بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

متئو لاهوز: دلیل اشتباهات مانزانو خودخواهی بیش از حدش بود؛ مدیریت وقت‌های اضافه بازی، فاجعه بود!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۴:۲۱

طرفداری | متئو لاهوز داور سرشناس و بازنشسته اسپانیایی به انتقاد از قضاوت خیل مانزانو پرداخته و دلیل اشتباهات او در مستایا را غرور و خودخواهی بیش از حد او می‌داند.

دیدار دو تیم والنسیا و رئال مادرید در حالی که با نتیجه 2-2 دنبال می‌شد، اما با قضاوت عجیب داور مسابقه، حالا تبدیل به یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای تاریخ لالیگا شده است. بازیکنان رئال مادرید در واپسین لحظات بازی با جود بلینگام به گل می‌رسند، اما خیل مانزانو، داور بازی در سوت خود به نشانه پایان بازی می‌دمد و زننده گل رئال مادرید را هم به دلیل اعتراض از زمین بازی اخراج می‌کند. متئو لاهوز داور سرشناس اسپانیایی که در حال حاضر بازنشسته است، در گفتگو با مارکا از قضاوت بحث‌برانگیز و جنجالی خسوس مانزانو در دیدار والنسیا و رئال مادرید انتقاد کرده و آن را فاجعه دانسته است.

اول از همه بگویم که مدیریت وقت‌های اضافه بازی، وحشتناک و در حد فاجعه بود. هفت دقیقه در نیمه دوم، اما مصدومیت دیاخابی، گل 2-2، تغییراتی که در زمین بازی صورت گرفت، تصمیم پنالتی روی هوگو دورو که به VAR رفت و داور خودش آن را چک کرد و غیره. هر چند زمان سوت پایان بازی او در نیمه اول هم وحشتناک بود.

واقعا نگران داوری هستم که 11 سال است که تجربه قضاوت دارد و او چنین اشتباهی را انجام می‌دهد. مانزانو با چنین اشتباهی قرار است نماینده جامعه داوری اسپانیا در یورو باشد. دلیل اشتباهات او، خودخواهی بیش از حدش بود. چنین اشتباهاتی تا سال‌های سال در ذهن همه باقی می‌ماند و بازیکنان و هواداران به خاطر چنین اشتباهاتی از سوی یک داور باتجربه، داوران جوان را هم تحت فشار می‌گذارند.

داوران کار خود را بیشتر برای حضور در جلسه CTA انجام می‌دهند تا برای فوتبال. آنها سعی می‌کنند از دستورالعمل‌ها پیروی کنند. اگر این فاجعه اتفاق نمی‌افتاد، کمیته داوران می‌گفت: به به چه قضاوت بسیار خوبی و به او بالاترین نمره را می‌داد. اشتباهی که خیل مانزانو مرتکب شد شاید از نظر بسیاری یک اشتباه سیستماتیک باشد ولی برای من از سر ناآگاهی از خود بازی است.

بیشتر بخوانید:

  • جنجال داوری در مستایا؛ از سوت پایان بازی تا اخراج بلینگام!
  • تاوان تصمیمات عجیب؛ خیل مانزانو محروم می شود
  • بهت کمیته داوران اسپانیا از تصمیم جنجالی داور بازی والنسیا و رئال مادرید
دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *