بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

مهدی طارمی وینگر نیست؛ ترابی کجا بود؟/ خودمان را گول نزنیم؛ ژاپن تیم اول آسیاست و کره‌جنوبی هم تیم دوم!/ صعود ما از گروه جام جهانی زیادی خوشبینانه است

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۳

تیم ملی ایران در دومین دیدار تدارکاتی خود در اتریش مقابل تیم سنگال به تساوی یک بریک رضایت داد. شاگردان کارلوس کی‌روش در دقیقه ۵۵ با یک گل به خودی از قهرمان آفریقا عقب افتادند اما ۹ دقیقه بعد سردارآزمون موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند تا از یک شکست حتمی نجات پیدا کنیم. در همین راستا بد ندیدم دقایقی با حمید درخشان کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس هم کلام شویم.

بازی با سنگال را چطور دیدید؟

چنگی به دل نزد! نیمه اول این بازی که هیچی نداشت ولی در نیمه دوم با تعویض‌هایی که انجام شد یک مقدار بهتر شدیم.

شاید کارلوس کی‌روش می‌خواست سایر ملی پوشان خود را محک بزند؟

کاملا درست است و با توجه به اینکه فرصت دیگری وجود ندارد، سرمربی تیم ملی باید این کار را می‌کرد اما متوجه یک تغییر عجیب نشدم!

کدام تغییر؟

بازی کردن مهدی طارمی به عنوان وینگر چپ! او اصلا وینگر نیست و باید در نوک حمله بازی کند و…

ولی به نظر می‌رسد مهاجم نوک ما سردار آزمون باشد؟

به هر حال می‌توانیم بازی با دو مهاجم را تمرین کنیم یا اینکه فکر دیگری داشته باشیم. مهدی طارمی که ستاره فوتبال ایران است در این بازی محو شده و نتوانست حتی نیمی از توانایی‌هایش را بروز دهد. مهدی ترابی که آن طور جلوی اروگوئه خوش درخشید در این بازی با سنگال کجا بود؟ او خیلی می‌تواند به تیم ملی کمک کند اما …

ترابی که خودش را ثابت کرد و حالا کی‌روش می‌خواهد سایر بازیکنان را نیز برای این پشت وینگر چپ امتحان کند؟

به هر حال من فکر می‌کنم مهدی طارمی ستاره فوتبال ایران است که به عنوان مهاجم کارآیی دارد. بازگشت‌های او به عقب کارش را سخت می‌کند و از توانایی‌هایش می‌کاهد. مهدی هر چه به دروازه حریف نزدیک تر باشد، خطرناک تر است.

مهدی طارمی وینگر نیست؛ ترابی کجا بود؟/ خودمان را گول نزنیم؛ ژاپن تیم اول آسیاست و کره جنوبی هم تیم دوم!/ صعود ما از گروه جام جهانی زیادی خوشبینانه است

آینده این تیم را در جام جهانی قطر چطور می‌بینید؟

ما بازی امیدوارکننده ای مقابل اروگوئه ارائه دادیم که شاید به خاطر شوک مثبت ناشی از بازگشت کی‌روش بوده باشد اما واقعیت امر این است که ایران در حال حاضر قدرت اول آسیا نیست. باید این موضوع را بپذیریم و خودمان را گول نزنیم!

قدرت اول آسیا کدام تیم است؟

به نظر من ژاپن در حال حاضر خرج خودش را از آسیا جدا کرده و قدرت اول این قاره است. بعد از این تیم هم کره جنوبی است و این واقعیت را اگر قبول کنیم می‌توانیم پیشرفت کنیم.

نگفتید بالاخره امیدی به صعود تیم ملی به دور بعدی جام جهانی قطر دارید یا نه؟

شاید روی توانایی‌های فردی بازیکنان یا تجربه کارلوس کی‌روش بتوانیم شانس صعود برای خودمان دست و پا کنیم ولی اینکه از الان با قاطعیت بگوییم به دور بعد می‌رویم خیلی خوشبینانه است. انگلیس را دیدید ۳ گل به آلمان زد یا ولز و آمریکا که از لحاظ امکانات یا برنامه ریزی جلوتر از ما هستند. باید براساس واقعیت‌های موجود حرف بزنیم. کار بسیار سخت است اما شاید مثل بازی با اروگوئه شانس هم به کمک ما بیاید و به برتری برسیم.

میلاد سرلک‌هافبک پرسپولیس را در این دیدار چطور دیدید؟

به نظر من هر سه‌هافبک میانی ما عملکرد قابل قبولی ارائه ندادند. نه تنها میلاد سرلک بلکه احمد نوراللهی و سعید عزت اللهی نیز در حد انتظارات ظاهر نشدند. شاید عزت اللهی مصدوم بوده یا اینکه مشکلی داشته اما احمد نوراللهی خیلی در پرسپولیس بهتر از حالا بود. میلاد سرلک هم با تغییرات اخیر تیم ملی باید دوباره خودش را ثابت کند. شاید این موضوع فشار زیادی به این بازیکن وارد کند و باید همه این مسائل را لحاظ کرد.

مهدی طارمی وینگر نیست؛ ترابی کجا بود؟/ خودمان را گول نزنیم؛ ژاپن تیم اول آسیاست و کره جنوبی هم تیم دوم!/ صعود ما از گروه جام جهانی زیادی خوشبینانه است

علیرضا بیرانوند هم به دلیل مصدومیت جای خودش را به سیدحسین حسینی گلر استقلال داد. عملکرد کاپیتان استقلال را چطور دیدید؟

همه می‌دانند علیرضا بیرانوند گلر فیکس تیم ملی در جام جهانی است و در این شکی نیست. کی‌روش کار درستی کرد که روی بیرانوند در این بازی دوستانه ریسک نکرد چون ممکن بود مصدومیت او تشدید شود. سید حسین حسینی هم مقابل سنگال یکی از بهترین‌های تیم ما بود. او هم می‌تواند مسافر جام جهانی شود. به اعتقاد من تیم ملی در درون دروازه مشکل چندانی ندارد. ما گلرهای خوبی داریم که می‌توانند به راحتی در ترکیب ایران بازی کنند اما گلر اول علیرضا بیرانوند است.

مرتضی پورعلی گنجی یک گل به خودی زد! این اتفاق روی عملکرد او در ادامه بازی‌های پرسپولیس اثر نمی‌گذارد؟

نه! گل به خودی می‌تواند برای هر مدافعی ولو با تجربه پیش بیاید. پورعلی گنجی یک مدافع با تجربه است که در ترکیب تیم ملی و این اواخر پرسپولیس بازی‌های خوبی انجام داده و مطمئن باشید آن قدر حرفه ای است که دیگر به این گل به خودی فکر نکند. او یکی از بهترین خریدهای پرسپولیس در فصل جاری بوده است.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *