بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

شیوه احتساب وقت های اضافه در جام جهانی 2022

محاسبه وقت های اضافه جام جهانی توسط داور ویدیویی، داور چهارم و داور وسط

نویسنده : خبر گزاری پارس فوتبال دات کام
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰
جام جهانی 2022

یکی از تفاوت های جام جهانی 2022 با جام جهانی روسیه زمان وقت اضافه است که از سوی داوران اعلام می شود و در برخی از بازی ها این عدد دو رقمی بوده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

یکی از تفاوت های جام جهانی 2022 با جام جهانی روسیه زمان وقت اضافه است که از سوی داوران اعلام می شود و در برخی از بازی ها این عدد دو رقمی بوده است.

به گزارش پارس فوتبال، بیشترین وقت اضافه را تا اینجای بازی های جام جهانی 2022 دیدار تیم ملی ایران در برابر تیم ملی انگلیس داشته، به خاطر مصدومیت علیرضا بیرانوند از ناحیه بینی. با اعلام علی خسروی یکی از اعضای کمیته داوران شیوه احتساب وقت های اضافه در بازی های جام جهانی هوشمند نیست. او در تماسی که با یکی از کمک های علیرضا فغانی داشت، متوجه شد چهار داور وقت اضافه را محاسبه و در نهایت داور وسط است که تصمیم می گیرد چند دقیقه وقت اضافه اعلام کند. داور ویدویی، به همراه داور چهارم و هم چنین داور وسط و یک داور دیگر در کنار زمین وقت های اضافه را محاسبه می کنند و به داور گزارش می دهند و در نهایت داور وسط تصمیم می گیرد چند دقیقه وقت اضافه اعلام کند. گزارش به داور وسط نیز از سوی داور چهارم است.

این ایده به زودی به مسابقات باشگاهی هم راه پیدا خواهد کرد. البته به بازی های لیگ برتر ایران کمی دیرتر. به این خاطر که هنوز استادیوم های ایران مجهز به کمک داور ویدئویی نشده اند. اجرای این قانون همانند VAR می تواند موجب بالا رفتن سطج کیفی بازی های لیگ برتر شود به این خاطر که اتلاف وقت در بازی های لیگ برتر ایران خیلی مشهود است.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *