بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

زمزمه غیبت مدعیان؛ گلیج، اطری و وفایی‌پور کشتی نمی‌گیرند؟

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۴۱
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رقابت‎‌های کشتی آزاد جام تختی روزهای 3 و 4 خرداد ماه در زنجان برگزار خواهد شد. برخلاف سال‌های گذشته که این رقابت‌ها یکی از مراحل مهم در چرخه انتخابی تیم جهانی بود، این بار نفرات اعزامی به المپیک تا حدود زیادی مشخص شده‌اند و در خصوص وزن 86 کیلوگرم نیز حضور در تورنمنت بوداپست، تکلیف حسن یزدانی را برای حضور در المپیک روشن خواهد کرد.

بنابراین جام تختی نقشی در انتخاب تیم المپیکی ندارد اما می‌تواند در برخی اوزان غیرالمپیکی برای نفرات برتر جام تختی شانس و موقعیت ایجاد کند، با این وجود در آستانه این رقابت‌ها، شنیده‌ها حاکی از آن است که تعدادی از مدعیان اوزان مختلف قصد شرکت در جام تختی را ندارند و دلیل‌شان نیز بسته شدن تیم المپیکی و روشن شدن تکلیف بیشتر ملی‌پوشان اوزان غیرالمپیکی است.

از جمله این نفرات می‌توان به مجتبی گلیج، رضا اطری، هادی وفایی‌پور و حسین ابوذری اشاره کرد که صحبت از غیبت آنها در جام تختی است. درباره اطری و وفایی‌پور، این دو کشتی‌گیر دلیل غیبت احتمالی‌شان در زنجان را مصدومیت عنوان کرده‌اند اما در خصوص گلیج و ابوذری باید دید آیا آنها واقعاً قصد شرکت در جام تختی را ندارند. گلیج به دلیل مصدومیت حضور در مسابقات قهرمانی کشور را از دست داد و همین غیبت منجر به از دست دادن شانس حضور در المپیک شد.

امیرعلی آذرپیرا در غیاب گلیج، قهرمان کشور و سپس در تورنمنت زاگرب اول شد تا به گزینشی المپیک برود و در بیشکک نیز به سهمیه المپیک رسید تا خودش نماینده 97 کیلوگرم ایران در پاریس شود.

ابوذری اما به عنوان قهرمان کشور، در تورنمنت زاگرب بر یونس امامی غلبه کرد، با این وجود در نهایت امامی به کسب سهمیه رفت و سهمیه 74 کیلوگرم را گرفت و ابوذری نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بود. در این وزن نیز امامی باتوجه به کسب سهمیه، حضورش در المپیک را قطعی کرده است.

در وزن 61 کیلوگرم عملکرد ضعیف اطری در مسابقات قهرمانی آسیا منجر به عدم دعوتش به اردوی تیم ملی و از دست دادن جایگاهش برای شرکت در مسابقات جهانی شد، اما شانس او برای حضور در جهانی اوزان غیرالمپیکی صفر نشده که غیبت در جام تختی قطعاً شانس حضور در آلبانی را به طور کامل از این کشتی‌گیر خواهد گرفت.

هادی وفایی‌پور که تا مسابقات قهرمانی آسیا نفر اول چرخه وزن 86 کیلوگرم بود، حالا با بازگشت حسن یزدانی و اینکه قرار است در بوداپست برای حضور در المپیک محک بخورد و مطرح بودن نام کامران قاسم‌پور به عنوان نفر جایگزین حسن یزدانی، ظاهراً تمایلی برای کشتی گرفتن در جام تختی ندارد.

انتهای پیام/

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *