بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

محمدی: نباید گلیج را مجبور به حضور در جام تختی کرد

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱:۵۳
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

سیدمراد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت مجتبی گلیج در چرخه انتخابی تیم ملی و اینکه عنوان شده است قصد شرکت در مسابقات جام تختی را ندارد، اظهار داشت: ظاهراً گلیج کشتی نمی‌گیرد. آنهایی که به هر دلیلی، مشکلی دارند، آسیب‌دیده‌اند و یا بیمار، مدارک‌شان را به هیئت دادند و فدراسیون کشتی در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی در مورد اینکه کدام‌یک از کشتی‌گیران مازندران تا امروز عنوان کردند در جام تختی کشتی نخواهند گرفت، گفت: طبق چیزی که دیدم، رضا اطری، مجتبی گلیج، حسین اباذری، عبدالله شیخ‌اعظمی و امیرحسین کاووسی.

دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن راجع به وضعیت گلیج خاطر نشان کرد: البته به عقیده من از نظر منطقی، نباید الزامی درباره حضور گلیج در جام تختی باشد، وقتی که جایی در کار فنی سال 2024 ندارد. این غیرمنطقی است که اجبارش کنیم، اینجا کشتی بگیرد. او مچ پایش آسیب دید که در مسابقات کشوری کشتی نگرفت و کادر فنی تیم ملی هم می‎‌دانست. متأسفانه به این شکل از فرآیند المپیکی که برای سال 2024 تنظیم شده بود، جا ماند. حالا شاید کار درستی نباشد که اصرار کنند اینجا حتماً کشتی بگیرد.

محمدی درباره رضا اطری و احتمال غیبتش در جام تختی نیز گفت: او گزینه حضور در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی و نفر اول چرخه 61 کیلوگرم است. اطری مدارکی داده است که نمی‌تواند اینجا کشتی بگیرد و اگر از نظر فدراسیون قابل قبول باشد، به او فرصت داده خواهد شد.

قهرمان پیشین کشتی جهان تأکید کرد: با توجه به اینکه جام تختی امسال جزو چرخه انتخابی تیم ملی نیست، انگیزه کشتی‌گیران برای شرکت در آن کمتر شده است، خصوصاً برای آنهایی که به نسبت پا به سن گذاشته‌اند و سعی می‌کنند کمتر در مسابقات شرکت کنند، آنهم مسابقه‌ای که حتی اگر در آن اول شوند، اتفاق خاصی برای‌شان نمی‌افتد.

وی همچنین در مورد محمدحسین محمدیان که او هم سهمیه حضور در جام تختی را دارد، خاطر نشان کرد: از وضعیت او خبر ندارم. ما به همه اعلام کردیم کشتی‌گیرانی که نمی‌توانند در جام تختی کشتی بگیرند، مدارک خود را همراه نامه هیئت شهرستان‌شان به هیئت استان بدهند تا همه آنها به تهران ارسال شود.

مدیر فنی کشتی آزاد مازندران همچنین راجع به وضعیت کامران قاسم‌پور و حسن یزدانی در چرخه انتخابی 2024 عنوان کرد: چند روز قبل در اردوی نور (اردوی تیم ملی آزاد که در مازندران برگزار شد) حاضر شدم و دیدم کامران قاسم‌پور و مهدی تقوی نیستند. در مورد غیبت آنها سؤال کردم که گفتند به سفارت ایتالیا رفتند. اینطور که عنوان شده، قاسم‌پور هم قرار است در وزن 86 کیلوگرم جام ساساری کشتی بگیرد. حسن یزدانی نیز که در اردوی تیم ملی مرور فن کرد، شرایطش خوب است و دارد آماده می‌شود. من در دوره قهرمانی‌ام، تجربه مصدومیت جدی به این شکل را نداشتم، اما چیزی که می‌بینم، حسن یزدانی واقعاً حرفه‌ای و باانگیزه به کشتی برگشته است و دارد خوب کار می‌کند، باید دید در مجارستان چه اتفاقی می‌افتد.

انتهای پیام/ 

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *