بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

بارسلونا چطور تاج و تخت لالیگا را از رئال مادرید گرفت؟

رشد قابل توجه بارسلونا در فاز دفاعی و هجومی نسبت به رئال مادرید در طول فصل جاری

نویسنده : خبر گزاری پارس فوتبال دات کام
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۴
بارسلونا

یک مقایسه آماری بین فصل جاری و فصل گذشته لالیگا نشان می‌دهد که بارسلونا چه پیشرفت بزرگی کرده، ولی رئال همان روند سابق را ادامه داده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

یک مقایسه آماری بین فصل جاری و فصل گذشته لالیگا نشان می‌دهد که بارسلونا چه پیشرفت بزرگی کرده، ولی رئال همان روند سابق را ادامه داده است.

به گزارش پارس فوتبال، به نقل از آاس، رئال مادرید شب گذشته با توقف در برنابئو برابر سوسیداد، اجازه داد فاصله‌اش با بارسا در صدر جدول به پنج امتیاز افزایش یابد. رئال مادرید در حالی متوقف شد که تیم برتر زمین بود و شانس‌های گلزنی زیادی را به دلیل درخشش گلر حریف از دست داد. بارسا شنبه توانسته بود در زمین خیرونا با تک گل پدری پیروز شود. به این ترتیب بارسا قطعا قهرمان نیم فصل خواهد شد. پس از 18 بازی بارسا با 47 امتیاز صدرنشین است و رئال با 42 امتیاز در رده دوم قرار دارد.

یک مقایسه با فصل گذشته در چنین مقطعی نشان می‌دهد که رئال تفاوت خاصی نداشته و این در واقع بارسلونا بوده که بسیار پیشرفت کرده است. فصل قبل رئال پس از 18 بازی 43 امتیاز داشت و صدرنشین بود، ولی بارسا با 28 امتیاز در رده هفتم قرار داشت. رئال تنها یک امتیاز از فصل گذشته در چنین مقطعی کمتر دارد، ولی بارسا توانسته 19 امتیاز بیشتر کسب کند.

آمارها نشان می‌دهند که رئال در کارهای هجومی و دفاعی نیز تغییر خاصی نسبت به فصل گذشته نداشته است. رئال 39 گل زده و 15 گل خورده داشت و در فصل جاری پس از 18 بازی 38 گل زده و 16 گل دریافت کرده است. تفاضل گل رئال از 24+ به 22+ کاهش یافته است. بارسا در فصل گذشته پس از 18 بازی 29 گل زده بود و 22 گل دریافت کرده بود، ولی امسال این آمار 37 گل زده و تنها 6 گل خورده است. ژاوی با تقویت خط دفاعی و نیز به لطف درخشش فوق‌العاده تراشتگن در درون دروازه، توانسته بارسا را نسبت به فصل قبل متحول کند.

رئال در فصل گذشته پس از 18 بازی 225 شوت زده بود که این آمار در فصل جاری 218 شوت است. این آمار برای بارسا از 118 شوت به 217 شوت افزایش داشته است. به سمت دروازه بارسا نیز فصل قبل 53 شوت زده شده بود، ولی این آمار به 46 شوت در فصل جاری کاهش یافته است. در وافع رئال همان رئال فصل قبل است، ولی بارسلونا به تیمی متفاوت تبدیل شده است.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *