر بودن همین فوتبال است. فوتبالی که من خودم روزی دروازه بان تیم ملی آن بودم و حاضر بودم برایش از جانم هم بگذرم. امروز هم اگر لازم باشد برای فوتبال کشورم از جانم میگذرم. شما هم در چنین شرایطی باید با تمام وجودتان برای حمایت از تیم ملی مایه بگذرید.

مجریان تلویزیون کاری نکنید مردم غمگین شوند

وی ادامه داد: هر اتفاقی که باعث خوشحالی مردم شود نباید نادیده گرفته شود. مسئولان تلویزیون و مجریان برنامه های فوتبالی اش باید هر کاری می‌کنند در راستای خوشحال شدن مردم باشد. تیم ملی فوتبال ایران متعلق به یک گروه یا یک عده خاص نیست که شاید منافعی در آن داشته باشند! منافع تیم ملی متعلق به کل ملت ایران است. ما باید این موضوع را آویزه گوش مان کنیم که برای شادی مردم باید از جان‌مان هم بگذریم. به امید روزی که همه مردم ایران خوشحال باشند.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *