بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

حمله شبانه جواد نکونام به مدیران استقلال؛ حمایت را از باشگاه سپاهان یاد بگیرید!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۱

طرفداری | جواد نکونام شب گذشته به سکوت طولانی مدت خود پایان داد.

جواد نکونام با اشاره به مصدومیت هافبک استقلال، اظهار داشت:

برای مهدی مهدی‌پور آرزوی سلامتی می‌کنم. اتفاقی افتاد که باعث ناراحتی تیم شد و یکی از بازیکنان خوب دیگر مانند یامگا را از دست دادیم. امسال به این مسائل عادت کردیم. ان‌شاالله زود برگردند.وی درمورد کمبود بازیکن در تیمش، گفت: اتفاقات فوتبال را نمی‌توان پیش بینی کرد. هر تیمی نیمکت پر مهره‌تری داشته باشد می‌تواند استفاده کند. در فوتبال دنیا همین است. یامگا را از دست دادیم، می‌توانید از فخرالدینی بپرسید که چه دعوایی برای جذب او داشتیم.سرمریی استقلال افزود: قوانین اشتباه فوتبال ما باعث شد بازیکنان جوان و آینده دار ما از این چرخه دور بمانند. به جای اینکه بازیکن در تمام سنین بیشتر بیاوریم، کم کردیم. کجای دنیا این اتفاقات می‌افتد؟ همان موقع گفتیم تیم ما بیشتر از هرتیمی تاوان این کار را می‌دهد.

نکونام گفت:

تیمی داریم که در همین نیم فصل ۳میلیون دلار هزینه کردند و بازیکن گرفتند. نوش جانشان، توانایی‌اش را دارند و انجام می‌دهند ولی مگر قرار نبود سقف و این مسائل نباشد؟ در نیم فصل دوم هم هیچ اتفاقی برایمان نیفتاد. با دعوا یارگیری کردیم. هرکه را گفتیم، گفتند نمی‌شود و پول نداریم. پیش بینی این روزها و اتفاقات را داشتیم.وی افزود: از اول فصل گفتند بازیکن می‌گیریم. به بازیکن اعلام کردیم که اصلا خوب نیست. منِ مربی همیشه آدمِ بدِ قصه هستم. چون بازیکن را نمی‌خواهم یا در لیست مازاد قرار می‌دهم و او از من ناراحت می‌شود. خودم هم واقعا ناراحت می‌شوم. بازیکن را از لیست کنار گذاشتم، بازیکن نگرفتند و دوبار برگشته، در نیم فصل هم دوباره این اتفاق افتاد. دوباره همین اشتباه را تکرار و اطمینان کردم. به زبیر نیک نفس گفتم اگر تیمی تو را می‌خواهد می‌توانی جدا شوی، رفت و دوباره برگشت. الان بهترین نفر ما است ولی این شرایط کار را برای بازیکن سخت می‌کند‌ او شخصیت و اعتباری دارد. این‌ها را از چشم من می‌بینند ولی من مقصر نیستم.

سرمربی استقلال با اشاره به اختلافات درونی این باشگاه، اظهار داشت:

از همان روز اول گفتم دنبال این نیستند نکونام نتیجه بگیرد. تیم قرار بود چهارم پنجم شود. الان تمام اعضای تیم به جز من در این صدرنشینی سهیم هستند. کار خوب انجام دادند و توانستند صدر را حفط کنند. شما ببینید در تیم‌های دیگر با هزینه‌هایی که کردند چه اتفاقی افتاده است. بچه‌های تیم من با هیچ، ببینید چکار کردند.نکونام درمورد دلیل غیبتش در کنفرانس‌های خبری، عنوان کرد: از خبرنگاران عزیز و رسانه‌ها عذرخواهی می‌کنم. در فوتبال دنیا آنطور که شنیدیم و دیدیم، مصاحبه مطبوعاتی قبل از بازی در استادیوم خودشان برگزار می‌شود. کنفرانس من باید در استادیوم خودم برگزار شود. در این ترافیک تهران نمی‌توان تا سازمان لیگ بروم و بیایم. این قانونی است که سازمان لیگ گذاشته و برای خودش اجرا می‌کند. هر موقع تیمم تمرین نداشته باشد و بتوانم، می‌روم.وی افزود: از طرفی به من گفتند برای آرامش تیم، مشکلات را تا مدتی بازگو نکنید. من سکوت کردم ولی سو لستفاده کردند. تمام رسانه‌ها را علیه من کردند. از این به بعد قبل و بعد بازی در کنفرانس‌ها حرف می‌زنم. ببینم کسی می‌تواند به من حرفی بزند؟ سرمربی استقلال ادامه داد: من به خاطر آرامش استقلال سکوت کردم اما سو استفاده کردند. ببینید چه هجمه‌هایی از خودی و ناخودی علیه من ایجاد شد. هاشمی نسب و نوازی ادم‌های بزرگی هستند اما من سکوت نمی‌کنم و حرف حق را می‌زنم. ببینید تیتر روزنامه‌ها و سایت‌هایی که با آقایان هستند چیست. بالا و پایین فوتبال را دیده‌ام. وقتی تیم ملی نتیجه نمی‌گیرد فشار بیشتری هست. این فشارها را گذرانده‌ایم و طبیعی است ولی فقط می‌خواهم دشمنی‌ها را بگویم.

نکونام تصریح کرد:

اول فصل گفتند تیم، چهارم و پنجم شود کارمان را انجام دادیم، چه اتفاقی افتاده که تیم صدر جدول است، روی بازیکن فشار می‌گذارند؟ برای چه؟ سال قبل آن تیم ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال و ۶ بازیکن زیر ۲۳ سال داشت، سوم شد.وی افزود: الان این بازیکنان بدون دریافت کامل حق پارسال و امسال، این کار را انجام دادند و شاهکار‌ کرده‌اند. از این به بعد هم به خاطر سربلندی هکاداران تا روز آخر می‌جنگیم ولی قرار نیست کسی به ما بگوید چکار‌کن چکار نکن، تا اتفاقی می‌افتد برای اینکه از فشار خارج شوند، کار دیگری انجام بدهند. نه، از اول فصل در استقلال خرابکاری شده، همه پیشکسوتان هواداران و بازیکنان ناراضی هستند. بسم‌الله! کارهای تیم را انجام بدهید.نکونام در مورد جذب بازیکن آزاد، گفت: فکر کنم قانون ایران و فیفا فرق دارد. این را خودم پیگیری می‌کنم. در شرایط عادی بازیکن نگرفتیم، الان که …وی درمورد داوری مسابقات و بیانیه‌ها، اظهار داشت: اولین نکته این است که VAR باید صددرصد به فوتبال ما بیاید. حداقل برای استقلال خیلی خوب است. توپ‌های ما تا به تور نخورد گل نیست! تیم‌ها می‌برند یا بین دو نیمه بیانیه می‌دهند. به باشگاه می‌گویم بیانیه بدهید از حق استقلال دفاع کنید. می‌گویند از وزارت ورزش دستور داده‌اند کسی حق ندارد علیه داوری بیانیه بدهد. نمی‌دانم راست است یا دروغ؟ تیم‌های دیگر می‌توانند بیاینه بدهند ما نمی‌توانیم؟ به خاطر استقلال با پدر، برادر و دوستم هم دعوا می‌کنم. از اول فصل ببینید کدام تیم از داوری استفاده کرده است.

سرمربی استقلال گفت:

با این بیانیه‌ها هیچ کاری انجام نمی‌شود اما حداقلش این است که برای دفعه بعد حواس‌ها جمع‌تر می‌شود. موقعی که باید بیانیه بدهند، نمی‌دهند. موقعی که نباید بیانیه بدهند، می‌دهند اما اگر کسی علیه دوستان حرف بزند، با اسم و مشخصات کامل بیانیه بیرون می‌آید.وی در پاسخ به این سوال که آیا در اروپا باشگاهی علیه سرمربی موضع منفی داشته، گفت: شما در لیگ یک ایران هم چنین‌چیزی‌ نمی‌بینید. خداراشکر می‌کنم حرف‌های روز اول‌ من و دشمنی که با من وجود دارد، اثبات شد. مردم هم دیدند و می‌شناسند. هیچ کاری را غیر ممکن نمی‌بینم. برای دشمنی با من به استقلال ضربه می‌زنند. این باشگاه قدمت و افتخار دارد ولی چون از من خوششان نمی‌آید این کارها را می‌کنند. مگر می‌شود علیه سرمریی تیم بیانیه بدهید؟ بلد که نیستید، حداقل از باشگاه سپاهان یاد بگیرید‌.نکونام گفت: تازه آمدید و شاگرد اول با تقلب بودید. کمی حمایت و برخی کارها را یاد بگیرید. فوتبال این نیست که مربی نتیجه نگرفت علیه او بشوید. نتیجه نگرفت خیلی دوستانه و با تشکر خداحافظ، تا روزی که هست با او همکاری و حمایت کنید. مگر قرار است هر مربی نتیجه بگیرد و قهرمان شود؟ همه دوست دارند قهرمان شوند و هزینه می‌کنند.وی افزود: تیم‌هایی که سقف بودجه را رد کردند دوست ندارند قهرمان شوند؟ ما هم دوست داریم قهرمان شویم. خودم تمام وقتم را گذاشته‌ام استقلال بهترین نتیجه را بگیرد. هرچه خدا بخواهد ولی قرار نیست همه با هم قهرمان شویم. باید کارمان را انجام بدهیم‌ از مربی و بازیکن حمایت کنیم. دوست نداشتیم کار کنیم، خداحافظ! اینجا نتیجه بگیریم یا نه دنبال این هستند که ما را خراب کنند و تیم را به هم بریزند.

نکونام درمورد اینکه آیا اخیرا نشستی با مدیریت داشته، گفت:

نه، بازیکنان ما از پارسال حدود ۴۰ درصد طلب دارند و هیچ کس نیست صحبت کنند. ۲ماه مانده لیگ تمام شود آخرین دریافتی ۳ تا ۵ درصد بوده و همه ناراحت هستند.

سرمربی استقلال درخصوص ماجرای جذب اورونوف و ماشاریپوف، اظهار داشت:

16 آبان اورونوف مقابل نساجی بازی کرد. شخصا به مدیر باشگاه نامه زدم که این بازیکن را می‌خواهم. مدارکش موجود است. حالا اینکا راه فرار درست می‌کنند درست نیست. من حتی مبلغ قرارداد بازیکن و تاریخ اتمام آن را هم گفتم.

نکونام افزود:

ماشاریپوف را هم می‌خواستم، گفتند بعد از جام ملت‌ها و… یکی از دوستان را پیدا کردیم که واسطه این انتقال شود. اصلا اورونوف به کنار، این همه بازیکن می‌خواستیم کدام را گرفتیم؟ مسی باشد یا رونالدو ما که نمی‌گرفتیم!

وی درخصوص بازی این هفته مقابل آلومینیوم، گفت:

باید به ۲ مربی خوب لیگ تبریک و خسته نباشید بگویم. تارتار و حسینی یا توجه به شرایط لیگ ایران واقعا خوب کار کردند. بازی با تراکتور را دیدم. آلومینیوم تیم قابل احترامی است. دعا نمی‌کنم کسی مساوی کند. تمرکزم روی تیم خودم است. حق‌مان را بدهند، راضی به گرفتن حق دیگران نیستیم!وی افزود: از هواداران تشکر می‌کنم. امیدوارم تا آخرین روز بتوانیم برایشان یجنگیم و شرمنده‌شان نشویم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم. امیدوارم اخر فصل سربند و موفق باشیم.

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *