بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان


شاتل

گربه سیاه کارلوس کی روش مقابل تیم ملی ایران

مشکل بزرگ کارلوس کی روش برای رویارویی با حریف تیم ملی

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰
جدیت کارلوس کی روش در دومین جلسه تمرینی تیم ملی در اتریش

کارلوس کی روش در حالی دوباره روی نیمکت تیم ملی ایران می نشیند که در دومین بازی دوستانه برابر سنگالی قرار می گیرد که دو بار با مصر از آن شکست خورده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

کارلوس کی روش با تیم ملی مصر سابقه دو بازی مهم با تیم ملی سنگال را در کارنامه‌اش دارد.

این مربی پرتغالی در اولین دیدار برابر سنگال در فینال جام ملتهای آفریقا ۲۰۲۱ به تساوی بدون گل رضایت داد و در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد تا با محمد صلاح و دیگر مصری‌ها به نایب قهرمانی اکتفا کند.

چند ماه بعد در فروردین سال ۱۴۰۱ در دور سوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باز هم کی روش باید با تیم ملی مصر به مصاف سنگال با سادیو مانه می‌رفت. البته اینبار برنده دو دیدرا رفت و برگشت جواز حضور در جام جهانی قطر را کسب می‌کرد.

در بازی رفت در قاهره تیم ملی مصر با هدایت کی روش موفق شد با یک گل سنگال را شکست دهد اما در برگشت در داکار، تیم ملی سنگال که از حمایت تماشاگران خود برخوردار بود با یک گل مصر را مغلوب کرد تا بازی به وقت اضافه کشیده شود و سپس ضربات پنالتی تعیین کند چه تیمی مسافر جام جهانی می‌شود.

در این بازی عجیب سنگال در ۱۲۰ دقیقه فرصت‌های بیشماری را از دست داد و سنگربان تیم ملی مصر مرد اول این میدان بود. در ضربات پنالتی هر دو تیم دو ضربه اول خود را هدر دادند و بازیکنان دو تیم در زدن ضربات پنالتی سوم موفق عمل کردند. اما در حالی که پنالتی چهارم سنگال تبدیل به گل شد پنالتی مصر به اوت زده شد تا سادیو مانه مهاجم سابق لیورپول و فعلی بایرن مونیخ پنالتی پنجم سنگال را تبدیل به گل کند و کی روش با مصر از راه یابی به جام جهانی محروم شود. البته فدراسیون مصر به خاطر لیزر انداختن تماشاگران سنگالی روی صورت سنگربان خود به فیفا شکایت کردند و خواستار بازی مجدد در زمین بی طرف بودند اما فیفا این شکایت را نپذیرفت تا کار کی روش با تیم ملی مصر نیز به پایان برسد.

با این حال کی روش دو تجربه نا موفق با مصر مقابل سنگال دارد و در تجربه سوم با تیم ملی ایران به مصاف سنگال البته در قالب دیدار تدارکاتی خواهد رفت و گرچه برای ایران این بازی دوستانه محسوب می‌شود و نتیجه زیاد مهم نیست ولی قطعا این بازی سوم برای مرد پرتغالی بسیار حائز اهمیت است تا انتقام عدم قهرمانی جام ملتهای افریقا و صعود به جام جهانی را از یاران سادیو مانه بگیرد.


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.