بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

نبی: قرارداد کی‌روش را می‌توانیم بعد از جام جهانی تمدید کنیم/ اختلافی میان طارمی و آزمون وجود ندارد

منبع : خبرگزاری ایلنا
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۷

نایب رییس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت تیم ملی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی محمد نبی در خصوص شرایط فدراسیون فوتبال اظهار داشت: بعد از انتخابات جلساتی را با رئیس فدراسیون داشتیم. تقویم را نگاه کردیم دیدیم 4 اعزام برای تیم‌های مختلف داریم. برای سایر تیم ها همیشه در فدراسیون به هماهنگی نیاز است. یک کار شبانه روزی بود که به خوبی دنبال شد. کادرفنی و سرپرستی تیم ملی نوجوانان، جوانان و فوتسال مشخص بود. در مورد تیم ملی بزرگسالان، کی روش به عنوان کسی که 8 سال در دو دوره جام جهانی حضور داشت انتخاب شد.

وی در خصوص انتخاب سریع کی روش گفت: طبیعی است. وقتی هیات رئیسه جدید قرار است کارش را شروع کند مذاکره به عنوان چشم انداز تیم ملی مد نظر ما بود. اگر چشم اندازی نداشته باشیم بهتر است مسئولیت را قبول نکنیم. او انتخاب شماره یک ما بود ولی در هیات رئیسه مطرح شد چون باید اعضا رای می دادند. هم علاوه بر مسائل فنی، درمورد تجربیات و سایر موارد هم مطرح شد و رای آورد.

نبی در خصوص قرارداد کی‌روش عنوان کرد: بعد از اینکه انتخاب شد و مذاکره کردیم، بالافاصله با اسکوچیچ جلسه گذاشتم و برای تیم ملی امید پیشنهاد دادیم. گفت برنامه دیگری دارم. در خصوص مبلغ قرارداد کی روش با توجه به اینکه با 5 دستیار او هم صحبت شد، خودش ماهیانه 50 هزار یورو می‌گیرد. دستیاران او هم 30هزار یورو دستمزد خالص دارند. جمع 6 نفر در ماه 80 هزار یورو است. در فاز اول تا پایان جام جهانی است ولی گزارشی را تاج تا پس فردا اعلام می‌کند و اگر امکانش باشد بتوانیم تا پایان جام ملت ها برنامه ریزی کنیم. چون شرایط قراردادی او خوب است.

وی افزود: با او صحبت کرده‌ایم. برای فاز بعدی قابل تمدید است. اگر تیم به مرحله بعد صعود کند کادرفنی 12 درصد از پاداش صعود را دریافت می‌کند. برد در مرحله گروهی جدا است. در تمامی دنیا این مساله حاکم است. در کنار پاداش نتایج پاداش صعود هم وجود دارد. بعد از آمدن کی‌روش به ایران و دستیارانش، فکر کنم 23 شهریور بود. بلافاصله تمرینات را در کمپ تیم ملی شروع کردند. 24 بازیکن در اردوی اتریش بودند. نوراللهی هم از دبی اضافه شد و 25 نفر شد. رضاییان و نورافکن هم در لیست بودند اما برای اخذ ویزا دیر اقدام شد.

نبی تصریح کرد: در تهران جلسه ای با حضور کی روش و مسئولان سازمان لیگ داشتیم. با توجه به تقویم تیم ملی و زمان کمی که داریم، تقویم تیم ملی را مطرح کردیم. سهیل مهدی تقویم را نوشته است. چون متولی دوستان هستند اجازه بدهید خودشان اعلام کنند اما قرار بر این است تا قبل از اعزام تیم ملی، شنبه بعد از هر بازی بازیکنان داخلی در اردو باشند. این اردو بیشتر برای تست آمادگی جسمانی است و جنبه ریکاوری دارد تا مربیان تیم از اوضاع آن ها با خبر باشند.

وی افزود: این بازیکنان نهایت سه روز در اختیار تیم ملی هستند و بعد به تیم خودشان می‌روند. فرصتی نیست که اردویی برگزار شود. شنبه تا دوشنبه در اختیار ما هستند و بعد به تیم خودشان می‌روند. البته کی‌روش هم با سرمربیان تیم‌ها صحبت و مشورت کرده است. حساسیت‌هایی که در مورد تیم ملی هست با آن‌ها صحبت شده است. احترام آن‌ها حفظ شده است. در کنار این مساله سازمان لیگ هم با باشگاه‌ها صحبت کرده، تعامل خوبی باید برقرار شود. حریفان سنگین و معتبری داریم. بدون آمادگی به جام جهانی رفتن به صلاح کسی نیست.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تغییر رویه کی‌روش گفت: 8 سالی که او در ایران بود تجربیاتی کسب کرد. برای همین اردویی که قرار است انجام شود همین که به تک تک سرمربیان زنگ می‌زند احترام آن‌ها را حفظ می‌کند. نسبت گذشته تعاملش بیشتر شده، البته سن آدم که بیشتر می‌شود رفتارش بهتر می‌شود.

وی افزود: الان هم اگر صحبتی را برای ترمیم تیم ملی مطرح می‌کند برای تیم ملی کشورمان است. بیش از دو سوم این بازیکنان، بازیکنان کی‌روش هستند. به نفرات جدید هم اعتقاد دارد. در بازی‌هایی که انجام دادیم یک نیمه با یک ترکیب و یک نیمه با ترکیب دیگری بود. این شجاعت سرمربی است. او این ریسک را انجام داد چون ذهینتش این بود که این اردو برای آماده سازی است. حریفان ما هم هم نفراتشان را داشتند. بازیکنان ما در این دو بازی کامل چه در تمرین و چه در مسابقه، در اختیار تیم ملی بودند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد صحبت‌هایی که پیرامون اختلافات بازیکنان تیم ملی مطرح می‌شود، اظهار داشت: این بحث را نمی‌توانید در مورد تیم ملی الان مطرح کنید. من سال‌ها در تیم‌های مختلفی بوده‌ام. معمولا این موضوعات در تیم‌های ملی واقعا هست ولی خوشبختانه در این اردو تعامل و همبستگی که بین بازیکنان تیم ملی وجود داشت خیلی عالی بود. احسان حاج صفی و بزرگ‌ترهای تیم در این بخش خیلی خوب مدیریت کردند. یکی از بهترین اردوها بود. اگرچه در دوره‌ای که اسکوچیچ سرمربی بود بین بچه‌ها تقریبا ناهماهنگی وجود داشت ولی در این اردو بسیار هماهنگ شدند که در زمین مشخص بود.

وی در خصوص شایعات اختلاف مهدی طارمی و سردار آزمون، گفت: اصلا چنین چیزی نیست. طارمی، حاج صفی، جهانبخش و انصاری‌فر، بزرگترهای تیم هستند. خودشان در تیم همبستگی ایجاد می‌کنند. بعد از تعویض، وقتی طارمی روی نیمکت آمد، خودم شاهد بودم مرتب می‌گفت سردار از این فضا استفاده کن، سر بزن. یعنی آنقدر صمیمیت بین بچه‌ها وجود دارد. او سردار را تشویق می‌کرد. حتی بعد از گل اولین نفری که کنار خط آمد طارمی بود. یعنی آنقدر فضای خوبی داشتیم.

انتهای پیام/


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *