بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سوریان: خروج مدال‌ها از انحصار استانی خبر خوبی برای کشتی فرنگی نوجوانان است

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۸:۲۱
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

محسن سوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان کشوری که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برگزار شد، اظهار داشت: خیلی راضی نبودم، نسبت به سال‌های گذشته مسابقات از سطح کیفی بالایی برخوردار نبود. یکی از دلایلش می‌تواند این باشد که در سال‌های قبل بچه‌ها می‌توانستند برای استان‌های دیگر کشتی بگیرند و به آنهایی که جا مانده بودند، سهمیه داده می‌شد اما امسال این اتفاق نیفتاد، تیم‌ها هر کدام 10 نفر سهمیه خودشان را داشتند و کسی به اسم سهمیه آزاد شرکت نکرد.

وی در رابطه با اینکه آیا کشتی‌گیری نظرش را جلب کرده، گفت: مسلماً نفرات جدیدی آمدند، کشورهای دیگر هم وضعیت‌شان در رده سنی نوجوانان همین است، ولی توقعم بالاتر بود. البته زمان زیاد داریم، مسابقات جهانی شهریور ماه سال آینده برگزار می‌شود و فرصت کار کردن روی این بچه‌ها را داریم.

سوریان در خصوص اینکه آیا کشتی‌گیرانی از شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشوری معاف بودند؟، گفت: بله، بچه‌های نونهالانی که سال گذشته در مسابقات آسیایی مدال گرفته بودند و نوجوانان عنوان‌دار جهانی از مسابقات کشوری معاف شده بودند. با این وجود از 9 نونهالی که معاف شده بودند، سه نفر اینجا کشتی گرفتند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در رابطه با زمان آغاز اردوها تصریح کرد: اردوهای آماده‌سازی ما از ماه آینده استارت می‌خورد. این اولین مرحله از مسابقه چرخه ما بود، در اسفند ماه مسابقات جام پیروزی ترکیه را در پیش داریم که سعی می‌کنیم از همین نفراتی که در مسابقات کشوری اول شدند استفاده کنیم. بچه‌هایی که‌ بیرون ماندند را نیز در اردو محک می‌زنیم که اگر به نفرات اول کشوری غلبه کنند مازاد بر اینها، به جام پیروزی اعزام شوند. مرحله دوم انتخابی ما هم اردیبهشت ماه سال آینده در قالب جام علی‌آبادی یا انتخابی تیم ملی برگزار خواهد شد. اواسط اردیبهشت ما جام بین‌المللی رومانی را در پیش داریم که اگر فدراسیون موافقت کند، به نفع تیم ملی است که بچه‌ها در این رقابت‌ها هم شرکت کنند. سپس مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین در پیش است و شهریور ماه نیز مسابقات جهانی در آرژانتین برگزار می‌شود.

سوریان درخصوص عدم قهرمانی خوزستان به عنوان مدعی همیشگی مسابقات کشوری در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: دلیلش را نمی‌دانم اما به نظر من این می‌تواند خبر خوبی برای کشتی فرنگی نوجوانان باشد که مدال‌ها بین استان‌های مختلف تقسیم شد. خوب است مدال‌ها از انحصار دربیاید، این اتفاق خوبی است که همه استان‌ها تلاش کرده و نتیجه بگیرند. نه اینکه چون خودم کرمان باشم این را بگویم اما حدود یک سال و نیم است که آنجا کار می‌کنیم و روز اول مسابقات کشوری، کرمان سوم بود. آنها اولی هم داشتند. در شهرهای دیگر هم دارد کار انجام می‌شود مثل قزوین، یا کهگیلویه و بویراحمد که مدال داشت. من از این قضیه راضی بودم که مدال‌ها یک جا جمع نشد. مازندران در جدول دو طلا گرفت.

انتهای پیام/

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *