بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

باشگاه پرسپولیس برای حفظ ستاره خود دست به کار شد

نقشه باشگاه پرسپولیس برای حفظ لوکادیا ؛ پرداخت به موقع حقوق توافق شده در قرارداد

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۶:۰۰
انگیزه بالای یورگن لوکادیا در تمرینات پرسپولیس

با توجه به تجربیات گذشته باشگاه پرسپولیس قصد دارد برای حفظ لوکادیا و جلوگیری از فسخ قرارداد او دستمزد مهاجم هلندی را مطابق قرارداد به موقع پرداخت کند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

با توجه به تجربیات گذشته پرسپولیس قصد دارد برای حفظ لوکادیا از فسخ قرارداد او دستمزد مهاجم هلندی را مطابق قرارداد به موقع پرداخت کند.

باشگاه پرسپولیس نمی خواهد مهاجم ارزنده خود را از دست بدهد.

یک منبع موثق در باشگاه پرسپولیس در اختیارمان گذاشت و گفت: ” با توجه به تجارب قبلی و جدایی برخی بازیکنان خارجی از پرسپولیس، رضا درویش و مدیران این باشگاه سیاست جدیدی درپیش گرفته و با پرداخت به موقع دستمزد یورگن لوکادیا جلوی جدایی زودهنگام و احتمالی او را بگیرند. بنابراین هواداران پرسپولیس اصلا نباید نگران این موضوع باشند.

قرارداد فوتبالی ذاتاً به این معنی است که باشگاه کنترل بازیکنان را در دست دارد. قراردادهای بازیکنان فوتبال اعم از حرفه‌ای و آماتور توسط فدراسیون‌های فوتبال نظام‌مند می‌شود. این قراردادها به طور قابل‌توجهی با حقوق قراردادها، حقوق مسئولیت مدنی و حقوق کار سروکار دارند. علاوه بر این، قراردادهای فوتبال به مسائل دیگری از قبیل موضوعات مرتبط با دستمزد، حقوق حریم خصوصی و مالکیت معنوی نیز می‌پردازند. ​​قراردادهای فوتبال براساس مذاکرات باشگاه و بازیکن تنظیم می‌شوند، که در طی آن نماینده بازیکن با باشگاه در مورد تمام شرایط و ضوابطی که قرار است در قرارداد گنجانده شود مذاکره می‌کند. به طور کلی، معمولاً یک وکیل قرارداد فوتبالی را تنظیم می‌کند. ​

به منظور اطمینان از اینکه پروتکل‌های انضباطی رعایت می‌شوند، باید قراردادی وجود داشته باشد که هم بازیکنان و هم باشگاه‌ها از آن تبعیت کنند و این باید به عنوان راهنمایی برای تمامی مسائل بین بازیکنان و باشگاه‌ها عمل کند، بنابراین، قراردادها در فوتبال اهمیت دارند. ​​تعهدات مختلفی در رابطه بین بازیکن و باشگاه وجود دارد که باید تا پایان قرارداد توسط هر دو طرف مورد احترام قرارگیرد. قراردادهای فوتبال با مطمئن ساختن بازیکن از اینکه حقوقش را به موقع دریافت خواهد کرد، از وی حمایت می‌کنند. باشگاه هم از آن بهره می‌برد؛ چرا که می‌تواند بازیکنی که قصد فروشش را ندارد در تیمش حفظ کرده یا هزینه انتقال زیادی تقاضا کند. تمام این تعهدات قراردادی را می‌توان در صورتی که بندهای مرتبط و دقیقی در قرارداد درج شده‌ باشد، ایجاد کرد.​​​ مشاغل معدودی وجود دارند که در آن شرکت‌ها حاضر باشند مبالغ هنگفتی را برای آزادسازی یک کارمند از قراردادش پرداخت کنند. حتی وکلا قادر به واداشتن یک law firm یا شرکتی دیگر به ارائه پیشنهادی به ارزش میلیون‌ها دلار یا پوند به آن‌ها جهت خدماتی که ارائه خواهند کرد، نیستند. از این نقطه‌نظر، می‌توان نتیجه گرفت که چرا به بازیکنان فوتبال اهمیت زیادی داده شده‌ و به ازای میلیون‌ها دلار فروخته می‌شوند. از این رو، باید شروط قاطعی در یک قرارداد فوتبالی باشد تا از هر گونه عواقب ناگوار جلوگیری شود. ​

مقررات خاص ​فسخ یکجانبه قرارداد بازیکنان فوتبال  در مقررات نقل و انتقالاتی تدوین شده است. فسخ قراردادها در این بخش از حقوق علی الخصوص در مقررات فیفا و رویه قضایی آن مفهومی بدوی و ابتدایی نیست. مقررات مربوط به وضعیت و انتقال بازیکنان (‌RSTP) ‌یک چارچوب قانونی در رویه قضایی فیفا است. در حقیقت یک سازوکار قانونی است که توسط فیفا ایجاد شده و ثبات قراردادی و ارتباط قراردادی میان بازیکنان، باشگاه‌ها و فدراسیون‌های عضو را تضمین می‌کند. ​متأسفانه تجربه نشان داده که در فوتبال ایران اغلب قراردادها به صورت یک طرفه به سود بازیکنان خارجی منعقد شده و همواره شاهد برنده شدن آنها در فیفا و دادگاه عالی ورزش بوده و هستیم. برهمین اساس باشگاه پرسپولیس اقدام درستی انجام داده و پول قرارداد لوکادیا را سر موعد مقرر و حتی زودتر پرداخت می‌کند تا در ادامه راه با جدایی این مهاجم هلندی یا مشکلات جدی تر مواجه نشود.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *