بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

انتقاد تند وین رونی از سرمربی انگلیس

وین رونی، اسطوره سابق تیم ملی انگلیس : از نظر توازن انگلیس عملکرد خوبی نداشته است

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۸:۳۸
انگلیس ؛ وین رونی : از نظر توازن انگلیس عملکرد خوبی نداشته است

وین رونی، اسطوره سابق تیم ملی انگلیس، با انتقاد شدید از عملکرد گرت ساوت‌گیت، سرمربی سه شیرها، 12 اشتباه او در یورو 2024 را برشمرده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تساوی 1-1 مقابل دانمارک در فرانکفورت، هواداران انگلیس را به شدت نگران کرده است. بسیاری خواستار تغییرات گسترده در ترکیب برای بازی پایانی مرحله گروهی مقابل اسلوونی هستند. رونی 38 ساله که به عنوان کارشناس با شبکه بی‌بی‌سی همکاری می‌کند، در ستون خود در روزنامه تایمز به اشتباهات متعدد ساوت‌گیت در آلمان اشاره کرده است.

از جمله این اشتباهات می‌توان به تصمیمات اشتباه در چینش بازیکنان اشاره کرد، مانند بازی دادن به ترنت الکساندر-آرنولد در هافبک، قرار دادن فیل فودن در سمت چپ و نیمکت نشین کردن آنتونی گوردن.

رونی نوشت:

“بدون اینکه بخواهم خودنمایی کنم و بگویم ‘به من که گفتید’، ما شاهد دو بازی بودیم که ترکیبی که گرت ساوت‌گیت به عنوان بهترین ترکیب خود برای مسابقات در نظر گرفت، از نظر توازن عملکرد خوبی نداشته است. همانطور که قبل از شروع یورو 2024 نوشتم، بازی دادن به ترنت الکساندر-آرنولد در خط هافبک یک اشتباه خواهد بود.”

او همچنین به کمبود انرژی و سرعت در بازی انگلیس اشاره کرد. این موضوع با عدم توانایی سه شیرها در تحت فشار قرار دادن صربستان و دانمارک همخوانی دارد.

علاوه بر این، رونی با کنار گذاشتن جردن هندرسون، جک گریلیش و مارکوس رشفورد مخالف است. او معتقد است که در غیاب هندرسون، هری کین فاقد یک رهبر در پشت سر خود است.

رونی افزود:

“شما به هر سبکی که می‌خواهید پرس می‌کنید، اما به رهبرانی در زمین نیاز دارید که آن را اجرا کنند و هری به کسی در پشت سر خود نیاز دارد که با صدای بلند به او بگوید به حریف سمت چپ یا راست را نشان دهد.

“گاهی اوقات، وقتی مهاجم هستید، باید به شما بگویند که صبر کنید یا اجازه دهید مدافع میانی جلو بیاید و وارد پرس شما شود. تعجب می‌کنم آیا کسی به هری در این زمینه کمک می‌کند.

من با هندرسون بازی کرده‌ام و می‌توانم به شما بگویم که او بسیار پرانرژی است و در سازماندهی پرس عالی عمل می‌کند. رایس بازیکنی که حرف می‌زند، اما نه در همان سطح، و فکر نمی‌کنم ترنت اصلا در زمین زیاد صحبت کند.

هر کسی که در بازی بعدی در خط هافبک بازی می‌کند باید در گوش هری باشد و از او حمایت کند.”

رونی همچنین با تعویض‌های درون بازی نیز مخالفت کرد. او معتقد است که در بازی مقابل دانمارک، به جای ابرچی ازه و جارود بوون، آنتونی گوردن و کول پالمر باید به میدان می‌رفتند.

او همچنین معتقد است ساوت‌گیت “لجباز” بوده و “بیش از حد” در مورد حرکات خود “فکر می‌کند”. کمبود هماهنگی در حمله نیز به دلیل “حضور زودهنگام بازیکنان در داخل محوطه جریمه” ایجاد می‌شود.

وی افزود:

“جود و فیل می‌خواهند به پست شماره 10 بروند اما در زمان مناسب حرکت نمی کنند. فیل خیلی زود به داخل می‌آید و فاصله زیادی را برای کران تریپیه باقی می‌گذارد تا با حرکت حمایتی خود به آنجا برسد.

در واقع بازیکنان زیادی خیلی زود به داخل می‌آیند و خیلی زود در موقعیت‌های خود قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود دفاع کردن مقابل انگلیس آسان شود و با شلوغ کردن مرکز زمین، فضاها را از بین می‌برند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *