بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سوپرگل اورونوف، سوپرشوت حسن؛ سمت چپ پرسپولیس بلای جان رقبا!

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۱۷

وقتی از خریدهای خوب نیم فصل حرف می‌زنیم مثال واضح پرسپولیس است. وقتی صحبت از تقویت تیم می‌شود، بهترین نمونه اتفاقیست که در تیم سرخ پوش پایتخت افتاده است. متاسفانه در ادبیات و فرهنگ روزمره ما کلمات مظلوم واقع شده‌اند. ما به کلمات خیلی بد می‌کنیم و مهم‌ترین ظلم ما این است که معنی واقعی آنها را نادیده می‌گیریم! وقتی صحبت از تخصص می‌شود معنا کاملاً مشخص است اما آنچه در عمل در فوتبال ایران می‌بینیم چیز دیگری است!

تخصص در خریدهای نیم فصل و پایان فصل یک شوخی نیست. تقویت تیم به خصوص در نقل و انتقالات زمستانی هم یک اتفاق بسیار مهم است که می‌تواند سرنوشت یک تیم و یک لیگ را عوض کند. به همین پرسپولیس نگاه کنید در دور رفت این تیم بیشترین ضربه را از سمت چپ خود خورد. جایی که نه قدرت دفاعی کافی داشت و نه توان تهاجمی و تیم‌های رقیب نیز به راحتی با بستن سمت راست پرسپولیس و هجوم از این منطقه به خواسته خود می‌رسیدند.

پرسپولیس دور رفت یک تیم بالانس نبود چون هیچ هواپیمایی با یک بال پرواز نمی‌کند. اما ببینید که با دو خرید خوب در نیم فصل چه اتفاقی افتاد عبدالکریم حسن با آن فیزیک و قدرت بدنی عالی نه فقط منافذ دفاعی تیمش را بسته بلکه مدام به خط حمله نیز کمک می‌کند. ارسال‌های خوب و شوت‌های از راه دور او گره گشای پرسپولیس در لحظات سخت است.

و جلوتر اوستین اورونوف که با تکنیک ناب و قدرت گلزنی و سرعت خیره کننده هر بازی برای پرسپولیس می‌درخشد و کار را در می‌آورد. در همین بازی مقابل گل گهر اورونوف یک سوپر گل زد و عبدالکریم حسن یک شوت غیر قابل مهار که دیرک دروازه گل گهر را ثانیه‌های متوالی لرزاند. البته روی گل پرسپولیس نمی‌توان از اشتباه اخباری چشم پوشی کرد اما شوت حسن را انصافاً هیچ دروازه‌بانی نمی‌توانست بگیرد و مهمتر از این تلاش‌های فردی، توازنی است که این دو به پرسپولیس داده‌اند. حالا توجه تیم‌ها به سمت چپ پرسپولیس جلب شده و از آن طرف دانیال اسماعیلی فر و مهدی ترابی هم فرصت و راحتی و آزادی عمل پیدا کردند.

حالا پرسپولیس دو جناح فعال و پویا دارد که در مقابل هر حریفی قادر به تغییر شرایط هستند و اگر رقبا بخواهند تمام توان خود را برای کنترل دو سمت پرسپولیس بگذارند، از مرکز چه روی شوت‌های راه دور و پارس‌های تودر و چه روی ضربات ایستگاهی با جلو آمدن کنعانی‌زادگان و گبلسیانی آسیب پذیر هستند.

حالا پرسپولیس به لطف همان تقویت درست زمستانی یک تیم کامل و مدعی جدی قهرمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *