بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

چاقو یا قمه؟ از ایشان باید تجلیل کرد!/ یادآوری یک فرهنگ باستانی بدون چشم‌داشت و وظیفه!

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۳

حتماً در جریان اتفاقی که در بازی امیدها روز پنجشنبه افتاد هستید؛ در دیدار گل‌گهر و فجرسپاسی در لیگ دسته اول امیدها، درگیری بین بازیکنان پیش آمد که در این بین یک فرد منتسب به یک تیم با چاقو (در برخی منابع قمه نوشته‌اند) وارد زمین شد و بازیکنان و اعضای کادرفنی فجرسپاسی را زخمی کرد!

و به همین بهانه می خواهیم به فدراسیون فوتبال پیشنهاد بدهیم در اسرع وقت از آن عزیزی که با به خطر انداختن جان، آبرو و شغل خود سعی در حفظ یک فرهنگ قدیمی داشته حتماً تجلیل شود! مگر حتما همیشه باید دنبال تنبیه و درآمدزایی باشید؟ این پولها باید جایی خرج شود دیگر!

ما در این کشور نهادهای بسیاری داریم که وظیفه حفظ میراث فرهنگی را دارند. بودجه دارند و هزینه می‌کنند تا فرهنگ باستانی را در معرض تهاجم فرهنگی نوین حفظ کنند. حتی به آنها هم می‌توان چنین پیشنهادی داد، از این دوست نباید به سادگی گذشت و کار بزرگ او باید در تاریخ ماندگار شود! او یکتنه کاری کرد که آن همه دستگاه عریض و طویل نمی توانستند!

تصور کنید در این دنیا هر کی هرکی که هر کس هر کار دلش خواست می‌کند، یک نفر با از خود گذشتگی از یک وسیله باستانی در یک محیط عمومی و مقابل دوربین‌ها رونمایی کرده و سپس به صورت رایگان اقدام به آموزش استفاده از آن نموده است! بدون هیچ چشمداشتی و بدون پاداش و بودجه و وظیفه!

ارزش کار او خیلی بالاتر از این حرفهاست. در دنیایی که همه سعی می‌کنند مطابق فرهنگ روز عمل کنند این دوست یک فرهنگ باستانی و کهن را نیز زنده کرده است. زمانی که بشر برای حل مشکلاتش به صورت شخصی اقدام می‌کرد و منتظر قانون و دادگاه و این سوسول بازیها نمی‌شد! هرکس کار خودش را انجام میداد و گردن دولت و قانون نمی انداخت و «در لحظه» مشکل را حل می کرد!

حتماً باید فدراسیون فوتبال از این فرد تجلیل کند. رسانه‌ها نیز باید بپردازند تا کار بزرگ او به این راحتی فراموش نشود، او یک فرهنگ کهن و باستانی را در این دنیای مدرن و ماشینی زنده کرد!

ورزش ما بایدازتوانایی‌های این فرد استفاده کند. کسی که آنقدر شجاعت دارد که بدون لباس محافظ و بدون دکتر و امکانات کافی و سالن استاندارد، طرز استفاده از سلاح سرد را به همه آموزش می‌دهد، چقدر می‌تواند به ورزش ما کمک کند؟

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *