بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

قاسم‌پور در چه شرایطی حضور در آلبانی را از دست می‌دهد؟

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۸:۱۳
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد آلبانی علاوه بر میزبانی از مسابقات امیدهای جهان، چند روز بعد از این رقابت میزبانی مسابقات کشتی آزاد و فرنگی اوزان غیرالمپیکی را نیز برعهده خواهد داشت.

کشوری که سال گذشته به کشتی ایران ویزا نداد تا پیکارهای زیر 23 سال جهان در غیاب کشتی‌گیران ایرانی برگزار شود اما امسال فدراسیون کشتی امیدوار به وعده پیگیری اتحادیه جهانی در این خصوص است که ملی‌پوشان کشورمان دو رقابت امیدهای جهان و جهانی اوزان غیرالمپیکی را از دست ندهند.

یکی از مسائلی که این روزها در خصوص کامران قاسم‌پور مطرح می‌شود، این است که قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان در سال‌های 2021 و 2022 اگر مثل المپیک 2020 توکیو، حضور در المپیک 2024 پاریس را هم از دست بدهد، می‌تواند نماینده 92 کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی باشد، در صورتی که این اتفاق با دو شرط رخ خواهد داد.در سایه رقابت یزدانی-قاسم‌پور؛ وفایی‌پور را به خانه نفرستید!

قاسم‌پور سال 2024 را با وزن 97 کیلوگرم آغاز کرد و بعد از آنکه به دلیل آسیب‌دیدگی از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور معاف شد، همراه با نفر اول پیکارهای کشوری عازم تورنمنت زاگرب شد و آنجا رده سوم را از آن خود کرد.

از همان وقت موضوع بازگشت او به 86 کیلوگرم مطرح شد اما همچنان قرار بود در وزن 97 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا نیز محک بخورد که به دلیل جراحی فتق، محمدحسین محمدیان جایگزینش شد. قاسم‌پور حالا دیگر رسماً مدعی وزن 86 کیلوگرم است که بعد از بازگشت حسن یزدانی به تمرینات کشتی، قرار است کادرفنی تیم ملی درباره چگونگی رقابت آنها برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تصمیم‌گیری کند.

این پرسش مطرح است که آیا قاسم‌پور که ابتدا کار خود را با 97 کیلوگرم در چرخه آغاز کرد و حالا مدعی 86 کیلوگرم شده است، می‌تواند در صورت ناکامی در رقابت با یزدانی، شانس خود را در چرخه وزن 92 کیلوگرم امتحان کرده و در این وزن به آلبانی برود؟

این احتمال در شرایطی ممکن است محقق شود که قاسم‌پور در 86 کیلوگرم رقابتی نداشته باشد، یعنی اگر در این وزن رقابت کرده و ناکام باشد، دیگر فرصتی برای محک خود در وزن سوم (بعد از 97 و 86 کیلوگرم) نخواهد داشت و نمی‌تواند به وزنی که در آن دو مدال طلای جهانی گرفته، بازگردد؛ اما اگر حضور او بدون رقابت، در 86 کیلوگرم منتفی شود، او می‌تواند با نفر اول چرخه وزن 92 کیلوگرم مبارزه انتخابی داده و ملی‌پوش شود. مثل اتفاقی که برای امیرمحمد یزدانی رخ داد و او مسابقات کشوری را در 74 کیلوگرم پشت سر گذاشت و بعد از سومی در این رقابت، در جام یاشاردوغو محمدعلی عموزاد نفر اول 70 کیلوگرم کشوری را برد و نماینده این وزن ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شد که به مدال طلا هم رسید و حالا به احتمال فراوان خودش ملی‌پوش 70 کیلوگرم در صورت اعزام به مسابقات جهانی آلبانی است.

بنابراین کامران قاسم‌پور هم به این شرط که در 86 کیلوگرم کشتی نگیرد و اینکه بتواند نفر اول وزن 92 کیلوگرم چرخه 2024 را ببرد، می‌تواند بار دیگر نماینده این وزن ایران در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی باشد. البته که تصمیم او در حال حاضر حضور در چرخه 86 کیلوگرم تیم ملی آزاد برای حضور در المپیک است.

انتهای پیام/

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *