بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

والیبال قهرمانی جهان ؛ ایتالیا جام را از چنگ لهستان قاپید

قهرمانی ایتالیا در جهان با غلبه بر لهستان در دیدار پایانی

نویسنده : خبر گزاری پارس فوتبال دات کام
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۷:۵۷
والیبال قهرمانی جهان

تیم ملی والیبال ایتالیا با شکست لهستان به عنوان قهرمانی رقابت های والیبال قهرمانی جهان 2022 دست یافت.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم ملی والیبال ایتالیا با شکست لهستان به عنوان قهرمانی رقابت های والیبال قهرمانی جهان 2022 دست یافت.

به گزارش پارس فوتبال، مسابقات والیبال قهرمانی جهان 2022 که از چهارم شهریور به میزبانی اسلوونی و لهستان آغاز شده بود، یکشنبه شب 20 شهریور با برگزاری دو دیدار مرحله نهایی در سالن اسپودک آرنا شهر کاتوویتسه لهستان به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایتالیا در دیدار نهایی این رقابت‌ها که نخستین فینال این مسابقات با حضور دو تیم اروپایی در قرن 21 بود، به مصافلهستان میزبان رفت و سه بر یک به پیروزی رسید تا برای چهارمین بار بر روی سکو نخست جهان قرار گیرد. (در پنج دوره قبلی تیم برزیلپایه ثابت فینال بوده است.

لهستان در ست نخست این مسابقه 25 بر 22 به پیروزی رسید، اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر18 و 25 بر 20 نتیجه را به ایتالیا واگذار کرد تا به مقام نایب قهرمانی جهان اکتفا کند.

تیم ملی والیبال ایتالیا با کسب هفت برد متوالی برابر تیم‌های کانادا، ترکیه، چین، کوبا، فرانسه، اسلوونی و لهستان به مدال طلایقهرمانی جهان دست یافت.

نماینده سرزمین چکمه‌ها در سال 2022 هجدهمین دوره حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کرد. تیم ملی والیبال ایتالیادر سال‌های 1990، 1994 و 1998 در سه دوره متوالی به مقام قهرمانی جهان دست یافته بود و امسال پس از 24 سال به دوران اوجخود بازگشت تا چهارمین قهرمانی جهان را جشن بگیرد.

لهستان نیز که در سال‌های 1974، 2014 و 2018 به مقام قهرمانی جهان دست یافته بود، به رغم میزبانی در مسابقات امسال به مقامنایب قهرمانی اکتفا کرد تا جام را به ایتالیا تقدیم کند.

تیم ملی والیبال لهستان نیز در مسیر نایب قهرمانی شش برد متوالی برابر تیم‌های بلغارستان، مکزیک، آمریکا (دوبار)، تونس و برزیل به دست آورد و درآخرین مسابقه مغلوب ایتالیا شد.

در دیدار رده‌بندی این مسابقات نیز برزیل سه بر یک اسلوونی را شکست داد و به مدال برنز و مقام سومی دست یافت.

برزیل که در سال 2022 هفدهمین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کرد، سه مدال طلا و قهرمانی متوالی در سال‌های2002، 2006 و 2010 را در پرونده افتخارات خود در این رقابت‌ها دارد. زردپوشان همچنین سه مدال نقره جهان را در اختیار دارند.

تیم ملی والیبال اسلوونی نیز امسال دومین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کرد و با استفاده از امتیاز میزبانی به جمعچهار تیم برتر راه یافت و در نهایت رتبه چهارم جهان را به خود اختصاص داد.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *