بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سرنوشت تلخ در انتظار قهرمان کشتی جهان

رشید سعدالله‌اف قربانی بزرگ جنگ روسیه - اوکراین ؟

نویسنده : خبرگزاری Parsfootball
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۳

هرچند اگر محرومیت کشتی روسیه تا جهانی ۲۰۲۲ صربستان ادامه داشته باشد، همه قهرمانان این کشور و کلیت کشتی روسیه از این امر متضرر خواهند شد اما شاید بیش از همه این تانک روسی باشد که متحمل ضرر می‌شود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

رشید سعدالله‌اف کشتی‌گیر 26 ساله روس‌ها که سال‌هاست در وزن خود حرف اول کشتی دنیا را می‌زند، همچون محمدرضا گرایی فرنگی‌کار کشورمان در سال 2021 هم طلای المپیک و هم طلای قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

سعدالله‌اف که دو طلای المپیک‌های 2016 ریو و 2020 توکیو را در اوزان 86 و 97 کیلوگرم در کارنامه دارد، از سال 2014 در کلیه مسابقات جهانی و المپیک برگزار شده، فینالیست شده است و تنها یک بار در سال 2017 مغلوب کایل اسنایدر آمریکایی شد تا به جای طلا، به نقره بسنده کند.

او در این سال‌ها 8 مدال متوالی به دست آورده که تنها یکی از آنها نقره بوده است. با توجه به سن این کشتی‌گیر مسلمان روس‌ها، او قابلیت شکستن رکوردهای زیادی را دارد اما از بدشانسی او، در سال 2020 به خاطر شیوع کرونا، با وجود همه اصراری که فدراسیون کشتی روسیه و شخص مامیاشویلی برای برگزاری مسابقه جهانی داشتند، این رقابت‌ها برگزار نشد و به جایش در سال 2021 علاوه بر المپیک، مسابقات جهانی نیز در اسلو به انجام رسید.

همچنین روس‌ها اکنون به دلیل حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، از شرکت در همه مسابقات کشتی در رده‌های سنی مختلف محروم شده‌اند و باتوجه به تداوم وضعیت سیاسی دو کشور، احتمال اینکه این محرومیت همچنان پابرجا مانده و قهرمانان روس حضور در جهانی و کسب مدال را از دست بدهند، بسیار است.

اگر این اتفاق بیافتد و شرایط برای رشید سعدالله‌اف فراهم نشود تا به شکل دیگری در مسابقات حضور پیدا کند، او هم به سرنوشت تعدادی از قهرمانان بنام روسیه دچار خواهد شد و توالی مدال‌هایش از بین خواهد رفت.

پیش از این کشور شوروی حضور در المپیک 1984 لس‌آنجلس را تحریم کرد که به خاطر این اتفاق، مدال‌های قهرمانان بزرگی چون سرگی بلاگلازوف، فادزائف و جمع دیگری از کشتی‌گیران این کشور از بین رفت.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *