بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

شکایت رئال مادرید از خاویر تباس؛ احتمال بالای محرومیت رئیس لالیگا!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۸

طرفداری | خاویر تباس، رئیس لالیگا، با خطر تعلیق از سمت خود به دلیل شکایتی که توسط رئال مادرید علیه او مطرح شده، روبرو شده است.

به گزارش رلوو، در دنیای فوتبال اسپانیا و لالیگا، آرامش هیچ‌گاه پایدار نیست، به‌ویژه زمانی که نهادهای حاکم بر فوتبال این کشور در جنگی غیررسمی با یکدیگر باشند. حالا رئال مادرید از رئیس لالیگا در خصوص قرارداد CVC به دادگاه اداری ورزش اسپانیا (TAD) شکایت کرده است. شکایتی که به احتمال فراوان مورد پذیرش دادگاه حکمیت ورزش قرار بگیرد و خاویر تباس محروم شود. اما قرارداد CVC چیست و چرا رئال مادرید شکایت کرده است؟

دلیل شکایت رئال مادرید از خاویر تباس

تعلیق احتمالی تباس فقط نوک قله کوه یخ خواهد بود و ریشه این درگیری به ماجرای معروف CVC باز می‌گردد. رئال مادرید از تباس به دلیل توافق او با CVC شکایت کرده است. طبق این توافق، لالیگا در ازای بازپرداخت تدریجی در طول 50 سال، 2 میلیارد یورو نقد دریافت می‌کرد. در مقابل این تزریق نقدی، CVC سهم قابل توجهی از حقوق تلویزیونی لالیگا را دریافت می‌کرد، اقدامی که باشگاه‌هایی مانند بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیک بیلبائو مخالف آن بودند.

رئال مادرید از جمله مخالفان سرسخت این معامله بود. آنها معتقد بودند که این معامله شفاف نبوده و حقوق باشگاه‌ها در مورد حقوق پخش تلویزیونی را نقض می‌کند. رئال مادرید در سال 2021 به TAD شکایت کرد و خواستار بررسی این موضوع شد.

پرونده حقوقی علیه رئیس لالیگا

با پیگیری‌های باشگاه رئال مادرید در این پرونده، دادگاه اداری ورزشی اسپانیا (TAD) در حال بررسی پرونده‌ای انضباطی علیه تباس است تا مشخص کند که آیا او در امضای معامله CVC مرتکب تخلف شده یا خیر. در صورت اثبات تخلف، تباس ممکن است با تعلیق یا حتی اخراج از سمت خود روبرو شود. تنش بین تباس و رئال مادرید سابقه‌ای طولانی دارد. تباس، علی‌رغم اینکه خودش را هوادار رئال مادرید معرفی کرده است، در سال‌های اخیر به منتقد صریح سیاست‌های باشگاه، به ویژه در مورد سوپرلیگ اروپا، تبدیل شده است. این اختلافات شخصی، جدال حقوقی بر سر معامله CVC را تشدید کرده است.

تاکنون لالیگا از تمام اتهامات تبرئه شده است. با این حال، برگزاری مجمعی در دسامبر 2021 برای بحث در مورد این توافق با اطلاع‌رسانی اندک و نبود شفافیت در ارتباطات، اکنون در حال بررسی است و می‌تواند ضربه نهایی را به تباس وارد کند.

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *