بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

اتفاق جالب و ویژه در جام جهانی ۲۰۲۲/ پیراهن خاص یک تیم در اعتراض به حقوق بشر

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ | ۰:۲۸

«هومِل» سازنده کیت جام‌جهانیِ دانمارک در پستی در اینستاگرام با انتشار طرح انتخابی کیت سوم مشکی رنگ گفت: «رنگ عزاداری». این شرکت در ادامه توضیح داد: «ما تمام مدت از تیم ملی دانمارک حمایت می‌کنیم، اما این نباید با حمایت از میزبانی که جان هزاران نفر را به خطر انداخته، اشتباه گرفته شود.»

فدراسیون فوتبال دانمارک در نوامبر گذشته قول داده بود که در این تورنمنت لباس‌هایی با «پیام‌های انتقادی» فراهم کند. اگرچه قوانین جام‌جهانی فیفا بیانیه‌های سیاسی روی لباس تیم را ممنوع کرده، اما به نظر می‌رسد طرح‌های سه پیراهن دانمارک به رنگهای تماما قرمز، تماما سفید و تماما سیاه بدون هیچ کلمه یا نمادی، بیانیه‌ای آشکار و واضح باشد. نشان تیم ملی، آرم «هومل» و علامت‌های V شکل سفید تزئینی (یکی از ویژگی‌های معروف پیراهن دانمارک از دهه ۱۹۸۰) با همان رنگ پیراهن حک شده‌اند، اما همچنان قابل مشاهده هستند.

هومل اضافه کرد: «لوگو و آرم مخصوص دانمارک نامرئی شده‌اند چراکه ما نمی‌خواهیم در طول تورنمنتی که به قیمت از دست رفتن جان هزاران نفر برگزار شده قابل رویت باشیم. ما در تمام طول مسیر از دانمارک حمایت می‌کنیم اما از کشور میزبان نه. ما معتقدیم که ورزش باید مردم را گرد هم بیاورد. و وقتی این هدف عملی نمی‌شود اعتراض خود را اعلام می‌کنیم.»

دانمارک که در رده دهم جهان قرار دارد و سال گذشته به نیمه نهایی قهرمانی اروپا راه یافت، یکی از تیم‌هایی است که در برابر قطر موضع محکمی اتخاذ کرده است. فدراسیون فوتبال دانمارک همچنین به کمپین اروپایی که هفته گذشته برای کاپیتان‌ها راه‌اندازی شد پیوست تا در بازی‌های جام‌جهانی از بازوبندهای قلبی شکل و چند رنگ «OneLove» استفاده کنند.

قطر در دهه گذشته به‌خاطر رفتار بدش با کارگران مهاجر، عمدتاً جنوب آسیایی، که در ساخت استادیوم‌ها، جاده‌ها، هتل‌ها و ساختمان‌های دیگر به ارزش ده‌ها میلیارد دلار کمک کردند، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. مقامات دانمارکی همچنین نقش رهبری گروهی از فدراسیون‌های فوتبال اروپایی برای بازدید از قطر و نظارت بر اصلاحات وعده داده شده در قوانین کار را بر عهده گرفتند.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *