بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

خروج کشتی‌گیر ایتالیایی از باکو با دست خالی و دلِ پر!

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ | ۹:۳۵
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرانک چامیزوی ایتالیایی امیدوار بود که بتواند در گزینشی اروپایی سهمیه المپیک بگیرد. او تا مرحله نیمه نهایی هم خوب پیش رفت و برای آنکه کسب سهمیه‌اش را قطعی کند، باید در نیمه نهایی از سد توران بایراموف می‌گذشت، اما عبور از کشتی‌گیر میزبان، آنهم در حالی که پای سهمیه المپیک در میان است، کار آسانی نبود.

دلیل اول آن میزبان‌نوازی و دلیل دومش هم البته قابلیت‌های فنی بایراموف بود که در این بین، میزبان‌نوازی و اشتباهِ شاید توأم با عمدِ گروه داوری! در این مبارزه پررنگ‌تر از مسائل فنی شد و در نهایت چامیزو این کشتی را 8-8 به کشتی‌گیر میزبان واگذار کرد و سهمیه المپیک نگرفت.

فیلمی اخیراً از سوی روس‌ها از مبارزه چامیزو و توران بایراموف منتشر شده است که بعد از پایان کشتی، زمانی که چامیزو از کنار تماشاگران آذربایجانی می‌گذرد، صدای تماشاگران بلند می‌شود که البته خیلی معلوم نیست در حال تشویق و دلجویی از او هستند و یا اینکه وی را هو می‌کنند. در مقابل چامیزو هم پاسخ آنها را می‌دهد.

این کشتی در حالی 8-8 تمام شد که ابتدا داوران دو امتیاز به چامیزو داده و همه فکر می‌کردند او 10 بر 8 برنده مسابقه بوده و سهمیه المپیک را گرفته است. در همین صحنه کشتی‌گیر ایتالیایی با اعتمادبه‌نفس بالا جلوی جمعیت بازو گرفت و همین مسئله هرگز موردپسند تماشاگران آذربایجانی نبود، چرا که فکر می‌کردند توران بایراموف سهمیه المپیک را از دست داده است!

در ادامه نتیجه به سود بایراموف تغییر کرده و او 8-8 برنده اعلام شد و دستش از سوی داور بالا رفت که این رأی هرگز مورد قبول چامیزو نبود. او باور دارد که اشتباهات داوری او را بازنده کشتی کرده است.

واکنش خود چامیزو در صفحه شخصی‌اش، مشخصاً نشان از دلگیری و عصبانیت او از داوری مبارزه نیمه نهایی‌اش با توران بایراموف دارد.

حالا این کشتی‌گیر که سابقه دو بار قهرمانی جهان و مدال‌های نقره و برنز جهانی و برنز المپیک را دارد، احتمالاً آخرین تلاش خود را برای کسب سهمیه وزن 74 کیلوگرم المپیک در مسابقات گزینشی استانبول به کار می‌ببندد.

با این اوصاف به نفع کشتی ایران است که در هر سه وزن 57، 74 و 97 کیلوگرم سهمیه المپیک خود را در مسابقات گزینشی آسیایی بگیرد، وگرنه کسب سهمیه در آخرین مسابقه گزینشی المپیک با توجه به مدعیانی که در اوزان مختلف از گزینشی‌های قاره‌ای سهمیه نگرفتند، کار سخت‌تری خواهد بود.

انتهای پیام/ 

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *