بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

پیشکسوت استقلال خرید بزرگ آبی ها را زیر سوال برد !

عباس سرخاب : خرید سجاد شهباززاده برای استقلال صددرصد اشتباه بود

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۱۹
عباس سرخاب : خرید سجاد شهباززاده برای استقلال صددرصد اشتباه بود

عباس سرخاب پیشکسوت آبی های پایتخت مدعی شد که خرید سجاد شهباززاده برای استقلال در این مقطع صددرصد اشتباه بوده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

پیشکسوت استقلال گفت که انتخاب سجاد شهباززاده صد در صد اشتباه بود، به این خاطر که اگر سرمربی جدید بیاید و او را نخواهد هم باشگاه ضرر مالی کرده و هم تیم استقلال یک جای خالی‌اش را از دست می‌دهد.

عباس سرخاب، بازیکن اسبق استقلال که در پست مهاجم برای این تیم بازی می‌کرد درباره بلاتکلیفی استقلال و بحث انتخاب سرمربی و عقد قرارداد با سجاد شهباززاده اظهاراتی را مطرح کرد.

خبر دارید که گفته شده مربی سابق تیم ملی سوئیس(پتکوویچ) کاندیدای مربیگری استقلال شده است؟

واقعاً برای باشگاه استقلال باید تاسف خورد که در چنین وضعیت خوبی که توانسته با قدرت قهرمان لیگ شود هنوز در بحث انتخاب سرمربی با چالش و مشکل مواجه است.

فکر می‌کنید چرا این اتفاقات رخ داد؟

برای اینکه مدیران باشگاه پلن B یا دوم برای هرگونه احتمالی در زمینه قطع همکاری با سرمربی تیم را در نظر نگرفته بودند. اینجا سوالات زیادی به وجود می‌آید.

چه سوالاتی؟

اینکه وقتی آقای آجرلو در ابتدای فصل قرارداد فرهاد مجیدی را به مدت سه فصل تمدید کرد، یعنی اینکه ساختار باشگاهش را بر اساس همکاری با این مربی به مدت سه سال پایه ریزی کرده است. وقتی آجرلو چنین تصمیمی‌گرفت باید استراتژی اش را هم مشخص می‌کرد اما کاملاً مشخص شد که بعد از جدایی مجیدی هیچ استراتژی مشخصی نداشته است.

منظورتان از استراتژی چیست؟

روابط بین مربی و باشگاه هر لحظه ممکن است به هر دلیلی از جمله مسائل انضباطی، مشکلات خانوادگی، مالی و یا عدم نتیجه گیری و چندین مشکل دیگر پیش بینی نشده در نقطه ای از فصل به جدایی و قطع همکاری برسد. بنابراین باشگاه باید همیشه و در هر حالتی یک گزینه دوم یا پلن B برای این قبیل مسایل داشته باشد. چیزی که ما اصلاً در استقلال ندیدیم! آقای آجرلو هرچه در بحث مدیریت فصل گذشته مشکلات را مرتفع کرد اما در این زمینه نشان داد که کمترین توجهی به موضوع جدایی مجیدی نداشته. ضمن اینکه آیا مجیدی با تصمیم شخصی رفت؟ آیا باشگاه به اجازه داد برود؟ آیا چنین بندی در قراردادش گنجانده شده بود یا نه؟ کسی که بارها با جدایی از استقلال این تیم را در بلاتکلیفی رها کرده و رفته قطعاً باید در رابطه با چنین مواردی پیش بینی تصمیم های ناگهانی اش را می‌کردند.

حالا فکر میکنید پتکوویچ که نامش برای استقلال مطرح شده میتواند به استقلال کمک کند؟

قبلا هم گفته بودم بهترین گزینه در این شرایط برای استقلال مربی خارجی است. البته یک مربی با رزومه باشد بهتر است، ولی همین که ایرانی نباشد می‌تواند با فشار کمتری کارش را ادامه دهد. چون هر کسی جای مجیدی بیاید خواه ناخواه از سوی هواداران تحت فشار قرار خواهد گرفت.

به نظر شما حضور شهباززاده در استقلال تهران اتفاق خوبی است؟

این اتفاق زمانی خوب می‌شد که سرمربی جدید شهباززاده را انتخاب می‌کرد. ما نمیدانیم سرمربی بعدی شهباززاده را قبول دارد یا نه! اگر او بیاید و شهباززاده را نخواهد چه می‌شود؟

چه می‌شود؟

قطعاً هم باشگاه به لحاظ مالی ضرر می‌کند هم شهباززاده ۳۲ ساله مجبور می‌شود یک فصل دور از زمین روی نیمکت عمر فوتبالی اش را سپری کند و هم اینکه یک جای خالی در لیست استقلال پر میشود. ای کاش مدیران باشگاه کمی‌صبر میکردند تا سرمربی جدید بیاید و خودش نفراتش را انتخاب کند. البته برای شهباززاده که قبلا هم بازیکن استقلال بوده احترام ویژه ای هم قایل هستم و امیدوارم در استقلال دوباره به موفقیت های سالهای اخیرش ادامه بدهد ولی به لحاظه حرفه ای این اقدام درست نبود.

فکر میکنید این یارگیری تحت تاثیر فشار این روزهای هواداران باشد؟

فشار هواداران یا تبلیغاتی که برای شهباززاده در رابطه با حضورش در پرسپولیس شد مهم نیست. مهم این است که استقلال نباید بدون نظر کادر فنی جدید بازیکن انتخاب می‌کرد. اگر قرار باشد مربی بعدی بیاید و به این مسائل کاری نداشته باشد، یعنی یک مربی اختیار است و چنین مربی هرگز نمی‌تواند در استقلال موفق باشد. کادر مدیریتی باید این مسائل را در نظر بگیرد. نمونه اش انتخاب الکساندر نوری که با توجه به دو ملیتی بودنش حسابی استقلال را بازی داد و تنها برای خودش تبلیغات کرد تا اسمش سر زبان‌ها بیافتد.


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.