بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سنگ تمام اسطوره پرسپولیس برای کارلوس کی روش

حمید درخشان : ثابت شد کارلوس کی‌ روش نظم را به تیم ملی فوتبال ایران بازگردانده

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۰
حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس درباره تیم ملی صحبت کرد

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس گفت : بازگشت کی روش اتفاق مثبتی برای فوتبال ما است. در بازی با اروگوئه ثابت شد نظم و انضباط به تیم بازگشته و کی‌روش به شکلی کار می کند که بازیکنان می‌دادند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس در مورد برتری یک بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اروگوئه اظهار داشت:

بچه‌ها بازی فوق‌العاده خوبی انجام دادند و دو فاکتور خیلی مهم مقابل اروگوئه داشتند. خیلی خوب دفاع تیمی را انجام دادیم و پس از دست دادن توپ به موقع، به عقب باز می‌گشتیم. در میانه زمین و یک سوم دفاعی خوب دفاع کردیم.

وی افزود:

دومین فاکتور مهم این بود که بازیکنان ما خوب از دفاع به حمله اضافه می‌شدند. این موضوع را در عملکرد نفرات خط هافبک و سه بازیکن جلویی به خوبی دیدیم. به ویژه سامان قدوس که پشت سه بازیکن جلوی ما بازی کرد، عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست به خوبی به نفرات تهاجمی کمک کند. با توجه به نفراتی که در اختیار داشتیم نظم در دفاع تیمی در اولویت ما بود و این کار را خیلی عالی انجام دادیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد:‌

هافبک‌های ما هم خیلی خوب به خط حمله اضافه شدند. پس از سه تعویضی که در خط جلو انجام دادیم، کریم‌ انصاری‌فرد، مهدی طارمی و علی قلی‌زاده خیلی خوب همدیگر را پیدا کردند. در نهایت هم روی یک کار خوب تیمی به گل رسیدیم. اینجا نقش بازیکن با تجربه‌ای مثل مهدی طارمی مشخص شد که توانست از فرصت طلایی خود که با پاس بی‌نظیر انصاری‌فرد حاصل شد، به بهترین شکل استفاده کند.

درخشان در مورد اینکه برتری مقابل تیمی مثل اروگوئه انگیزه و اعتماد به نفس بازیکنان تیم ملی را برای حضور در جام جهانی به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد، گفت:‌

صددرصد همین‌طور است. این برد از لحاظ روحی و روانی تیم ما را بالا می‌برد، موجودیت این تیم را ثابت می‌کند و در نهایت نفرات ما را به خودباوری خوبی می‌رساند و این موضوع خیلی مهم است.

وی در خصوص استفاده کارلوس کی‌روش از نفراتی مثل ابوالفضل جلالی کم‌‌تجربه در ترکیب اصلی یا به زمین فرستادن مهدی طارمی در نیمه دوم عنوان کرد:

بازیکنان ما یک تیم هستند و نفراتی که به زمین می‌روند تفاوت خیلی خاصی با نیمکت‌نشین‌ها ندارند. شاید 5 درصد بین آنها اختلاف باشد. کی‌روش با این حرکت خود اعتماد به نفس خوبی به جوان‌هایی مثل جلالی می‌دهد. وضعیت مهدی طارمی مشخص است و او در هر حالتی جزو نفرات ثابت ما در جام جهانی خواهد بود. به همین دلیل سرمربی تیم سعی دارد در بازی دوستانه از نفراتی که کمتر از آنها استفاده شده بهره ببرد.

بازیکن پیشین تیم ملی کشورمان ادامه داد:

خوشبختانه بازیکنی مثل جلالی هم در این بازی توانایی‌های خود را به خوبی ثابت کرد و نشان داد تیم ما پتانسیل زیادی در سمت چپ دفاع دارد. مزیت بازی‌های تدارکاتی این است که می‌توان در آنها چنین بازیکنانی را آزمایش کرد. خوشبختانه همه نفرات ما در این مسابقه مقابل یکی از قدرت‌های جهان عملکرد خوبی داشتند.

حمید درخشان در مورد عملکرد کی‌روش در نخستین بازی پس از بازگشت روی نیمکت‌ تیم ملی گفت:

بازگشت کی روش اتفاق مثبتی برای فوتبال ما است. در بازی با اروگوئه ثابت شد نظم و انضباط به تیم بازگشته و کی‌روش به شکلی کار می کند که بازیکنان می‌دادند سرمربی تیم چه افکار و خواسته‌هایی دارد. مهم‌ترین اصل در فوتبال انضباط تیمی است. بچه‌های ما در بحث تاکتیکی با اروگوئه این موضوع را بسیار خوب نشان دادند.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *