بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

علیرضا دبیر پشت پرده شکست حسن یزدانی مقابل تیلور آمریکایی را فاش کرد

علیرضا دبیر : حسن یزدانی تاکتیک اشتباهی را مقابل تیلور انتخاب کرد

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ | ۰:۰۰
علیرضا دبیر : حسن یزدانی تاکتیک اشتباهی را مقابل تیلور انتخاب کرد

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در گفت و گویی مدعی شد که حسن یزدانی تاکتیک اشتباهی را مقابل تیلور انتخاب کرد و به همین دلیل شکست خورد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

رییس فدراسیون کشتی، با بیان اینکه راه شکست کشتی‌گیران آمریکا و روس زیرگیری است، گفت که تاکتیک حسن یزدانی مقابل تیلور اشتباه بود و او تاکتیک اشتباهی را انتخاب کرد.

علیرضا دبیر پس از قهرمانی کامران قاسمپور در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ که با شکست کشتی‌گیر آمریکایی بدست آمد، گفت:

خدا را شکر امروز روز خوبی برای کشتی ما بود. یادمان نرود ما تاکنون در کشتی آزاد ۵ مدال گرفته‌ایم و فردا هم شانس ۲ مدال طلا و یک برنز دیگر را داریم که جمع مدال‌های ما در کشتی آزاد را به عدد ۸ می‌رساند. کسب ۸ مدال در رقابت‌های قهرمانی جهان اتفاقی تاریخی برای ورزش ایران است.

رییس فدراسیون کشتی افزود:

همین که مردم کشورمان خوشحال می‌شوند خدا را شکر می‌کنیم. هر کس که ایرانی است ان شاءالله لذتش را ببرد. همه بدانند کشتی سخت است و همه دنیا برای گرفتن نتیجه سخت کار می‌کنند.

وی با اشاره به زیرگیری کامران قاسمپور از حریف آمریکایی که منجر به پیروزی او شد، گفت:

روزی که آمدم به بچه‌ها گفتم برای پیروزی باید از حریفان زیرگیری کنید. علیرضا حیدری، عباس جدیدی، غلامرضا محمدی، محمد طلایی پای حریفان را می‌گرفتند. هر کس که زیرگیر است آمریکا را می‌برد و با زیر کتف زدن نمی‌توان آمریکا را شکست داد.

دبیر با اشاره به دلیل باخت حسن یزدانی مقابل تیلور، خاطرنشان کرد:

یزدانی یک ابر قهرمان و پهلوان است. او ۸ مدال جهانی و المپیک دارد که شوخی نیست. این حرف را علیرضا دبیر که خودش کشتی‌گیر بوده می‌زند. تاکتیک او مقابل تیلور اشتباه بود و او یک تاکتیک اشتباه را انتخاب کرد. برد و باخت در کشتی وجود دارد و آقا تختی هم باخت داشته است. اصلا قشنگی کشتی در همین است. یزدانی باید در المپیک با این کشتی‌گیر آمریکایی مبارزه کند و ان شاء الله سخت کار می کند تا نتیجه بگیرد.

رییس فدراسیون کشتی، در ادامه با خسته نباشید به اعضای تیم ملی کشتی فرنگی و کادر این تیم، گفت:

یادمان نرود ما در کشتی فرنگی هیچ چیز نداشتیم. ۱۰ ماه پیش با محمد بنا در مسابقات جهانی ۴ مدال طلا گرفتیم. سطح توقع مردم از کشتی بالا رفته که جای خوشحالی دارد و این موضوع باعث می‌شود که ما بیشتر تلاش کنیم. در کشتی فرنگی اگر یکی دو اتفاق نمی‌افتاد کار بزرگی انجام می‌شد. محمد بنا انسانی شریف، مومن، آقا و کاربلد است که هر چه از او بگویم کم گفته‌ام.

وی تاکید کرد:

یادمان نرود چند سال پیش کشتی آزاد ما با یک برنز یا یک نقره حسن یزدانی به ایران بازمی‌گشت اما امسال با ۸ مدال در کشتی آزاد به ایران بازمی‌گردیم.

وی ادامه داد:

امیرمحمد یزدانی هم مشکل اضافه وزن داشت و نتوانست در این مسابقات کشتی بگیرد، در حالیکه او شانس مدال طلای ما بود. همین امروز کشتی‌گیر ژاپنی به او گفت تو تنها کسی بودی که می‌توانستی من را شکست بدهی. در تیم ما فقط امیرحسین زارع اشتباه محض داشت. او می‌توانست مدال طلا بگیرد. من برای خودش غصه می‌خورم.

دبیر در پایان گفت:

۲ سال پیش گفتم ما تا ۲۰۲۴ از روس و آمریکا در کشتی عقبیم. محمدحسین محمدیان امروز وقتی به اسنایدر باخت به او گفتم چرا باختی گفت زورم نرسید. نمی‌دانم آمریکایی‌ها چه کار می کنند که در کشتی از ما جلوتر هستند. آن‌ها در علم تمرین و بدنسازی و بحث مکمل‌های ورزشی از ما جلوتر هستند. کشتی‌گیران ما برای بردن روس و آمریکا فقط باید زیرگیری کنند و پای آن‌ها را بگیرند. از مربیان رده‌های پایه خواهش می‌کنم به بحث زیرگیری ورود جدی داشته باشند. با زیر کتف زدن نمی شود این رقیبان را برد و باید مثل قاسمپور زیرگیری کرد.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *