بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

بسکتبال NBA | ومبی، برنده جدال برج‌های دوقلو

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۷

طرفداری | بامداد جمعه به وقت تهران، 8 بازی در جریان فصل عادی NBA برگزار شد. در ادامه این مطلب مروری داریم بر مهم ترین اتفاقات و نتایجی که در بازی های امروز رقم خوردند. 

نتایج بازی ها

نتایج بازی های بیست و نهم فوریه

نکات آماری و اتفاقات مهم 

پی جی تاکر طی 110 دقیقه آخری که در زمین حضور داشته، هیچ امتیازی کسب نکرده است! او 9 بازی است که کارش را بدون امتیاز گرفتن تمام می کند. 

گلدن استیت وریرز یک پیروزی ارزشمند در نیویورک کسب کرد. استفن کری 8 سه امتیازی زد و 31 امتیاز به دست آورد، جاناتان کومینگا با 25 امتیاز به او کمک زیادی رساند و از دفاع عالی موزس مودی در طول 4 کوارتر هم غافل نشوید. جنگجویان حالا در 12 بازی آخر خودشان رکورد 2-10 دارند. استف حالا به رکورد 9 برد متوالی در سالن مدیسون اسکوئر گاردن رسیده است. وریرز در ماه فوریه 11 بازی را با پیروزی تمام کرد، هم اندازه با تعداد پیروزی هایش در دو ماه دسامبر و ژانویه! این فصل تنها دو بازیکن موفق شده اند 170+ سه امتیازی با درصد موفقیت 40+ ثبت کنند: استفن کری و دانته دی وینچنزو. وریرز 

ملیک بیزلی این فصل 15 بازی مختلف با آمار 5+ سه امتیازی داشته است. در تاریخ باکس چنین چیزی سابقه نداشته و این فصل هم تنها استفن کری و لوکا دانچیچ بیشتر از او چنین آماری ثبت کرده اند. شارلوت امروز مانند بازی قبل با آن شدت بلو اوت نشد اما میلواکی در هر صورت یک برد بی دردسر کسب کرد. 

پائولو بنکرو تبدیل به همان بازیکنی شده است که همه انتظار داشتند بن سیمنز به آن تبدیل شود. بنکرو مقابل یوتا جز برای اورلاندو مجیک، آمار 29/9/6 ثبت کرد. مجیک حالا به تعداد 34 برد در این فصل رسیده است، هم اندازه با کل پیروزی هایشان در فصل گذشته. 

دنیس شرودر و کم جانسن برای بروکلین نتس درخشیدند تا آتلانتا هاوکس بی دردسر تسلیم شود. شرودر 23/8/7 ثبت کرد و جانسن هم از مجموع استارترهای هاوکس بیشتر سه امتیازی زد (7 از 11). 

این فصل هر بار که سن آنتونیو اسپرز و اوکلاهماسیتی تاندر مقابل هم قرار گرفتند، چشم همه به جدال ویکتور ومبانیاما و چت هولمگرن بود، دو مدعی اصلی جایزه بهترین روکی فصل. وضعیت دو تیم در جدول قابل مقایسه نیست اما اینجا NBA است و هر تیمی می تواند هر تیمی را شکست دهد. اسپرز با درخشش دوین وسل و البته خود ومبی، دست به کار بزرگی زد و بالانشینان جدول کنفرانس غرب را هم خوشحال کرد. وسل کارش را با 28 امتیاز و 9 اسیست تمام کرد و ومبانیاما یک بار دیگر نشان داد اصلا بازیکن معمولی نیست. او برای سومین بار در این ماه آمار 25/10/5 با 5 بلاک ثبت کرد، دستاوردی که آخرین بار حکیم اولاجووان در سال 1993 کسب کرده بود. ومبی در نهایت آمار 28/13/7 با 7 استاکس (بلاک و توپربایی) به ثبت رساند و چت هم 23/7/5  ثبت کرد. ومبانیاما اولین بازیکن تاریخ لیگ شد که در یک ماه، میانگین 2+ بلاک، 2+توپربایی و 2+ سه امتیازی ثبت می کند. 

دوین بوکر در جریان پیروزی فینیکس سانز مقابل هیوستون راکتس، آمار 35 امتیاز با 7 ریباند و تنها یک ترن اور ثبت کرد. 

میامی هیت – دنور ناگتس، تکرار فینال سال قبل. یوکیچ این شانس را داشت تا با ثبت یک تریپل دبل دیگر، به رکورد 5 تریپل دبل متوالی برسد و رکورد شخصی خودش را جابجا کند، با این حال او 3 اسیست کم آورد (18/11/7). مایکل پورتر جونیور در این بازی عملکرد فوق العاده ای داشت و آمار 30/11 با 2 توپربایی و 2 بلاک ثبت کرد. از 12 تقابل آخر دو تیم، 11 بازی به سود دنور ناگتس تمام شده است! 

ویزاردز با درخشش جردن پول تلاش زیادی انجام داد تا لیکرز را در خانه اش شکست دهد، با این حال آنتونی دیویسِ آماده به معنای واقعی کلمه یک هیولا است. پول کارش را با 34 امتیاز و 7 اسیست تمام کرد و در سمت دیگر زمین، ای دی آمار ترسناک 40 امتیاز، 15 ریباند و 3 بلاک ثبت کرد. لبران جیمز هم کارش را با 31 امتیاز و 9 اسیست تمام کرد؛ او حالا تنها 10 امتیاز لازم دارد تا به رکورد 40 هزار امتیاز در فصل عادی برسد. 

جدول دو کنفرانس 

 

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *