بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

کارلو آنچلوتی متخصص حذف پپ گواردیولا از لیگ قهرمانان اروپا

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۳:۱۷

طرفداری | سرمربی ایتالیایی رئال مادرید آمار فوق‌العاده‌ای مقابل پپ گواردیولا دارد.

به گزارش اسکواکا، کارلو آنچلوتی، تنها سرمربی دنیای فوتبال است که در سه فصل جداگانه پپ گواردیولا را از لیگ قهرمانان اروپا حذف می‌کند. در دنیای فوتبال، مربیان بزرگی هستند که با عملکردهایشان در تاریخ این ورزش جاودانه شده‌اند. کارلو آنچلوتی و پپ گواردیولا دو نمونه از این مربیان برجسته هستند که هر دو سابقه‌ای درخشان و افتخارات متعددی در کارنامه خود دارند. با این حال، در لیگ قهرمانان اروپا، کفه ترازو به سود سرمربی کهنه‌کار ایتالیایی سنگینی می‌کند و او موفق شده در سه دوره مختلف، دست گواردیولا را از لیگ قهرمانان اروپا کوتاه کند.

حذف پپ گواردیولا به دست آنچلوتی در لیگ قهرمانان اروپا در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ رخ داده است.

سال ۲۰۱۴: در مرحله نیمه‌نهایی، رئال مادرید تحت هدایت آنچلوتی موفق شد بایرن مونیخ را که گواردیولا هدایت آن را بر عهده داشت، شکست دهد. رئال مادرید در نهایت در آن سال قهرمان اروپا شد.

سال ۲۰۲۲: بار دیگر در مرحله نیمه‌نهایی، رئال مادرید تحت هدایت آنچلوتی منچسترسیتی را که گواردیولا هدایت آن را بر عهده داشت، شکست داد. رئال مادرید در نهایت در آن سال نیز قهرمان اروپا شد.

سال ۲۰۲۴: در مرحله یک‌چهارم نهایی، رئال مادرید تحت هدایت آنچلوتی منچسترسیتی را که گواردیولا هدایت آن را بر عهده داشت، شکست داد. این اتفاق در حالی رخ داد که منچسترسیتی مدافع عنوان قهرمانی بود.

گفتنی است که تیم‌های پپ گواردیولا و کارلو آنچلوتی تاکنون 8 بار و در 4 دوره لیگ قهرمانان اروپا مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که همانطور که گفته شد در 3 از 4 دوره این آنچلوتی بود که سرمربی مشهور منچسترسیتی را از لیگ قهرمانان حذف کرده است. پپ گواردیولا هم تنها یکبار و در فصل 23-2022 موفق به حذف رئال مادرید و آنچلوتی شد و در همان سال هم به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید.

 

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *