بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

افشاگری تکان دهنده یحیی گل محمدی درباره انتخاب داور دربی 98 پرسپولیس و استقلال + سند

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس : داور دربی برای همان کسانی سوت زد که دست های فراقانونی برای انتخابش داشتند !

نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال
تعداد نظرات کاربران : 1 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۰


یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی تیمش در جام حذفی باز هم درباره داور دربی 98 دست به افشاگری زد و مدعی شد که مهدی سیدعلی برای همان کسانی سوت زد که دست های فراقانونی برای انتخابش داشتند !

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

سرمربی پرسپولیس با کنایه به همتای خود در باشگاه استقلال گفت که صحبت کردن یک مربی درباره مربی دیگر دور از اصول حرفه‌ای‌گری است.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار فردای پرسپولیس و آلومینیوم اراک در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی گفت:

با آمدن مهدی رحمتی تغییرات مثبتی در این تیم ایجاد شده است. فیلم بازی‌هایی که از این تیم دیدیم، نشان می‌دهد که آلومینیوم تیم بهتری نسبت به چند هفته قبل شده است. در واقع حضور رحمتی و همکارانش تاثیرات مثبتی در این تیم داشته است.

سرمربی پرسپولیس افزود:

جام حذفی جامی است که نباید در بازی‌های آن اشتباه تاثیرگذار داشته باشیم. در واقع نباید بی‌تمرکز بوده و باید فرصت طلب باشیم، از فرصت‌ها خوب استفاده کنیم و روی وظایفمان متمرکز باشیم. این مسئله خیلی به نتیجه مسابقه کمک می‌کند. تک بازی است و ممکن است یک اشتباه باعث کنار رفتن یک تیم از جام حذفی شود. بچه‌های ما آماده این بازی هستند.

گل‌محمدی عنوان کرد:

با توجه به وضعیت آلودگی هوای امروز نمی‌دانم چگونه باید بازیکنان را تمرین بدهم. بحث سلامت بازیکنان در این شرایط مهم است. از یک طرف کرونا و از طرف دیگر هم آلودگی وجود دارد . باید مراقب باشیم. در چنین وضعیتی، سلامتی بازیکنان و تماشاگران برای‌مان از همه چیز مهمتر است. ان‌شاءالله بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم. می‌دانم که هر بازی در جام حذفی مثل یک فینال می‌ماند و باید در این فینال ها برنده باشید تا بتوانید قهرمان شویم. بازیکنان آماده و باانگیزه هستند و امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم.

وی درباره احتمال لغو بازی فردا و تعویق 24 ساعته آن گفت:

نمی‌دانم تصمیم مسئولان سازمان لیگ چیست، ولی هوا خیلی مناسب بازی کردن نیست. هر تصمیمی گرفته شود، تابع خواهیم بود.

گل‌محمدی درباره اینکه شنیده شده عذرخواهی حامد لک را نپذیرفته و این دروازه‌بان باید در پایان فصل از تیم جدا شود، گفت:

بحث عذرخواهی و این چیزها نبوده است. شرایطی که حامد در این چند هفته داشته، خوب نبوده است، چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ مسائل دیگر. اینکه او الان به تنهایی و با یک مربی اختصاصی تمرین می‌کند، فقط به خاطر این است که می‌خواهم کمی بیشتر نسبت به فوتبال و رفتار و مسائل فنی‌اش فکر کند. این تصمیمی است تا او بیشتر فکر کند. فکر نمی‌کنم در نهایت مشکل خاصی به وجود بیاید. قطعاً حضور حامد در روزهای آینده می‌تواند به ما کمک کند.

سرمربی پرسپولیبس درباره بیانیه نویسی باشگاه‌ها و صحبت‌های فرهاد مجیدی مبنی بر اینکه «اگر اتفاقات دربی را او انجام می‌داد، دارش می‌زدند»، گفت:

روز گذشته جلسه‌ای با بازیکنان داشتیم و تصمیم‌مان این است که از حواشی و مسائلی که باعث برهم خوردن تمرکز تیمی‌مان می‌شود، دوری کنیم. من می‌توانم راجع به سؤال شما صحبت زیادی انجام دهم. اصول حرفه‌ای مربیگری این را می‌طلبد که یک مربی درباره مربی دیگری صحبت نکند و حرف نزند. این یک اصل حرفه‌ای برای هر مربی است.

وی اضافه کرد:

همه ما مربیان کار سخت و طاقت‌فرسایی داریم که اعصاب خرد کن است. در واقع کار راحتی نداریم. خودمان مشکلات و دغدغه‌های داخل تیم داریم که بخواهیم روی آنها تمرکز و برای حل آنها انرژی صرف کنیم. اینکه یک نفر راجع به من صحبت کند یا من درباره یک نفر حرف بزنم، فکر می‌کنم از حرفه‌ای‌گری دور باشد. رأیی که روز گذشته درخصوص من صادر شد، نسبت به کاری که برخی از دوستان انجام دادند، واقعاً خیلی سنگین بود و فکر می‌کنم اختلاف رأی خیلی زیاد بود.

گل‌محمدی گفت:

از باشگاه می‌خواهم نسبت به رأی صادر شده، عکس‌العمل نشان دهد و حتماً روی این رأی اعتراض خواهیم کرد و باید به استیناف برود. این مسائل حاشیه‌ای را به باشگاه می‌سپارم. باشگاه هم بخش حقوقی و هم رسانه‌ای دارد و هم درویش این مسائل را خوب رصد می‌کند و در مقام پاسخگویی نسبت به این حواشی که دوستان، دوست دارند در تیم ما به وجود بیاید، قطعاً اقدام خواهند کرد. واقعاً تمرکز ما باید روی تیم باشد و از این مسائل خیلی کم اهمیت دور شویم. اگر بخواهیم به این مسائل بپردازیم، تمرکزمان را از دست می‌دهیم.

وی درباره بخشی از بیانیه باشگاه استقلال مبنی بر اینکه طبق بند «ب» ماده 55، رأی صادر شده برای سرمربی پرسپولیس ناعادلانه است، گفت:

این استناد آنها نسبت به بندها اشتباه بود. این بندها تقریباً یک سال پیش تغییر کرده‌اند. در واقع اطلاعات‌شان کامل نیست، زیاد حرف می‌زنند و زیاد هم گاف می‌دهند. این مسائل کمی تخصصی است و به من هم ربطی ندارد.

گل‌محمدی در مورد غایبان پرسپولیس گفت:

وحید امیری را در اختیار نداریم و سیامک نعمتی به تازگی به تمرینات اضافه شده است. بچه‌ها آماده بازی هستند و نتیجه به تمرکز خودمان بستگی دارد. متأسفانه امسال مشکلات داوری واقعاً زیاد شده و نگرانی در این بخش وجود دارد که باید حل شود. کمیته داوران با انتخاب خوب خود می‌تواند به این موضوع کمک کند. درصد زیادی از مشکلاتی که در تیم‌ها ایجاد می‌شود، به‌خاطر مشکلات داوری است و تیم‌ها نسبت به این مسئله نگران هستند. این خیلی بد است و تکرار آن موضوعی بدتر.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اتلاف وقت در دیدار تیمش با هوادار تصریح کرد:

صرف نظر از اوت یا ضربه دروازه، بازی ما هفته قبل 27 دقیقه خوابیده بود. دروازه‌بان و بازیکنان حریف روی زمین افتادند و داور با بازیکنان صحبت می‌کرد. داور باید حامی تیمی باشد که می‌خواهد فوتبال بازی کند، نه تیمی که وقت تلف می‌کند. مدیریت بازی برای داوران ما خیلی مهم است. وقتی یک‌سوم بازی خوابیده، هواداران و اعضای دو تیم چه لذتی می‌توانند ببرند؟ فقط جنگ اعصاب است. اتفاقاتی که در دربی افتاد و من 6 جلسه و صد میلیون تومان جریمه شدم، به‌خاطر تصمیمات داور است.

گل‌محمدی با انتقاد دوباره از قضاوت مهدی سیدعلی در دربی 98 تهران یادآور شد:

در کمیته انضباطی گفتم همه صحنه‌های دربی را با حضور دو، سه داور بی‌طرف بررسی کنید. اگر آنها بگویند داوری یکطرفه نبوده، فوتبال را کنار می‌گذارم. داور از دقیقه یک بازی یکطرفه سوت زد. این چه معنایی دارد؟ آقایان! اجازه بدهید قهرمان، فوتبالی و در زمین مشخص شود. این خواسته همه مربیان و بازیکنان است. این‌گونه می‌توانیم از فوتبال لذت ببریم و نباید بابت انتخاب داور نگران باشیم.

وی با گلایه از انتخاب سیدعلی به‌عنوان داور دربی خاطرنشان کرد:

این داور تمرکز نداشت و قرار بود داور بازی ما و نفت مسجدسلیمان باشد. اگر او این مسابقه را قضاوت می‌کرد، نمی‌توانست داور دربی باشد و علیه خداداد افشاریان استوری گذاشت. افشاریان به‌عنوان جریمه، سیدعلی را از قضاوت دیدار ما با نفت برداشت. بعد همان داور را برای دربی انتخاب می‌کنید؟ این نیرو از کجا آمد که این داور را برای دربی انتخاب کردید؟ معلوم است که اعضای کمیته داوران، از جمله خسروی از انتخاب خودشان دفاع کنند.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه حاضر است با علی خسروی صحنه‌های دربی را بررسی کند، اظهار داشت:

اگر او گفت من درست نمی‌گویم، هر تصمیمی خواستند، درباره من بگیرند. نگرانی و ذهنیتی که مربیان نسبت به این مسائل دارند، باید برطرف شود. اگر یک تیم با بازی خوب و فنی پنج گل به ما بزند، لذت می‌بریم و می‌گوییم چه تیم خوبی درست کرده است. می‌گوییم حریف استراتژی و بازیکنان خوبی دارد و از این شکست یاد می‌گیریم. نگرانی ما این است که چه کسی داور ماست و او را چگونه به‌عنوان داور انتخاب کرده‌اند.

یحیی گل محمدی افزود:

زمانی که سیدعلی به‌عنوان داور انتخاب شد، می‌توانیم اعتراض کنیم و بگوییم داور را تغییر بدهند؟ می‌دانستیم ذهنیتی که سیدعلی برای آن بازی دارد، ذهنیت نبردن پرسپولیس بود. چون او برای همان کسانی قضاوت کرد که نیرو گذاشتند و دست‌های فراقانونی برای انتخاب این داور داشتند.

وی گفت:

بعضی‌ها می‌گویند که چرا تعویض نکردیم؟ همان لحظه‌ای که استقلالی‌ها بازیکنان بلند قامت خود را به زمین فرستادند، تعویض‌های ما نیز در همان لحظه انجام شد، ولی داور اجازه نداد بازیکن ما وارد زمین شود. ما 10 نفره گل خوردیم، به خاطر اینکه داور اجازه نداد بازیکن ما به زمین برود. برانکارد روی خط طولی و در حال بیرون رفتن بود و دست سیدعلی به گونه‌ای بود که منتظر بود برانکارد بیرون برود و او بازی را از سر بگیرد. شما بازی کره جنوبی با ایران را دیدید؛ داور 2.5 دقیقه منتظر ماند تا تعویض انجام شد، چون یکی از وظایفش این است که بازی عادلانه و یازده به یازده برگزار شود. اگر سیدعلی 3،4 ثانیه دیرتر سوت می‌زد، تعویض ما نیز انجام می‌شد. اینها نگرانی‌های ما است. در بحث‌های فنی بالاخره بازی برد و باخت دارد و اگر تیم حریف قوی باشد و مقابل ما پیروز شود، به خدا خوشحال می‌شویم و نقاط ضعف‌مان را برطرف می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه آیا این ذهنیت روی کل تیم تاثیر نمی‌گذارد؟ عنوان کرد:

این مسئله روی همه تیم‌ها تاثیرگذار است، نه فقط تیم ما. این ذهنیت منفی در همه تیم‌ها وجود دارد و فقط ما اینگونه نیستیم. همه نگران هستند که چه کسی داور بازی‌شان می‌شود.

گل‌محمدی درباره سر و صدا روی نیمکت تیم‌ها گفت:

این هم به مدیریت داور بازمی‌گردد. اگر داور خیلی قاطع باشد، اینگونه نمی‌شود. چرا وقتی فغانی داور است، این تنش‌ها کم دیده می‌شود؟ این به خاطر مدیریت داور است. نمی‌گویم همه داوران ما مشکل دارند. داوران ما قشر بسیار ضعیف جامعه هستند، از لحاظ حقوق، امکانات، VAR و حتی هدست هم ندارند. داوری در لیگی که ما داریم، خیلی سخت است. فدراسیون هم مقصر است. دیروز در جلسه کمیته انضباطی گفتم اولین کاری که باید انجام بدهید، این است که به فدراسیون فشار بیاورید تا VAR وارد این فوتبال شود، چون به رفع تنش‌ها کمک زیادی می‌کند. باید هزینه‌های آن را نیز باشگاه‌ها متقبل شوند که هزینه خاصی هم ندارد. نبود این چیزها شاید برای برخی تیم‌ها خوب باشد. نمی‌دانم جریان چیست که VAR نمی‌آید و عجیب است. در نهایت ان‌شاءالله نتایج همه بازی‌ها فوتبالی رقم بخورد. این خواسته همه مربیان و بازیکنان است.


خبر خوش برای کاربران پارس فوتبال: مشاهده هرگونه محتوایی اعم از خبر ، عکس و ویدئو برای کاربران پارس فوتبال نیم بها خواهد بود.

در اینجا در این باره بیشتر بخوانید

یک پاسخ به “افشاگری تکان دهنده یحیی گل محمدی درباره انتخاب داور دربی 98 پرسپولیس و استقلال + سند”

  1. اکبر گفت:
    0
    0

    دوتادربی قبلی که پنالتی استقلال رونگرفتن دستان فراقانونی پرسپولیسی بودند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *