بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

استقلال همه کار کرد غیر از یک کار/ دو اتفاق مهم به آینده استقلال امیدوارمان کرد/ تیم نکونام ثابت کرد شایسته قهرمانی است

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۷:۰۵

ستار همدانی بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار تیم‌های استقلال و مس رفسنجان و کسب تساوی بین این دو تیم اظهار داشت: بدون شک این مسابقه تا اینجا یکی از بهترین دیدارهای لیگ برتر این فصل بوده است. ما شاهد بودیم که هر دو تیم از ابتدای هر دو نیمه دروازه یکدیگر را آماج حملات خودشان قرار می‌دادند و دو گل سریع و زود هنگام مس رفسنجان در ابتدای هر دو نیمه گواه این ادعاست.

وی افزود: ای کاش این دو گل را استقلال می‌زد تا از مس رفسنجان پیش بیفتد چون استقلال دارای توان تدافعی خیلی خوبی است ولی متاسفانه روی سهل انگاری و اشتباهات فردی در خط دفاع دو گل زودهنگام خورد و گرچه بعد از آن برای تلافی تلاش کرد ولی فقط دو بار توانست آنها را جبران کند.

بازیکن قدیمی استقلال خاطرنشان کرد: در این بازی چند نکته خیلی مهم از تیم استقلال به چشم آمد که می‌تواند ما را برای آینده امیدوار کند اول اینکه وقتی شنیدیم مهرداد محمدی دوباره به ترکیب اصلی برگشته خوشحال شدیم چون این بازیکن همواره در شرایط تهاجمی وضعیت خوبی به تیم استقلال می‌دهد.مهرداد در این بازی هم خوب ظاهر شد و حتی لایق زدن گل هم بود.

همدانی ادامه داد: نکته مهم دیگر بازی خیلی خوب و در خدمت تیم گوستاوو بلانکو بود. این بازیکن آرژانتینی در طول مسابقه علاوه بر اینکه دو گل زد ثابت کرد تا چه اندازه فوتبالیست باهوشی است. او هرگاه پشت به دروازه حریف قرار می‌گرفت به خوبی توپ را بین بازیکنان همدسته ای‌اش تقسیم می‌کرد و سپس با یک چرخش خودش را در موقعیت گل زنی قرار می‌داد. او بارها در میانه زمین و پشت محوطه جریمه حریف توپ ربایی کرد و در هوا رایط سختی را برای خط دفاعی و حامد لک دروازه‌بان حریف ایجاد کرده بود.

بازیکن سال‌های گذشته استقلال همچنین درباره دروازه‌بانان هر دو تیم تاکید کرد: می‌توان این تساوی را سهم هر دو دروازه‌بان تیم‌های استقلال و مس رفسنجان دانست. بیشتر حامد لک و تا حد زیادی حسین حسینی نقش بسزایی در دفع حملات بازیکنان حریف داشتند. البته بازیکنان استقلال که هر دو بار گل خوردن و عقب افتادن تلاش زیادی کردند ولی حامد لک هم در این بازی خوب ظاهر شد و از دروازه تیمش جانانه دفاع کرد.

همدانی افزود: حسین حسینی دروازه‌بان ملی پوش استقلال با تجربه زیادی که داشت ر این دیدار علاوه بر خروج از دروازه و زدن توپ‌های اول در چند نوبت هم به عنوان یک سویپر پشت سر مدافعان ظاهر می‌شد و توپ پخش می‌کرد. در نقطه مقابل حامد لک درست در اوج حملات استقلال در نیمه دوم بعد از یک برخورد ساده با پیمان بابایی از روی تجربه خودش را برای دقایقی روی زمین انداخت و شتاب فوتبال استقلال را گرفت. برای همین معتقدم این دو دروازه‌بان نقش بسزایی در عملکرد تیم‌هایشان داشتند.

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به از دست رفتن دو امتیاز این مسابقه برای استقلال گفت: بدون شک استقلال با این فوتبال زیبایی که از خودش ارائه داد ثابت کرد شایسته کسب عنوان قهرمانی است. هرچند که در این دیدار بدشانس هم بود و توپ را به تیر دروازه هم زد یک بار هم توپ را از روی خط دروازه بیرون کشیدند. در چند موقعیت خطرناک هم توپ با فاصله کمی از کنار دروازه بیرون رفت و یا حامد لک آنها را دفع کرد ولی به طور کلی استقلال مستحق کسب سه امتیاز این بازی بود ولی گاهی در فوتبال چنین شرایطی به وجود می‌آید که یک تیم کاملاً سوار بر بازی است ولی به حقش نمی‌رسد. به طور کلی استقلال در این بازی همه کار کرد غیر از کسب سه امتیاز.

حیدر پایان اضافه کرد: باعث خوشحالی است که استقلال جواد نکونام تا این اندازه قابلیت تغییر وضعیت در شرایط مسابقه را دارد. ما گاهی استقلال را تیمی نفوذ ناپذیر و دروازه‌اش را غیرقابل تسخیر می‌بینیم و گاهی مثل این بازی یا دیدار مقابل هوادار که ابتدا دو بر صفر عقب افتاد و بعد ۳ بر ۲ تیم حریف را شکست داد شاهدیم که استقلال یک تیم سراسر تهاجمی و متفاوت با یک تیم تدافعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *