بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

روایت داور ایرانی از کشتی جنجالی چامیزو و بایراموف در باکو

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۸:۲۱
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

نیما صادقی که تنها داور ایرانی قضاوت‌کننده در مسابقات گزینشی اروپایی بود، درباره مبارزه جنجالی چامیزوی ایتالیایی و بایراموف آذربایجانی در نیمه‌نهایی 74 کیلوگرم که با باخت چامیزو و اعتراض شدید او به داوری همراه شد، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: قطعاً اتفاقاتی که در این کشتی رخ داد عمدی نبود، اما اشتباهاتی وجود داشت که در کلینیک هم مطرح شد. چون چندین اشتباه در این کشتی وجود داشت، باعث شد اتحادیه جهانی اعلام کند چند داور بی‌طرف این مبارزه را بازبینی خواهند کرد که فکر می‌کنم در روزهای آینده نتیجه اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه آنتونیو رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی در باکو حضور نداشت، ادامه داد: ابراهیم چی‌چی اوغلو و بوعزیز بودند، اما آنتونیو نبود. بیشتر مشکلی که پیش آمد از داور وسط بود و تصمیمات رئیس تشک و قاضی خیلی تأثیرگذار نبود.پای UWW به کشتی جنجالی چامیزو و بایراموف باز شد

صادقی درباره اشتباهات رومن پاولو داور اوکراینی این مسابقه تصریح کرد: اشتباه تأثیرگذار داور عدم درخواست پسیو (اخطار کم‌کاری) برای کشتی‌گیر آذربایجانی بود، او بعد از آنکه امتیازاتش را گرفت، بیشتر زمان کشتی مدافع بود. ضمن اینکه زمانی که فن دست چامیزو بود، کشتی را قطع کرد. البته آن دو نمره آخری که ابتدا به چامیزو داده شد، به درستی بعد از چلنج پس گرفته شد. اینجا ژوری به درستی رأی داد و صددرصد امتیاز نداشت و آن دو نمره که کشتی را 10-8 به سود چامیزو کرده بود، باید برمی‌گشت.

این داور S1 کشتی ایران که در باکو حضور داشت، درباره اینکه آیا احتمال تغییر نتیجه بعد از بازبینی فیلم و یا در نظر گرفتن سهمیه المپیک برای چامیزو در صورت اثبات اشتباه داور وسط، وجود دارد؟ گفت: بعید می‌دانم نتیجه عوض شود چون دست کشتی‌گیر آذربایجان بالا رفته و معمولاً چنین اتفاقی در کشتی نمی‌افتد اما دیده‌ایم که سال گذشته بعد از اثبات اشتباه داور فینال وزن 87 کیلوگرم، اتحادیه جهانی تصمیم گرفت دو مدال طلای جهانی در این وزن توزیع شود که یکی در صربستان به کشتی‌گیر ترکیه رسیده بود و دیگری را هم به کشتی‌گیر مجارستان بعد از بازبینی کشتی دادند. همه چیز بستگی به نظر اتحادیه جهانی دارد و شاید مثلاً یک سهمیه به چامیزو بدهند. فکر می‌کنم خیلی زود دراین‎باره تصمیم‌گیری شود چون مسابقات گزینشی جهانی در پیش است.

صادقی درباره اینکه باتوجه به ادعایی که چامیزو درخصوص پیشنهاد رشوه 300 هزار دلاری از سوی آذربایجانی‌ها مطرح کرده، چقدر می‌تواند اشتباهات داوری این مبارزه عمدی بوده باشد؟ تأکید کرد: چیزی در مورد ادعای چامیزو نمی‎‌دانم، اما اشتباه جزیی از داوری است و مطمئنم این یک اشتباه بوده و داور وسط بد قضاوت کرده است. ما داوریم و این را متوجه می‌شویم، اینها اشتباه بودند که گاهی پیش می‌آید.

انتهای پیام/

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *