بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

استقلال رانت و هوادار متمول ندارد

منبع : خبرانلاین
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۵

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال کار سختی برای حفظ صدرنشینی لیگ برتر و کسب عنوان قهرمانی دارد. شاگردان نکونام تا به این‌جای کار نیز فراتر از انتظارات ظاهر شده‌اند و کمتر کسی تصور می‌کرد که آبی‌ها با حجم زیادی از مشکلات و جنجال‌های درون خانوادگی، بتوانند در این مقطع از فصل، بالاتر از پرسپولیس و سپاهان قرار بگیرند.

به نقل از ورزش سه با این حال این اتفاق رخ داده و حالا نیز فرشید سمیعی، عضو ‌هیئت‌مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگو با فرهیختگان درباره نتایج اخیر و روند خوب این تیم در رقابت‌های اخیر لیگ برتر صحبت می‌کند. او از هواداران این تیم می‌خواهد در بازی‌های باقی‌مانده، به حمایت از تیم نکونام بپردازند.

مصاحبه سمیعی را در زیر می‌خوانیم:

باید اختلافات به پایان فصل موکول شود
باید برای موفقیت استقلال در این فصل تلاش کنیم. ابتدا تمامی اختلافات فی‌مابین فعلا مسکوت مانده و به آخر فصل موکول شود و دوما کل اعضای باشگاه اعم از ‌هیئت‌مدیره و معاونان و مدیران باید به مدیریت کمک کنند تا هرچه سریع‌تر میزان درآمدزایی استقلال افزایش پیدا کرده و امکان تزریق منابع مالی به تیم زودتر میسر شود؛ چراکه بازیکنان تیم از فصل پیش مبالغ خیلی زیادی طلب دارند که پرداخت آن می‌تواند باعث شود بازیکنان فصل را با خیال راحت‌تری ادامه دهند.

بازیکنان ما بهترین هستند و این را ثابت کرده‌اند
استقلال در این فصل درحالی در صدر جدول است که ناگفته پیداست از لحاظ داشتن بازیکن، مقداری از رقبای خود عقب است. البته این به معنای ضعف بچه‌های ما نیست، اتفاقا آنها بهترین هستند و این را ثابت کرده‌اند. منتها رقبای ما برای هر پست دو بازیکن تاپ و هم‌سطح دارند ‌و این باعث شده دست مربی ما بعد از مصدومیت‌ها یا محرومیت‌ها خالی بماند یا نتواند از سیستم‌های متعدد استفاده کند.

باشگاه در پایان فصل دلایل بهتر بسته نشدن تیم را توضیح می‌دهد
البته اینکه چرا در ابتدای فصل نشد که استقلال از شرایط فعلی خود بهتر بسته شود دلایل متعددی دارد که لازم است باشگاه در پایان فصل آن را با مستندات کامل برای هواداران توضیح دهد. این حق هوادار است که در جریان جزئیات قرار گیرد.

مشکلات، امکان بست تیم قوی‌تر را منتفی کرد
ما در ابتدای فصل با مشکلات و بحران‌های زیادی روبه‌رو بودیم که امکان بستن یک تیم قوی‌تر را منتفی می‌کرد. البته این امر هم نباید به معنای تخطئه مدیران قبلی باشد چون آنها هم در شرایط گل و بلبل باشگاه را تحویل نگرفتند و مدیران قبلی هم مشکلات خود را داشتند، اما با مرور زمان مشکلات، اعداد و بدهی‌ها مرتبا بزرگ‌تر شدند و تا جایی رسیده که گلوی باشگاه را گرفتند.

ابزار دور زدن سقف بودجه را نداشتیم
از سوی دیگر سقف بودجه هم از راه رسید، سقفی که نمی‌شد از آن رد شد و محکوم به رعایت بودیم، چون سیستم رعایت سقف و صدور کارت بازی در اختیار سازمان لیگ بوده اما می‌شد آن را دور زد که البته برخی باشگاه‌ها هم این کار را انجام داده و سقف را دور زدند. اما در این بین نکته مهم اینکه حتی اگر باشگاه استقلال قصد دور زدن هم داشت ابزار لازم را نداشت.

استقلال از داشتن هوادار متمول بی‌بهره است
هرچند تنها راه دور زدن برای شرکت‌های دولتی مانند استقلال، هواداران متمول هستند که استقلال از آن بی‌بهره است. شاید هواداران بگویند مگر تیم‌های دیگر بدهی نداشتند؟ چرا آنها یک تیم پرستاره بستند؟ البته این دسته از هواداران هم در جریان جزئیات فوتبال ایران نبوده یا به‌طور خاص و حرفه‌ای مسائل فوتبال ایران را دنبال نمی‌کنند. این افراد همواره استقلال را با باشگاه‌های مدعی دیگر مقایسه می‌کنند که باید عرض کنم اشتباه است. استقلال در هیچ زمینه‌ای شبیه هیچ‌یک از تیم‌های مدعی نیست.

استقلال هرگز از رانت یا حمایت مالی برخوردار نبوده
استقلال هیچ وقت از هیچ‌گونه حمایت مالی یا رانتی برخوردار نبوده و مدیران استقلال همیشه تنها بوده و هستند و در بحران‌ها کسی نگران استقلال نمی‌شود. همه مدیران استقلال در سال‌های اخیر از این وضعیت خسته شده و کم آوردند. آنقدر زمین خوردند که حد ندارد. در چنین شرایطی کسی نبوده لحظه‌ای دست‌مان را بگیرد و باید دست روی زانوی خود می‌گذاشتیم و بلند می‌شدیم. این شرایط از قبل بوده و همچنان ادامه دارد.

با حضور وزیر برای حل مشکلات، حس خوبی داشتیم
امسال وقتی وزیر ورزش برای استقلال نیز جهت کسب مجوز حرفه‌ای، وقت گذاشته و جلسات متعددی را ‌ترتیب دادند و گام‌به‌گام مسائل و مشکلات را دنبال کردند خیلی حس خوبی داشتیم. کاری به تیم‌های دیگر ندارم که البته همین کارها برای آنها نیز عینا انجام شد اما من ندیدم هیچ مدیری یا وزیری این اندازه وقت برای رفع مشکلات استقلال جهت کسب صدور مجوز حرفه‌ای بگذارد که جا دارد از این بابت بی‌نهایت از ایشان تشکر کنم که باعث شدند از غریبی دربیاییم.

هر جا حقی از تیم ضایع می‌شود، هواداران ورود کنند
اگر در تلاشیم استقلال به یک مالک دارای اهلیت، صلاحیت و دارای تمکن و توانمندی مالی واگذار شود برای رهایی از همین غربت و تنهایی هست. از این رو هواداران ما باید بدانند زمانی که متحد و یک‌صدا هستیم احتمال موفقیت ما بیشتر است، گرچه حتی در آن زمان هم ممکن است حریف برخی جریانات نشویم ولی شرط عقل و منطق این است که الان یک‌صدا و یکدل از تیم‌مان حمایت کنیم، اگر جایی حقی در حال ضایع شدن هست سریع ورود کنیم و از حق تیم‌مان دفاع کنیم و اجازه ندهیم برخی از اختلافات فی‌مابین سوءاستفاده کنند. برخی‌ها به منفعت بردن بی‌دلیل عادت کرده‌اند و این الطاف تبدیل به حق شده است. پس باید این جریانات را برهم بزنیم.

استقلال سال‌هاست از نفوذ در ساختار فوتبال ایران بی‌بهره بوده
آنها همین الان هم در سکوت به دنبال انتخاب افراد مدنظر خود در کمیته‌های مهم در آینده هستند. این‌گونه می‌شود که برخی در ساختار فوتبال ایران آنقدر قدرتمند می‌شوند و این چیزی است که استقلال سال‌ها از آن غافل بوده و چوب آن را هم خورده است و حال زمان آن رسیده که باشگاه بزرگ استقلال نیز به این‌گونه مسائل ورود کرده، نظر و پیشنهاد دهد. یک زمانی با نهایت افتخار صدای استقلال شدم و این تبعیض‌ها را مرتب فریاد زدم اما تنها بودم. در هر صورت صدای یک فرد تنها را راحت می‌بندند.

نکونام آبرو و پرستیژ فوتبال ایران و استقلال است
الان هم با وجود آن که جواد نکونام تنهاست اما مشکلات را فریاد می‌زند با این تفاوت مهم که او کاپیتان تیم ملی بوده، رکورددار بازی ملی به شمار می‌رود و سال‌ها در یکی از بهترین لیگ‌های اروپا بازی کرده است و نشنیدن صدای او به‌مانند صدای من کار راحتی نیست. نکونام آبرو و پرستیژ فوتبال ایران و استقلال است و محال است کسی صدای او را نشنود، حتی اگر بخواهند خودشان را به نشنیدن بزنند.

نباید حتی یک صندلی هم در آزادی خالی بماند
الان دیگر زمانی هست که همه باید به میدان بیایند و از تیم و مربی تمام و کمال حمایت کنند. فضای مجازی برای اظهارنظر خوب است اما جای اصلی هوادار ورزشگاه آزادی است. رایگان کردن بلیت در شرکت‌های دولتی دارای اما و اگر و حرف و حدیث‌های قانونی زیادی است اما می‌شود گران نکرد و با همان قیمت‌های سابق بلیت‌ها را عرضه کرد که این اتفاق هم افتاده و حالا هم حتی یک صندلی نیز نباید در بازی‌های خانگی آینده خالی بماند. حضور حداکثری در ورزشگاه و حمایت بدون قید و شرط در بازی‌های آینده از تیم و مربی، رمز موفقیت ما در پایان فصل خواهد بود. باید از تیم‌مان هم در زمین، هم در بیرون زمین، هم در رسانه‌های مجازی و مکتوب و علی‌الخصوص صداوسیما حمایت کنیم و اجازه ندهیم ذره‌ای از حق باشگاه‌مان ضایع شود. اگر قهرمانی می‌خواهیم تا پایان فصل باید این‌گونه حمایت کنیم که انگار هر بازی یک فینال است.

257 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *