بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ردپای یادگاری یحیی در بردهای پرسپولیس

منبع : خبرانلاین
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۸:۰۵

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس در بازی سرنوشت‌ساز با ملوان، پیروزی دشواری به دست آورد. آن‌ها مقابل خط دفاع منسجم حریف، کمتر از همیشه صاحب موقعیت شدند و دقایق پایانی برای حفظ نتیجه، تحت فشار زیادی قرار داشتند. تک گل سه امتیازی پرسپولیس در این مسابقه، روی ارسال امید عالیشاه برای عیسی آل‌کثیر به دست آمد.

به گزارش فوتبال 360، کاپیتان سرخپوشان، توانسته در نیم فصل دوم یکی از مهمترین مهره‌های اوسمار باشد. عالیشاه هفته اول نیم فصل دوم مقابل آلومینیوم، بخاطر محرومیت غایب بود. مسابقه‌ای که با شکست پرسپولیس به پایان رسید. او از هفته شانزدهم، به ترکیب پرسپولیس برگشت و تیمش در این مدت، 7 پیروزی و یک مساوی در لیگ و جام حذفی به دست آورده است.

یادگاری یحیی
عالیشاه در تیم اوسمار، نقشی متفاوت با گذشته دارد. او در پرسپولیس فعلی، به عنوان هافبک تهاجمی و پشت سر تک مهاجم این تیم، یعنی عیسی آل‌کثیر قرار می‌گیرد. استفاده از عالیشاه به عنوان بازیکن ثابت در این پست، از اواخر نیم فصل اول آغاز شد. یحیی گل‌محمدی برای حل مشکل موقعیت‌سازی تیمش، بازی با استقلال خوزستان از سیستم سه دفاعه استفاده کرد و پس از شکست این ایده، سراغ استفاده از عالیشاه پشت سر تک مهاجم تیمش رفت. عالیشاه سه بازی آخر پرسپولیس در نیم فصل اول مقابل شمس آذر، نساجی و مس رفسنجان در این پست بازی کرد. بازی‌هایی که پرسپولیس، دو برد و یک مساوی به دست آورد و عالیشاه هم، توانست در این سه مسابقه 7 موقعیت کلیدی برای تیمش بسازد.

خط آتش رویایی
نیم فصل دوم با حضور اوستون اورونوف و عیسی آل‌کثیر و هماهنگی آن‌ها با ترابی و عالیشاه، کاپیتان به بهترین فرمش در پست جدید رسیده است. پرسپولیس در نیم فصل دوم، بجز دربی تهران در تمام مسابقاتش امید گل بیشتر از یک داشته و بازی با فولاد و پیکان، بر اساس آمار متریکا توانست از امید گل 4 عبور کند. خود عالیشاه هم فقط در یک بازی نیم فصل دوم، نمره‌ای کمتر از 7 گرفته و همه بازی‌ها، حداقل یک موقعیت کلیدی برای تیمش ساخته است. موقعیت‌هایی که یکی از آن‌ها در بازی امشب مقابل ملوان، گلی سرنوشت‌ساز به همراه داشت. عالیشاه در سن 32 سالگی، با پستی متفاوت از پست تخصصی خود در بیشتر سال‌های بازی، احیا شده و امیدوار است باز هم با پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ را به دست آورد. تغییر پست او و درخشش در نقش جدید، یکی از مهمترین عوامل اصلی اوج‌گیری دوباره پرسپولیس در این فصل بوده است.

259 259

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *