بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

حمله تند ورزشی نویس مشهور به دراگان اسکوچیچ پس از باخت تیم ملی در سئول

نقدی بر شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی به قلم دکتر تورج عاطف

نویسنده : ParsFootball NewsAgency
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ | ۰:۰۶

تیم ملی فوتبال در روزی مقابل کره‌جنوبی بازی را با دو گل واگذار کرد که دفاع تیمی شاگردان اسکوچیچ هیچ‌گاه در طول بازی شکل نگرفت.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم ملی ایران قرار است  برای ششمین بار در تاریخ فوتبال خود پای به جام جهانی گذارد ، آن هم در خالی که در این تاریخ پر ماجرا برای اولین بار است که تیم ملی در سه دوره متوالی عضوی از کاروان جام جهانی می شود . در سه دوره اخیر همواره آرزویی در اذهان فوتبال دوستان ما بوده است که به دور دوم بازی ها صعود کنیم و این اتفاق در دوره پیشین جام جهانی و در گروهی که در نگاه اول بسیار سخت می نمود بسیار به واقعیت نزدیک شد و شاید اگر آن تک به تک را طارمی به تور دروازه پر تغال می دوخت اوضاع امروز فوتبال ما بدتر بود !

چرا از واژه ” بدتر ” استفاده می کنم ؟ زیرا معتقدم ما با اوهام و خیالات و گزافه گویی خیال رفتن در جمع تیمهای برتر گروه های اولیه جام جهانی داریم . می پرسم ما به چه دلیل خود را شایسته صعود به مرحله دوم جام جهانی می دانیم ؟ 

از آنهایی که فوتبال را به صورت حرفه ای تر دنبال می کنند می پرسم آیا تیمی که خواهان حضور در مرحله دوم جام جهانی است می تواند مدافعین ثابت و منسجم در سمت چپ و راست خود نداشته باشد ؟

آیا تیمی که خواهان حضور در مرحله دوم مسابقات جام جهانی است و باید صدر نشینی خود را حفظ کند در زمین حریف به فکر تساوی است و با ترکیبی غیر متعارف به میدان می رود ؟ آیا تیمی که با یک گل خورده به رختکن در پایان نیمه اول می رود در نیمه دوم یک هافبک تدافعی ( مهدی پور ) چرا این بازیکن در نیمه اول روی نیمکت بود تا نور افکن در پست غیر تخصصی بازی کند ؟ آیا عارف غلامی که یک مدافع مرکزی است را در دفاع راست بگذارد ؟

راستی کسی می داند چرا بازیکنانی چون دانیال اسماعیلی فر هیچگاه آزمایش نمی شود ؟ اسماعیلی فر و حردانی بدتر از امثال شجاع خلیل زاده در دفاع راست بودند ؟ چرا نور اللهی افت کرده به تیم ملی دعوت می شود اما خبری از امید ابراهیمی نیست ؟…


چرا وقتی متوجه می شویم قلی زاده کمکی به دفاع راست تیم ملی نمی کند و مدافع چپ کره جنوبی همه کار می کند او را عوض نمی کنند و او را پس از آمدن صیاد منش به سمت چپ می برند تا با سانترهای وحشتناک خود سوهان روح تیم شود ؟ چرا تیم ملی وقتی یک گل عقب است با دومهاجم بازی نمی کند ووقتی این فاصله دو برابر می شود باز هم با تک مهاجم تا دقیقه ۸۹ بازی می کند ؟

تعویض کریم انصاری فرد در دقیقه ۸۹ به چه دلیل صورت می گیرد ؟ چرا جناب اسکوچیچ و کادر فنی این تیم نمی داند ترابی به مراتب جانشین شایسته تری برای جهانبخش در جناح چپ تیم ملی به نسبت حاج صفی است؟ چرا فوتبال ما سعی دارد بی دلیل خیالبافی کند ؟ چرا اگر قرار است به جام جهانی برای کسب تجربه ای دیگر برویم آن را اعلام نمی کنیم ؟  

اختصاصی خبرگزاری پارس فوتبال – دکتر تورج عاطف

این مطلب بازنشر مطلب تاریخ 1401/1/5 است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *