بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ربیعی: ۲۵ هفته بهترین تیم دیدارهای خارج از خانه بودیم

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۴۱
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد ربیعی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن مقابل پیکان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر، اظهار داشت: تحلیلم از تیم پیکان یک تیم خوب و منظم است. این تیم با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه تشکیل شده است و برای من تیم پیکان و کادر فنی‌اش قابل احترام هستند. ما هم سعی می‌کنیم که با توجه به برنامه‌ریزی که خواهیم داشت، روند کیفی‌مان را در بازی فردا ارائه بدهیم. امیدوارم بازی موردپسند افرادی که این مسابقه را تماشا می‌کنند، باشد.

«ذوب‌آهن در این مدت درگیری‌های زیادی را تجربه کرده است، از اعتصاب بازیکنان تا شایعه برکناری کادر مدیریتی. سؤال اینجاست که در چنین شرایطی، اوضاع بد مالی روی کیفیت تیم شما چه تأثیری می‌گذارد؟»، وی در واکنش به این سؤال خبرنگار تسنیم، تصریح کرد: ما در وضعیتی قرار داریم که خودم و تیمم دوست داریم تمام تمرکزمان روی مسابقات پیشِ رو باشد. وعده این را دادم که بعد از بازی آخر آن چیزی که برای کمک به ذوب‌آهن به ذهنم برسد، بیان کنم. الان دوست دارم که تیم و خودم، تمرکزمان روی بازی فردا و هفته‌های پایانی باشد.

وی افزود: بعضاً می‌بینیم که قضاوت نا به جا هم می‌شویم. البته این حق را می‌دهم، چون تیم‌ها بالای و پایین جدول در شرایط حساسی قرار دارند. در شرایط قهرمانی یا حتی سقوط، اما اینجا به این صحبت بسنده می‌کنم که قبل از هرگونه گمانه‌زنی، شائبه یا ایجاد شایعه، اول این را در ذهن خودمان بررسی کنیم که منِ مربی سال‌ها در فوتبال کار و به صورت پله، پله رشد کردم. فکر می‌کنم که الان باید تمام تمرکزم را روی بازی‌های پایانی ذوب‌آهن در نهایت صداقت و عدالت بگذارم. شاید من روزی مربی تیم دیگری شوم. اگر امروز اینجا نتوانم تعهدم را خوب انجام بدهم، در آینده چگونه می‌توانم تعهدم را درست انجام بدهم؟

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: پس خودم و تیمم با تمام بضاعت و شرایطی که می‌توانیم ایجاد کنیم در مسابقه شرکت خواهیم کرد. برای همین هم اینجا می‌گویم ما نباید درگیر چنین مسائلی باشیم. این چهار بازی هم برای خود ما و هم جدول مهم است. من سعی می‌کنم خودم و تیمم را با همه اتفاقات خوب یا بد به لحاظ ذهنی و تمرکز تا آخرین بازی در درجه مطلوب و استاندارد نگه دارم. حالا چقدر در این کار می‌توانم موفق باشم یا نباشم به خدا می‌سپارم، ولی خودم در نزد وجدانم راضی هستم که صد درصد توانم را خواهم گذاشت. امیدواریم که بتوانیم از این چهار بازی مهم عبور کنیم. بعد می‌توان کل اتفاقات فصل جاری را از دیدگاه خودم بررسی کنم و آن وقت جواب همه سؤال‌ها را خواهم داد.

ربیعی در مورد اینکه مصدومیت‌های متوالی بازیکنان ذوب‌آهن چه میزان روی عملکرد این تیم در نیم‌فصل دوم تأثیرگذار بود، گفت: شاید بتوانم اینطور جواب شما را بدهم که نمی‌توانم از این اتفاقاتی که شما می‌گویید مانند مصدومیت و داوری به‌عنوان توجیه نتایج استفاده کنم. به‌عنوان مربی سعی می‌کنم در کار خودم محقق باشم و روی کارم تحقیق کنم. من در سؤال قبلی هم گفتم، من سال‌ها در این فوتبال کار کردم و می‌خواهم باز هم کار کنم. پس هیچ وقت گذشته و آینده خودم را قمار نخواهم کرد، چون برای آن خیلی زحمت کشیدم. اگر به داوری، مصدومیت‌ها و مشکلاتی که وجود داشته بپردازم، شاید در حال حاضر توجیه تلقی شود، ولی باید بگویم بسیار تأثیرگذار بوده است. ما در نیم‌فصل دوم در بازی مقابل سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور؛ مقابل چهار تیم بالای جدول بازی بسیار مطلوبی داشتیم.

وی با اشاره به عملکرد تیمش مقابل تیم‌های بزرگ لیگ برتری،  اظهار داشت: مقابل پرسپولیس از دقیقه 50 با 10 بازیکن بازی کردیم. مقابل سپاهان در ورزشگاه نقش جهان به نظرم بازی را بسیار خوب پیش بردیم و با یک غفلت پنالتی صورت گرفت. در تبریز با شایستگی پیروز شدیم. مقابل استقلال هم حق تیم‌مان را اصلاً شکست نمی‌دانم. پس به لحاظ کیفی مقابل هر چهار تیم بالای لیگ با وجود همه مشکلات خوب بازی کردیم. حالا تأثیرگذاری این مشکلات در نتایج آن بازی‌ها را به مردم، هواداران و کسانی که در این کار وجهه قضاوت دارند، می‌سپارم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن راجع به موضوع جدیدی که در فوتبال ایران مرسوم شده است، عنوان کرد: ما جدیداً در فوتبال‌مان یاد گرفتیم خیلی راحت حرف می‌زنیم، قضاوت می‌کنیم و اتهام می‌زنیم. به نظرم پسندیده نیست. امیدوارم مسیر اخلاقی را بهتر پیش ببریم، ولی تیم ذوب‌آهن نسبت به نیم‌فصل اول از ترکیب اصلی خود پنج بازیکن را از دست داده است. در 11 بازی که در نیم‌فصل دوم انجام دادیم، طبق اذعان کارشناسان در شش مسابقه شائبه داوری وجود داشته است. یعنی در بیش از 50 درصد بازی‌ها در نیم‌فصل دوم مشکلات شائبه‌دار وجود داشته است که کارشناسان داوری این موضوع را بیان کردند. در نهایت ما باید تلاش کنیم و امیدوار باشیم که در آخر فصل جایگاه بهتری نسبت به فصول گذشته داشته باشیم.

ربیعی ادامه داد: اگر هم نتوانستیم جایگاه بهتری نسبت به فصل گذشته داشته باشیم، خوشحال هستم که ذوب‌آهن فقط یک اتفاق خوب را تجربه کرده است. تا اینجای فصل هیچ وقت ذوب‌آهن  به رتبه دو رقمی نرسیده است. حالا سوم جدول یا پنجم، الان هم نهم جدول است، ولی در نهایت صاحب رتبه تک رقمی بوده است. امیدوارم در انتهای فصل رتبه و نتایج شایسته‌ای را برای ذوب‌آهن رقم بزنیم.

وی ضمن یادآوری اینکه با شاگردانش صحبت کرده است، اظهار داشت: با بچه‌ها صحبت کردم و دوباره از تریبون شما تأکید می‌کنم که  کلیه عوامل تیم، نهایت دقت، توان، تمرکز، عدالت و صداقت را همچون 26 مسابقه گذشته داشته باشیم.

«شما در جریان گفت‌وگوی امروز اظهار کردید، نباید خیلی اوقات قضاوت بی‌رحمانه داشته باشیم، اما ما محمد ربیعی را به صراحت کلام می‌شناسیم. بازیکن استقلال به بازیکن مصدوم ذوب‌آهن بعد از پایان بازی حمله کرد. در نهایت کمیته انضباطی تنها یک جلسه رأی تعلیقی برای وی صادر کرده است. چنین رأیی را چقدر عادلانه ارزیابی می‌کنید؟»‌، ربیعی در واکنش به این سؤال تسنیم، خاطر نشان کرد: بعد از بازی، در میکسدزون ورزشگاه از من سؤال شد. آنجا گفتم چون من صحنه را ندیدم، درباره آن قضاوت نمی‌کنم. بعد از آن اتفاق، فیلم ماجرا انتشار پیدا کرد و من آن را دیدم، اما حالا هم که اینجا نشستم من قاضی یا کمیته انضباطی نیستم. یا اینکه قوانین را به بلاغت آن دوستان نمی‌شناسم، پس خودم را در جایگاهی نمی‌دانم که قضاوت کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن همچنین تصریح کرد: کمیته انضباطی در این مورد قضاوت کرده است. من در این جایگاهی که نشستم، شاید تصمیم دیگری می‌گرفتم. آن دوستان هم شاید اگر یک روز جای من سرمربی تیمی باشند، تصمیم فنی و ارنج دیگری داشته باشند. پس به این خاطر که خودم دوست ندارم در کارم دخالت شود، به خودم اجازه نمی‌دهم که در کار دیگران دخالت کنم. اگر تیم من از این قضیه متضرر و بازیکن من محروم می‌شد، آن وقت موظف بودم از حق تیم خودم دفاع کنم، اما اینکه قانون درباره این برخوردها و این موارد چه می‌گوید قطعاً دوستان کمیته انضباطی از من حاذق‌تر و ماهرتر هستند، ولی اگر من بودم شاید تصمیم دیگری می‌گرفتم.

ربیعی راجع به بازیکنان مصدوم و محروم تیمش مقابل پیکان، گفت: یک چیزی را خدمت شما بگویم. بعد از بازی ما با نساجی شنیدم چند جا گفتند که ربیعی قبل از بازی گفته است که یکسری بازیکنان را در اختیار نداریم و از این جور حرف‌ها. متأسفانه با توجه به حساسیت‌هایی که هفته آخر دارد، نمی‌گویم حق می‌دهم اما دوستان را درک می‌کنم. در کل تیم بزرگسالان ما 16 نفر است که دو نفر آنها دروازه‌بان هستند. یعنی در حال حاضر ما سه جای خالی داریم. یعنی دو جای خالی داریم و پوریا آریا کیا بعد از نقل‌وانتقالات مصدوم شد. به این ترتیب ما سه جای خالی داریم. بنابراین ذوب‌آهن 16 بازیکن دارد که دو نفر آنها دروازه‌بان هستند. از 14 بازیکن آقای کمال کامیابی‌نیا  و محمدحسین اسلامی  به دلیل چهار کارته بودن غایب هستند. مهرداد رضایی هنوز مصدوم است و طبق اعلام کادر پزشکی حداقل یک هفته تا 10 روز دیگر طول درمان ایشان ادامه دارد. سه بازیکن اصلی خودمان را هم فعلاً نداریم.

وی با اشاره به بکارگیری بازیکنان جوان در لیست ذوب‌آهن گفت: جالب اینجاست که دو بازیکن جوانان (امید نه، تأکید بر سطح جوانان)، خواستم بیاورم به من گفتند که کارت‌شان صادر نشده است. قصد داشتم دو بازیکن 18 و 19 ساله فردا در لیست تیم قرار بدهم. یکی از اینها هم که آقای باغبان که در بازی مقابل نساجی بازی دادیم، در بازی رده پایه متأسفانه مصدوم شده است. یعنی شاید فردا 20 نفر را هم برای بازی در اختیار نداشته باشیم! یعنی سه بازیکن جوانان که کارت بازی‌شان صادر شد فردا در ترکیب اولیه داریم. ببینیم روند بازی به چه شکلی پیش خواهد رفت. هر چقدر هم که باشیم و با هر محدودیتی در بازی مقابل پیکان، فولاد و تا پایان لیگ با نهایت توان در بازی حاضر خواهیم شد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد صحبت‌هایش با مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن اظهار داشت: صحبت‌هایم را با مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن در مورد چهار دیدار پایانی لیگ برتر انجام دادم که در نهایت توان تیم بتواند بازی‌هایش را انجام بدهد.

ربیعی با طرح درخواستی نسبت به هواداران ذوب‌آهن گفت: در آخرین دیدار خانگی‌مان مقابل نساجی بیشتر از اینکه ما میزبان باشیم، رقیب احساس میزبانی داشت. دوست دارم اگر مقدور است، کسانی که می‌توانند به ورزشگاه تشریف بیاورند و تیم ذوب‌آهن را حمایت کنند.

سرمربی ذوب‌آهن در پایان گفت: در روز آخر هم این نکته را تکرار خواهم کرد. هنوز هم در تحلیل‌هایم در بازی‌های بیرون خانه جزو دو تیم اول لیگ هستیم؛ البته هفته گذشته  پرسپولیس رکورد ما را شکست. اگر ما تیم ضعیف و بدی باشیم، نمی‌توانیم در جدول بیرون خانه تیم اول باشیم، آنهم چیزی نزدیک به 25 هفته، اما اگر در جدول داخل خانه واقعاً تیم خوبی نیستیم این جزو مواردی است که شبانه‌روز تحلیل کردم و به داده‌هایی هم رسیدم. قطعاً اگر مشکلی به لحاظ فنی باشد تقصیر من است اما نمی‌شود همه این مشکل را بحث فنی و تیمی بدانیم. امیدوارم ما بتوانیم در بازی‌های خانگی‌مان میزبان واقعی باشیم. وقتی ما به انزلی، قائمشهر، آبادان، اراک و قزوین می‌رویم، تیم‌های میزبان واقعاً از هواداری، تشویق هواداران و بحث میزبانی به بهترین نحو استفاده می‌کنند.  امیدوارم در چهار بازی باقیمانده و بازی‌های آتی ذوب‌آهن به بهترین نحو از میزبانی خود استفاده کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *