بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سرگیجه یحیی گل‌محمدی برای مهار ستاره‌های النصر/ شانس کم غول گرجی برای بازی!

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۷:۱۷

تمرینات پرسپولیس برای اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم پرستاره النصر در حالی در روزهای اخیر دنبال می‌شود که یحیی گل‌محمدی با شک و تردیدهایی برای انتخاب دو مدافع میانی خود روبرو بوده است.

سرمربی پرسپولیس حتی به بازی با سه مدافع میانی هم فکر کرد ولی خیلی زود پشیمان شد و تصمیم گرفت با همان روش خودش در لیگ برتر بازی کند. فصل قبل زوج گولسیانی – پورعلی‌گنجی فوق‌العاده موفق و قدرتمند عمل کردند و خط دفاع پرسپولیس با کمک ساختار تدافعی تیم و البته دروازه‌بان مطمئنی مثل بیرانوند کمترین آمار گل خورده را ثبت کرد و به کمک همین آیتم قهرمان شد. ورود کنعانی‌زادگان به خط دفاعی پرسپولیس به نظر می‌رسید چالش بزرگی برای یحیی گل‌محمدی ایجاد کند چرا که تعداد مدافعان میانی باکیفیتی که همه داعیه حضور در ترکیب اصلی را دارند بیشتر از همیشه می‌شد!

با این شرایط یحیی یا باید یکی از این دو مدافع را بیرون می‌گذاشت یا رو به دفاع سه نفره می‌آورد که البته تجربه خوشی از آن نداشت. طی دو فصل گذشته هر بار یحیی رو به سیستم سه دفاعه آورد ضرر کرد و تیمش نتوانست در فاز حمله شرایط خوبی پیدا کند. در واقع پرسپولیس با تکیه به حمله از کانال‌های کناری همیشه به مدافعانی که از عقب در حملات اضافه شوند نیاز دارد و کارهای ترکیبی بدون مدافع کناری پیش نخواهد رفت.

بنابراین بازی با سه دفاع از ذهن یحیی گل‌محمدی خارج شده و تصمیم گرفت از میان مدافعان آماده خود، گیورگی گولسیانی را روی نیمکت بنشاند. حالا هم به نظر می‌رسد غول گلزن گرجی (بخوانید گیورگی گولسیانی) با وجود توانایی گلزنی در دیدارهای حساس کمتر از محمدحسین کنعانی‌زادگان و مرتضی پورعلی‌گنجی باشد. زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان در ۴ بازی ابتدایی لیگ بیست و سوم به خوبی توانسته است مهاجمان حریف را مهار کرده و فقط یک گل دریافت کند.

بنابراین منطق حکم می‌کند یحیی گل‌محمدی باز هم به زوج ایرانی مرکز خط دفاع خودش اعتماد کند. هرچند بازی دادن به گیورگی گولسیانی که توانایی بی بدیلی روی ضربات ایستگاهی دارد هم ذهن او را قلقلک می‌دهد. گولسیانی احتمالا به عنوان بازیکن تعویضی به زمین می‌آید؛ شاید برای حفظ نتیجه و شاید هم برای باز کردن گره بازی!

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *