بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

حمله تند و تیز کارلوس کی روش به بازیکن اسطوره ای آلمان در دفاع از فوتبال ایران + سند

پاسخ تند کارلوس کی روش خطاب به کلینزمن ؛ از سمت خود در فیفا استعفا بده !

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ | ۸:۰۰
وریا غفوری ؛ واکنش کارلوس کی روش نسبت به بازداشت شاگرد پیشین خود

کارلوس کی روش در پاسخ به صحبت های یورگن کلینزمن آلمانی که فوتبال ایران را فوتبالی خشن توصیف کرده بود، به انتقاد از اسطوره فوتبال آلمان پرداخت و از او خواست از سمتش در فیفا استعفا بدهد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

اظهارات یورگن کلینزمن ستاره اسبق فوتبال آلمان در برنامه مچ آف د دی با پاسخ سریع کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران همراه بود.

کارلوس کی روش با انتشار یک پست اینستاگرامی که کلیزمن را در ابتدای مسابقه ایران – آلمان در جام جهانی 1998 فرانسه در حال رد و بدل پرچم با احمدرضا عابدزاده نشان می‌دهد، در پاسخ به صحبت‌های کلینزمن که طبیعت فوتبال ملی ایران را سخت‌گیرانه، پرخطا، معترض و خشن توصیف کرده بود با همان لحن منحصربفرد از وی انتقاد کرد که بدون شناخت از شخصیت وی (کی‌روش) او را زیر سوال برده است.

نوشته کی‌روش با این جمله آغاز می‌شود:

یورگن عزیز تو پیش‌قدم شدی که مرا کارلوس صدا کنی و من فکر می‌کنم که اشکالی نداشته باشد که تو را یورگن خطاب کنم…

بدون اینکه حتی مرا شخصا بشناسی شخصیت من را با غرور همیشگی خودت قضاوت کردی.

هیچ اهمیتی ندارد که من چقدر برای عملکرد تو در زمین فوتبال می‌توانم احترام قائل باشم. آن سخنانت در فرهنگ ایران، تیم ملی ایران و بازیکنان من مایه شرمساری در فوتبال است. هیچ کس نمی‌تواند اتحاد ما را دچار تزلزل کند چون این موضوعات در سطح ما نیست.

اما حتی با این حرف‌ها ما دوست داریم تو را دعوت کنیم به عنوان مهمان در کمپ تیم ملی حضور پیدا کنی و با بازیکنان ایران ارتباط بگیری و از آنها درباره کشورشان، مردم ایران، شعر و هنر و ریاضیات و جبر و تمدن هزاران ساله ایران بیاموزی و همچنین از بازیکنان ما بشنوی که چقدر فوتبال را دوست دارند و برای آن احترام قائلند.

گروه مطالعات فنی فیفا شامل پاسکال زوبر بوهلر، فرید موندراگون، یورگن کلینزمن، آرسن ونگر، چا دو ری، ساندی اولیسه و آلبروتو زاکرونی است.
کی‌روش در این پست آتشین جملات خود را اینچنین پی می‌گیرد: ما متوجه‌ایم که به عنوان آمریکایی  – آلمانی حمایت خود را از ما دریغ کرده‌ای. مشکلی نیست.

و با وجود اظهارات اشاره‌های توهین آمیزت در بی‌بی‌سی که تلاش کرده‌ای زحمات، فداکاری و مهارت ما را زیر سوال ببری به تو قول می‌دهیم بدون آنکه قضاوتی درباره فرهنگ، ریشه و سابقه تو داشته باشیم همواره از حضورت در جمع خود استقبال کنیم.

در عین حال تمام نگاه ما متوجه این نکته است تا از تصمیم فیفا در ارتباط با پست سازمانی تو به عنوان عضوی از کمیته فنی جام جهانی قطر 2022 باخبر شویم. چرا که به طور واضح انتظار ما از تو این است که پیش از بازدیدت از کمپ ما از سمت خود استعفا داده باشی.
کارلوس

پاسخ تند کارلوس کی روش خطاب به کلینزمن ؛ از سمت خود در فیفا استعفا بده !


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *