بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

فکری: تیم ملی هم می‌تواند در آسیا مدعی باشد و هم به جام جهانی صعود کند/ داستان بابک مرادی با هوادار تمام شده است

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۲۹
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود فکری در نشست خبری پیش از بازی تیم فوتبال هوادار مقابل ملوان در هفته یازدهم لیگ برتر، اظهار داشت: بابت نتایج بسیار خوبی که تیم فوتبال ملوان گرفته است، باید به این تیم تبریک بگویم، به کادر فنی خوب ملوان، باشگاه ملوان، مردم انزلی که واقعاً حق‌شان همین نتایج است. ملوان تیم ریشه‌داری است که بازیکنان بزرگی به فوتبال ما معرفی کرده است، بازیکنانی که فراموش‌نشدنی هستند. اینطور تیم‌ها فکر می‌کنم حق‌شان باشد همیشه مدعی باشند و اتفاقات خوب برای‌شان بیفتد که امسال این اتفاق برای ملوان افتاده است. ان‌شاءالله همیشه سرحال و شاد باشند.فکری: خدا را شکر داوران به نفع ما سوت نمی‌زنند/ اتلاف وقتی در کار نبود

وی درباره تقابل هوادار و ملوان در هفته یازدهم لیگ برتر، عنوان کرد: با توجه به شرایطی که امسال تیم ملوان دارد، فکر می‌کنم بازی سختی باشد. از آن طرف بازی قشنگی خواهد بود. تیم ملوان نتایج خیلی خوبی به دست آورده است و از طرف دیگر بچه‌های ما در چهار بازی گذشته بازی خیلی خوبی ارائه کردند، بازی‌های زیبایی که توانستیم در آنها پیروز شویم و حتی گل‌های زیادی زدیم. اگر بازیکنان ما همان انگیزه چهار دیدار قبلی را داشته باشند مطمئناً می‌توانیم بازی خوبی داشته باشیم و سه امتیاز مسابقه دور از دسترس نیست.

سرمربی تیم فوتبال هوادار خاطر نشان کرد: امیدوارم در درجه اول بازی قشنگی از هر دو تیم به نمایش درآید و ما هم با تمرکز بیشتر سه امتیاز را بگیریم و روند خوب‌مان را ادامه دهیم. از طرف دیگر آن چیزی را که حق بچه‌ها و باشگاه‌مان است، به دست بیاوریم و حفظ کنیم.

فکری راجع به برگزاری بازی فردا آنهم بدون تماشاگر، گفت: تماشاگران نگین و زیبایی انگشتر فوتبال هستند. اینکه در بازی حضور ندارند مقصر ما نیستیم و مقصر استادیومی است که یکسری امکانات را ندارد. مخصوصاً بحث پارکینگ؛ به هر حال استادیوم دستگردی داخل شهرک است و مقصر این اتفاق باشگاه هوادار نیست. ما دوست داریم با حضور هواداران بازی کنیم. اکثر امتیازات ما هم در خانه حریف و مقابل تماشاگران گرفته شده است. ما بازیکنان بزرگی داریم که تماشاگرندیده نیستند. خودمان هم دوست داریم این اتفاق بیفتد و مشکل از استادیوم است. امیدوارم استادیوم‌های خوبی در تهران احداث شود و شرایط مسابقه را داشته باشد و تیم‌ها استفاده کنند.

وی در مورد نوسان تیم هوادار در فصل جاری و وقفه ایجادشده در لیگ به خاطر بازی‌های ملی تصریح کرد: ما در دو هفته ابتدایی شروع خوبی داشتیم و چهار امتیاز گرفتیم، ولی متأسفانه تعطیلات باعث شد ریتم‌مان را از دست بدهیم. یکسری مسائل دیگر هم باعث شد که امتیازات را به دست نیاوریم و یک اُفتی داشته باشیم، ولی در چهار هفته گذشته هم بازی‌های خوبی ارائه کردیم و هم امتیاز گرفتیم. امیدواریم این روند را ادامه دهیم و شکل خوب‌مان را حفظ کنیم. در مورد تیم ملی هم به نظرم در بازی با هنگ‌کنگ برد خوبی به دست آوردند، ولی یکسری اتفاقات افتاد که تیم ملی قدرتش را نشان نداده بود. ما چهار گل زدیم، ولی در مالکیت بازی و موقعیت‌هایی که به حریف دادیم نگران‌کننده بودیم. هنگ‌کنگ یکسری حرکت‌ها در عمق دفاع ما داشت که با هوشیاری دفاع دفع شد، ولی این حرکت‌ها نگران‌کننده بود. مالکیت توپ هم نداشتیم و ضرب توپ‌مان به چهار و پنج عدد نمی‌رسید. در ازبکستان هم می‌توانستیم با برد بیرون بیایم، ولی متأسفانه امتیاز دادیم و کار کمی سخت شد. تیم ملی ما بازیکنان خوبی دارد و نگرانی بابت صعود نداریم. ایران با توجه به بازیکنانی که دارد جزو چهار پنج تیم خوب آسیاست. با این اوصاف هم می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم و هم اینکه در آسیا مدعی باشیم. ان‌شاءالله اتفاقات خوبی در فوتبال ما بیفتد و بتوانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار راجع به کسب هشت امتیاز تیمش در بازی‌های خارج از خانه و استفاده از بازیکنان جوان توضیح داد: بله، ما هشت امتیاز بیرون از خانه گرفتیم و می‌توانستیم در بازی‌های خانگی هم آلومینیوم را حتی شکست بدهیم. در بازی با تراکتور هم می‌توانستیم امتیاز بگیریم. در بازی مقابل فولاد نیز آنها فقط آمده بودند که یک امتیاز از ما بگیرند و نوار باخت‌های‌شان قطع شود، ولی ما آنقدر بد بازی کردیم که 10 نفره شدیم و بعد هم پنالتی دادیم و نتیجه را واگذار کردیم. در مجموع در بازی‌های خانگی هم می‌توانستیم امتیازات بیشتری کسب کنیم. شرایط امروزمان خوب است و ان‌شاءالله روندمان را ادامه دهیم. امیدواریم فردا بچه‌ها بادرایت و بافکر بازی کنند و اولین برد خانگی را به دست بیاوریم. بازیکنان جوان خوبی هم داریم و باید کمی روی شخصیت آنها کار کنیم که با یک بازی قانع نشوند و تلاش کنند و روند خوب‌شان را ادامه دهند، اینطور نباشد که یک بازی خوب انجام دهند و بازی بعد بد بازی کنند. ان‌شاءالله ثبات داشته باشند. از یک طرف خیلی به جوانان امیدواریم که در نیم‌فصل دوم به ما بیشتر کمک کنند و این مسئله نیازمند آن است که روندشان حفظ شود.

فکری درباره نتایج تیم نوجوانان در جام جهانی زیر 17 سال‌ها نیز گفت: تیم نوجوانان هم نتایج خوبی گرفت، جا دارد به آنها تبریک بگویم. در بازی با مراکش هم می‌توانستیم برنده بیرون بیاییم. ما بازی به بازی تحلیل رفتیم. فکر می‌کنم به خاطر عدم وجود امکانات ریکاوری بود یا به خاطر عدم وجود مکمل‌هایی بود که سریع بازیکنان ریکاوری کنند. به هر حال انرژی که از بدن بازیکنان خارج شده بود باعث شد بازی به بازی بازیکنان توان‌شان اُفت کند و شادابی نداشته باشیم. من فکر می‌کنم ما به این باختیم؛ وگرنه بچه‌ها توانمند بودند و می‌توانستند از این مرحله و حتی مراحل بعد عبور کنند. جا دارد به تیم نوجوانان خسته نباشید بگوییم و ان‌شاءالله این روند ادامه باشد و بتوانند در تیم بزرگسالان کمک کنند.

وی در مورد عملکرد خوب آرشا شکوری دروازه‌بان تیم هوادار در جام جهانی زیر 17 سال اظهار داشت: ما یک بازی تدارکاتی با ذوب‌آهن داشتیم و من آنجا متوجه شدم که آرشا شکوری بازیکنی است که می‌توانم به او اعتماد کنم. گلر خیلی خوبی است و دوست دارد پیشرفت کند. امیدوارم روندش را ادامه دهد و مسیر اشتباه را انتخاب نکند. از هادی شکوری که خودش یک فوتبالیست بزرگی بوده می‌خواهیم یک مشاور خوب برای پسرش باشد. به نظرم اگر آرشا راه درستی را انتخاب کند مطمئناً در آینده می‌تواند یکی از دروازه‌بانان خوب فوتبال‌مان باشد.

سرمربی تیم فوتبال هوادار راجع به آخرین وضعیت بابک مرادی عنوان کرد: فکر می‌کنم داستان بابک مرادی با هوادار تمام شده است و او را در اختیار باشگاه قرار دادیم. خود او هم مختار است که تصمیم بگیرد. در حال حاضر از تیم کنار گذاشته شده است. دلیلش هم زیاد مهم نیست که اینجا مطرح کنم.

فکری درباره تنش‌های ایجاد شده در بازی دوستانه هوادار با مس رفسنجان توضیح داد: در بازی تدارکاتی به دلیل اینکه یکسری قوانین بازدارنده در آن حاکم نیست، متأسفانه یک اتفاقاتی می‌افتد که شاید ما شرمنده شویم. نگاه من به بازی تدارکاتی یک تمرین خوب است تا در تعطیلات بازی‌های خوب داشته باشیم و در شرایط مسابقه باشیم. در بازی با مس رفسنجان من به حدی نتیجه برایم مهم نبود که گوشه زمین نشستم و یک مربی لب خط رفت، ولی بعضی از دوستان شاید نتیجه بازی برای‌شان مهم باشد و یک مواردی را مطرح می‌کنند که گاهی تنش‌هایی در بازی ایجاد می‌کند. ما به اندازه کافی بازیکن آسیب‌دیده داریم. اگر ما هم به این مسائل دامن بزنیم باعث می‌شود در زمین برخوردهایی شکل بگیرد که ما آن وقت باید چند لشگر آسیب‌دیده داشته باشیم. فکر می‌کنم مقصر کسانی باشند که نتیجه بازی برای‌شان خیلی مهم است. این اتفاقات باعث می‌شود تنش‌هایی ایجاد شود. امیدوارم بیشتر به‌هم احترام بگذاریم و فقط هدف‌مان این باشد که تیم‌مان را آماده نگه داریم.

انتهای پیام/

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *