بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

راز بزرگ فوتبال ایران ؛ بدون استعداد میلیاردر شوید !!

تاثیر پول و دلالی در فوتبال ایران پس از دیدار کودک خانواده متمول با رونالدو

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰
فوتبال ؛ بررسی معضل اصرار نادرست والدین به فوتبالیست شدن فرزندنشان حتی به اجبار

وقتی می بینیم‌ که یک نفر می تواند فرزندش را با پول به دیدار رونالدو ببرد باید گفت شاید فوتبال تنها رشته ورزشی در ایران باشد که به کمک دلالان حتی بدون استعداد هم‌ می توانید در تیمی حرفه ای عضویت داشته باشید حتی در لیگ برتر !

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

ماجرای حضور رونالدو در ایران و توجه دیوانه وار هوادارانش برای  دیدارش بار دیگر نشان داد که فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی در دنیاست.

استقبال زیاد خانواده ها و فرزندان آنها از رشته پر طرفدار فوتبال بخاطر جذابیت و توجه زیاد به این رشته ورزشی قابل توجه است، بطوری که انتخاب اول اکثر نونهالان و یا نوجوان برای شروع فعالیت ورزشی رشته فوتبال است.
بی شک استقبال و همچنین تشویق خانواده ها برای گرایش این قشر نوپا به سمت ورزش فوتبال و سایر رشته های ورزشی بسیار مثبت و قابل توجه است چرا که لازمه رشد و تکامل هر کودکی فعالیت سالم بدنی و ورزش می باشد، تا در رشد و سلامت روحی و جسمی آن در آینده تاثیر مثبتی بگذارد.

…و البته تربیت اخلاقی و فرهنگی این نسل همراه با ورزش می تواند نوید ظهور یک نسل سالم و با اخلاق در آینده را بدهد.
تا اینجای کار خارج از بحث شرکت در هر رشته ی ورزشی همه چیز عالی و مثبت ارزیابی می شود و جای بسی امیدواری و خوشحالی برای تربیت نسل آینده دارد …
حال مشکل اصلی از آنجا نمایان می شود که فوتبال متمایز از سایر رشته های ورزشی می شود، جایی که بعضی خانواده ها علاقه و اصرار زیادی به حرفه ای شدن فرزندشان به هر قیمتی در رشته فوتبال دارند، حال خارج از بحث استعداد، فیزیک بدنی مناسب و علاقه خود ورزشکار نوپا،آنها اصرار به فوتبالیست شدن فرزند خود دارند !

وقتی می بینیم‌ که یک نفر می تواند فرزندش را با پول به دیدار رونالدو ببرد باید گفت شاید فوتبال تنها رشته ورزشی در ایران باشد که به کمک دلالان حتی بدون استعداد هم‌ می توانید در تیمی حرفه ای عضویت داشته باشید حتی در لیگ برتر !
همین فرهنگ‌ غلط باعث شده که برای فوتبالیست حرفه ای شدن حتی با کمی استعداد و فقط به واسطه رابطه یا خانواده مُتمَول می توانید به راحتی پله های ترقی را تا رسیدن به یک‌ تیم بزرگسالان در مسابقات کشوری طی کنید.
همین رفتار و فرهنگ اشتباه باعث نابودی خیلی از بازیکنان جوان با استعداد قبل از رسیدن به رده بزرگسالان شده است و باعث شده از فوتبال حرفه ای حتی در رده های پایه هم خداحافظی کنند، و با حسرت گفتن این جمله معروف “که در فوتبال حق کشی زیاد هست ”
قید فوتبال را بزنند.

درمورد این فرهنگ و اتفاقات غیر حرفه ای فوتبال ایران که در حال مد شدن است، و سالها گریبان فوتبال ایران را گرفته است، علاوه بر خانواده ها، مربیان، مدیران و واسطه های فوتبالی هم مقصر و نقش مهمی دارند که بعضا بخاطر رابطه ها و یا سودجویی مالی اقدام به پذیرش و جا انداختن این بازیکنان کم‌استعداد به فوتبال و جایگزین کردن آنها بجای بازیکنان با استعداد می کنند و همین بازیکنان شاید در رده های پایه بتوانند تا حدودی رشد کنند ولی خیلی از آنها در پشت در ورود به رده بزرگسالان خواهند ماند و یا با کیفیت پایین تر از استاندارد یک فوتبالیست قابل و شایسته به تیم ها تحمیل می شوند .

شاید اینجا باشد که خلا بازیکنان با استعداد در فوتبال ایران به شدت احساس می شود ، چرا که نخبه ها و بازیکنان با استعداد سالها پیش از فوتبال دور شده یا با بی عدالتی کنار گذاشته شده اند.

اختصاصی خبرگزاری پارس فوتبال –  محمدرضا جوکار

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *