بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ابراهیم قاسمپور: گل‌محمدی آدم سالمی است اما…/ مافیای فوتبال همان مافیای چای است/ نوه من هم می‌گوید این فوتبال قشنگ نیست

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۱۴

دیدار حساس پیش روی پرسپولیس با الدحیل قطر، مشکلات سرخپوشان پیش از این دیدار و همچنین مسئله فساد در ورزش و بخصوص در فوتبال که باز هم داغ شده است، بهانه هایی بود برای گفت و گو با «ابراهیم قاسمپور» پیشکسوت فوتبال ایران.

 قاسمپور در ابتدا گفت: لیگ ما بی سر و سامان است. نمی‌دانم افت لیگ و تیم‌ها به دلیل وقفه‌های ایجاد شده در مسابقات است یا دلایل دیگری دارد. مگر کشورهای دیگر لیگ‌های خود را تعطیل می‌کنند؟ النصر برابر پرسپولیس بازی کرد و دو روز بعد رفت در دربی کشورش بازی کرد. این موضوع به بلد نبودن برنامه ریزی از سوی آقایان مرتبط است. برخی تیم‌ها فشار می‌آورند و بازی را تعطیل می‌کنند. 

وی درباره بازی فردای پرسپولیس و الدحیل گفت: پرسپولیس تیم بدی نیست و تجربه هم دارد. فوتبال قطر خیلی قوی نیست و مثل عربستانی هم بازیکنان مطرحی جذب نکرده است. به نظرم پرسپولیس می‌تواند بازی را ببرد. روی کاغذ حداقل برتر از الدحیل است.

کارشناس فوتبال ایران درباره حواشی اخیر پرسپولیس نیز گفت: وقتی بازیکن می‌بیند شرایط عادی نیست خب از نظر روحی بهم می‌ریزد. وقتی بازیکن درگیری مدیرعامل و سرمربی را می‌بیند اثر منفی روی او می‌گذارد. مشکلی هم که در خط حمله دارند جای خودش. مشکل عمده این تیم نداشتن بازیکن شش دانگ در خط حمله است. این بازیکن خارجی یعنی نبیل باهویی خوب نبوده است. بازیکن خارجی باید یک سر و گردن بهتر از داخلی‌ها باشد. تیم‌های عربستانی چه نفراتی می‌آورند و ما چه نفراتی. من نمی‌دانم چه کسی این بازیکن را آورده است. یحیی آنقدر درک دارد که چنین بازیکنی را انتخاب نکند. هر کسی آورده پشت پرده اش واسطه‌ای در میان بوده است. از این نفرات در لیگ یک هم داریم. من بعید می‌دانم یحیی این بازیکن را انتخاب کرده باشد. اگر او انتخاب کرده که عجیب است. یحیی آدم سالمی است. شنیده ام این انتخاب آقای درویش بوده و به یحیی تحمیل شده است. هر کسی این کار را کرده یا فوتبال را نمی‌فهمیده و یا منافعی داشته است. 

قاسمپور درباره شکایت اخیر پرسپولیس از استقلال و متعاقب آن شکایت شب گذشته باشگاه استقلال از مدیرعامل پرسپولیس گفت: در یک خانواده‌ که بچه‌ها درست تربیت نمی‌شوند همه می‌گویند مشکل از بزرگ خانواده است. این‌ها برمی گردد به ناکارآمدی مسئولان ورزش؛ از وزارت ورزش تا فدراسیون. این شکایت‌ها و تهدیدها همه بر می‌گردد به مدیریت کلان. فدراسیون که فقط به دنبال پول است. اجرای قانون فقط جریمه مالی نیست. این‌ها باعث شده خود ما هم فوتبال تماشا نکنیم. ده دقیقه نگاه می‌کنم و بعد کانال را عوض را می‌کنم و فیلم می‌بینم. این فوتبال جذابیتی ندارد. نه برنامه و نه خلاقیت. همه تیم‌ها یک شکل بازی می‌کنند؛ خب این فوتبال چه جذابیتی دارد؟ حتی نوه من می‌گوید این فوتبال قشنگ نیست و می‌رود بازی‌های خارجی را می‌بیند.

وی درباره تیم ملی گفت: من نمی‌خواهم انتقاد کنم، ولی واقعیت این است که وقتی باشگاه‌های ما بی در و پیکر هستند نمی‌توان از دل لیگ برداشت کرد. سن تیم ملی بالا رفته و سرمربی مجبور است از همان نفرات قبلی استفاده کند. با این حال ما روی کاغذ برای قهرمانی در جام ملت‌ها شانس داریم و آنهم به دلیل داشتم لژیونرهای باتجربه است. شما وقتی بازی ژاپن و آلمان را نگاه کنید می‌بینید که این تحول ژاپنی‌ها اتفاقی نیست و پشت آن برنامه ریزی دراز مدت قرار دارد. آن‌ها با تیم‌های درجه یک بازی می‌کنند و ما می‌رویم با تیم‌های درجه دو و سه بازی تدارکاتی انجام می‌دهیم.

پیشکسوت فوتبال در پایان درباره فساد در فوتبال که این روزها بحث آن داغ شده است گفت: آیا در بخش‌های دیگر جامعه فساد نداریم؟ خب در جاهای دیگر هم هست، اما فوتبال را همه می‌بینند. الان بحث فساد چای مطرح شده است. آیا در واردات ماشین فساد نیست؟ همان کله گنده‌هایی که در بخش‌های دیگر دست دارند در فوتبال هم دست دارند. مافیای فوتبال همان مافیای چای و ماشین و … است. نوع برخوردمان با فساد در فوتبال را هم که همه می‌بینید. فقط حرف می‌زنیم و عمل نمی‌کنیم. من هنوز برایم یه موضوع جای سوال دارد؛ رییس فدراسیون را می‌برند زیر سوال و بعد استعفا می‌دهد و می‌گویند بیمار است و دوباره بر می‌گردد. اگر تخلفی نکرده بود پس چرا آبرویش را بردید و و اگر متخلف بود چرا اجازه دادید برگردد؟

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *