بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سنگ تمام خاص اسطوره پرسپولیس برای سرمربی استقلالی + عکس

حمید درخشان : موفق نشدن تیم ملی فوتبال امید ایران را نباید به گردن رضا عنایتی انداخت

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۶
حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس درباره تیم ملی امید صحبت کرد

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس گفت : رضا عنایتی سعی داشت به تیم کمک کند و افراد دیگری در این زمینه مقصر بودند خیلی اتفاقات رقم خورد تا تیم موفق نشود موفق نشدن تیم را نباید به گردن مربی انداخت.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که حذف تیم ملی فوتبال امید از انتخابی المپیک نشان از چه چیزی دارد؟ اظهار کرد:

بی‌ تدبیری، انتخاب غلط، ضعیف بودن زیرساخت‌ها و اینکه سازندگی درست نداشتیم؛ از تیمی که یک عده غیرفوتبالی راجع به آن تصمیم می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند فدراسیون فوتبال در این زمینه تصمیم گیرنده باشد و کاملا به هم ریخته بود، چه انتظاری می‌توان داشت؟ متاسفانه ثبات درست و حسابی برای این تیم نبود و اگر در سال‌های گذشته مورد توجه قرار می‌گرفت این دوره اصلا به آن توجه نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر رضا عنایتی در شکست این تیم مقصر بود؟ گفت:

رضا عنایتی سعی داشت به تیم کمک کند و افراد دیگری در این زمینه مقصر بودند. خیلی اتفاقات رقم خورد تا تیم موفق نشود. موفق نشدن تیم را نباید به گردن مربی انداخت. این تیم آن طور که باید تدارکات خوبی نداشت با وجود این که بازیکنان باکیفیت و خوبی از لیگ شناسایی شده بودند که می‌توانستند به تیم امید کمک کنند اما متاسفانه اتفاقات خوبی رقم نخورد. به هر صورت این بازیکنان پشتوانه‌های تیم ملی هستند که با ناکامی در انتخابی المپیک از بین می‌روند.

درخشان در ادامه در پاسخ به این سوال که با پیشرفت تیم‌های آسیایی مثل ازبکستان آینده فوتبال ایران را چطور می‌بیند؟ خاطرنشان کرد:

آینده فوتبال با این روش به فنا می‌رود. وقتی کار خاصی انجام ندادیم، برنامه کوتاه مدت و بلند مدت نداریم و باشگاه‌ها برنامه‌ای برای تیم‌های پایه ندارند و همه دنبال لیگ برتر هستند و تمام هزینه‌های خود را صرف لیگ می‌کنند قطعا پشتوانه سازی به فراموشی سپرده می‌شود.

این پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این پرسش با توجه به اینکه انتخاب رضا عنایتی با حمایت امیر قلعه‌نویی بوده آیا امکان دارد پیکان انتقادات به سمت او هم باشد؟ افزود:

برای انتخاب سرمربی تیم امید، تصمیم جمعی حاکم بوده و قلعه‌نویی نیز قطعا در این تصمیم‌گیری نقش اساسی داشته و دخیل بوده است.

حمید درخشان همچنین در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند روزی طلسم صعود نکردن به المپیک شکسته شود؟ تصریح کرد:

با این وضعیت که کشورهای اطراف پیشرفت می‌کنند تصور نمی‌کنم یک روز به المپیک صعود کنیم. اگر با همین تفکر و نگاه جلو برویم شاید 50 سال دیگر نیز به المپیک راه پیدا نکنیم مگر این که تفکرات و برنامه‌ها عوض شوند و هزینه‌های خوبی برای تیم‌های پایه صورت بگیرد. در آن زمان می‌توانیم به صعود تیم امیدوار باشیم.

تیم امید تا چند روز دیگر در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت می‌کند. درخشان در پایان در پاسخ به این پرسش که به نظر او چه نتیجه‌ای در آنجا کسب می‌شود؟ گفت:

نمی‌توان امیدوار بود. وقتی در انتخابی المپیک از گروه بالا نمی‌آید دنبال نتیجه آسیا هستیم؟ باید واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم و خود را گول نزنیم. با این وضعیت بهتر است عذرخواهی کنیم و به آسیا اعزام نشویم چون در هانگژو معجزه‌ای رخ نخواهد داد. باید تمام پست‌های این تیم تغییر پیدا کند و زیرساخت‌های آن عوض شود تا به موفقیت برسیم. اگر بخواهیم با یک تیم ناموفق به آسیا برویم و دوباره ناکام بمانیم شرایط خوبی برای این تیم رقم نخواهد خورد. وقتی از دور مقدماتی رقابت‌های انتخابی المپیک صعود نکردیم حالا در آسیا آبروریزی کنیم؟

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس درباره تیم ملی امید صحبت کرد

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *