بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

نظر ۵ کارشناس داوری درباره صحنه‌های جنجالی بازی استقلال – گل‌گهر

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۳

صحنه‌های جنجالی دیدار گل‌گهر – استقلال مورد بررسی کارشناسان داوری قرار گرفته است.

امیر عرب‌براقی سوت حساس‌ترین بازی فصل را برعهده داشت و در حالی که مورد اعتراض شدید کادرفنی دو تیم و به خصوص استقلال قرار گرفت، یک پنالتی به سود آبی‌ها اعلام کرد که حالا با اعتراض همراه شده است.

گل تیم امیر قلعه‌نویی نیز مورد اعتراض استقلالی‌ها قرار گرفته است. صحنه مشکوک دیگر مربوط به برخورد قایدی با مدافع گل‌گهر است که داور بی‌توجه به این صحنه دستور به ادامه بازی داد.

همچنین اخراج ساپینتو در پایان بازی، یکی از صحنه‌های مهم بازی بود چرا که در دیدار مقابل فولاد او امکان همراهی تیمش را نخواهد داشت.

در همین خصوص ۵ کارشناسان داوری نظرات خود نسبت به این بازی را ابراز کردند: گل گل‌گهر (دقیقه ۵۴- مشکوک به خطا به سود استقلال)

رضا کرمانشاهی: گل گل‌گهر درست بود

ابراهیم میرزابیگی: گل گل‌گهر سالم بود. در ضربه اول که توپ به دست دروازه‌بان خورد و روی هوا رفت، از خط عبور کرد و مشکلی نبود.

حسین عسگری: گل گل‌گهر سالم بود و اگر تماسی هم وجود داشت داخل دروازه بود.

حیدر سلیمانی: گل گل‌گهر کاملا درست بود. آقای حسینی پس از دفع، نتوانست توپ را در اختیار بگیرد و مهاجم گل‌گهر بدن گذاشت و کاری به حسینی نداشت.

نوذر رودنیل: گل سالم بود؛ زمانی که توپ وارد دروازه شد برخورد صورت گرفت که اگر خطا هم بود، خطای حسینی بود. برخورد قایدی با مدافع گل‌گهر (دقیقه ۵۷- مشکوک به پنالتی)

رضا کرمانشاهی: خطایی اتفاق نیفتاد و کارت هم نداشت.

ابراهیم میرزابیگی: خطای پنالتی اتفاق نیفتاد و ادامه بازی درست بود.

حسین عسگری: داور باید به قایدی به خاطر تمارض اخطار می‌داد.

نوذر رودنیل: خطایی رخ نداد و ادامه بازی درست بود. پنالتی برای استقلال (دقیقه ۹۰+۱)

رضا کرمانشاهی: پنالتی درست بود؛ داخل محوطه جریمه بازیکن گل‌گهر بازیکن استقلال را زد.

ابراهیم میرزابیگی: پنالتی درست بود چون خطا داخل محوطه رخ داد. در صحنه قیچی، اگر برخوردی صورت نمی‌گرفت بازی خطرناک محسوب و خطای دوضرب اعلام می‌شد اما با توجه به اینکه برخورد کرد، پنالتی درست بود.

حسین عسگری: پنالتی کاملا درست بود و بازیکن با کمال بی پروایی قصد قیچی زدن داشت اما به پشت بازیکن زد و داور به درستی اعلام پنالتی کرد.

حیدر سلیمانی: پنالتی کاملا درست گرفته شد چون مدافع گل‌گهر در محاسبات خود کاملا اشتباه شد و به پهلوی مهاجم استقلال ضربه زد و پنالتی درست بود. شک بازیکنان گل‌گهر این بود که ممکن است بیرون محوطه جریمه باشد اما در صحنه آهسته مشخص شد ضربه داخل محوطه اتفاق افتاد.

نوذر رودنیل: پنالتی صد درصد درست بود و تنها اشتباه داور این بود که کنار کمک داور رفت و باعث جنجال شد. اخراج ساپینتو (دقیقه ۹۰+۵ – اعتراض به داور)

رضا کرمانشاهی: ساپینتو بحث کرد و داور تصمیم درستی گرفت.

ابراهیم میرزابیگی: احتمالا ساپینتو حرفی زده که اخراج شده است؛ عجیب بود که سرمربی استقلال در حالی که پنالتی به سود تیمش اعلام شده بود، اعتراض می‌کرد.

حسین عسگری: حتما ساپینتو چیزی گفته که اخراج شده است؛ ما آنجا نبودیم اما داور بی جهت کسی را اخراج نمی‌کند.

حیدر سلیمانی: داوران تا همینجا هم با ساپینتو مدارا کرده‌اند چون کارهای او کنار زمین حتما اخطار و اخراج دارد. در این صحنه هم حتما لفظی به کار برده که اخراج شده و کمیته انضباطی هم حتما باید روی حرکات بعدی ایشان نظر بدهد و از نظر من به خاطر این حرکات حداقل باید سه جلسه محروم شود؛ حمله به سمت نیمکت حریف و داوران مستحق جریمه های بعدی است.

نوذر رودنیل: اخراج کاملا درست بود و کمیته انضباطی باید تصمیمات شدیدی در خصوص ساپینتو بگیرد.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *