بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

تلاش‌های مخفیانه برای عدم برگزاری انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی

منبع : خبرانلاین
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۹

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فدراسیون انجمن‌های ورزشی از جمله فدراسیونهای بلاتکلیف است که وضعیت آن مشخص نیست. پس از دوران طولانی حضور دو دهه ای محمد علیپور در این فدراسیون که با انتقادات و ناکامی های فراوانی همراه بود، سرانجام قانون منع بکارگیری بازنشستگان به داد فدراسیون انجمن‌های ورزشی تا رئیس ناکام این فدراسیون با زور قانون از روی صندلی ریاست بالاخره جدا شود تا این فدراسیون نفس راحتی بکشد!

بعد از پایان دوران علیپور نامنویسی برای انتخابات این فدراسیون انجام شد تا فدراسیون انجمن‌های ورزشی رسما وارد پروسه انتخابات شود. همچنین از سوی وزارت ورزش و جوانان نصرالله پریچهره یکی از کارمندان باسابقه وزارت ورزش به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد. مهمترین ماموریت سرپرستان در دوران حضور در فدراسیون های ورزشی علاوه بر انجام امورات جاری فدراسیون، برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات است اما به نظر می رسد در فدراسیون انجمن‌های ورزشی این ماموریت مهم به شکل معکوس انجام می شود یا حداقل برخی ها تلاش دارند که انتخابات برگزار نشود!

مهمترین الزام در برگزاری انتخابات، برگزاری انتخابات کمیسیون های سه گانه فدراسیون بود که پس از پیگیری های بسیار در سکوت خبری برگزار شد تا تمامی الزامات لازم برای برگزاری انتخابات فدراسیون مهیا باشد.

نکته عجیب در برگزاری انتخابات کمیسیون های سه گانه فدراسیون انجمن‌های ورزشی این بود که فدراسیون در یک رفتار مبهم و بدون دلیل از انتشار نام برگزیده ها خودداری کرد. در حالیکه بر طبق عرف معمول برگزاری انتخابات کمیسیون ها و اسامی کاندیداها و در نهایت منتخبین رسانه ای می شود، روابط عمومی فدراسیون در یک مخفی کاری عجیب و بدون دلیل نه برگزاری انتخابات را رسانه ای کرد و پس از برگزاری آن تنها به خبر برگزار شدن بدون ذکر اسامی منتخبیت اکتفا کرد. آنچه تا کنون سابقه نداشته.

در نهایت با پیگیری رسانه ها از مبادی قانونی و بدون اعلام فدراسیون، اعضای انتخاب شده برای کمیسیون‌های ورزشکاران، مربیان و داوران به شرح زیر در رسانه ها منتشر شد:

کمیته مربیان: ۱-سیدامیر خوشبین(جوجیستو)، ۲-کیوان صفاییان(بیسبال)، ۳-فرزانه جعفرزادگان(جوجیستو)، ۴-راضیه امیری(جوجیستو)

کمیته داوران: ۱-امید شیری(سپک تاکرا)، ۲-سمیه شریفی(سافت بال)

کمیته ورزشکاران: ۱-وحید ملکی(سپک تاکرا)، ۲-مریم مرادمنش(سپک تاکرا)، ۳-آبتین نخجوانپور(بیس بال)، ۴-محمد صفدری(بیس بال)، ۵-زهرا رشوند(اسپوکس)، ۶-رویا کاهنی(کریکت)

با برگزاری انتخابات کمیسیون‌های مربیان، ورزشکاران و داوران مهمترین الزام قانونی برای برگزاری انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی مرتفع شده. وزارت ورزش و جوانان نیز تا به حال به خاطر مشخص نبودن نتیجه این انتخابات برای اعلام زمان مجمع انتخاباتی فدراسیون دست نگاه داشته بود و حالا به نظر می رسد باید هر چه سریعتر زمان برگزاری انتخابات این فدراسیون را مشخص کند تا این فدراسیون از وضعیت بلاتکلیفی خارج شود. اگرچه به نظر می رسد برخی تلاش ها به شکل زیرپوستی انجام می شود که انتخابات برگزار نشده و این فدراسیون بلاتکلیف باقی بماند. هدف از این اتفاق گذر از مهلت قانونی و ثبت نام مجدد کاندیداهاست تا برخی ها که بیرون گود مانده اند و یا سودای ریاست دارند، فرصت حضور در انتخابات را پیدا کنند و بتوانند از این نمد برای خود کلاهی بسازند.

این در حالیست که وزارت ورزش و جوانان بارها و بارها تاکید کرده که انتخابات فدراسیون های ورزشی در اولین فرصت برگزار شود و فدراسیون ها از شرایط بلاتکلیفی خارج شوند. نکته ای که محمدشروین اسبقیان معاون ورزش قهرمانی در پایان انتخابات فدراسیون ترای اتلون بار دیگر آن را تاکید کرد. به نظر می رسد برای پرهیز از هر گونه شائبه و ابهام باید برگزاری انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی در اسرع وقت برگزار شده و این فدراسیون از بلاتکلیفی خارج شده و جلوی شائبه ها و ابهامات نیز گرفته شود.

258 258

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *