بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

نگاهی به کنگره فدراسیون جهانی والیبال 2022 / تلاش برای افزایش حضور زنان در هیأت رئیسه

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۵۳

کنگره فدراسیون جهانی والیبال از اول تا سوم مهرماه با حضور تمامی اعضا از جمله محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران در شهر آرنهم هلند برگزار شد.

به گزارش طرفداری و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سی‌و‌هشتمین کنگره فدراسیون جهانی والیبال همزمان با مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی زنان جهان از اول تا سوم مهرماه در شهر آرنهم هلند برگزار شد.

 محمدرضا داورزنی به عنوان عضو هیأت رئیسه FIVB و میلاد تقوی به عنوان نماینده فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران در این کنگره حضور داشتند و جلسه هیأت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا نیز در حاشیه آن برگزار شد.

روز پنج‌شنبه (31 شهریورماه) جلسه هیأت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال برگزار شد و دستور کار آن هم تصویب دستورالعمل‌هایی بود که اجرایی‌شدن آن‌ها نیاز به تأیید کنگره داشت. روزهای جمعه تا یکشنبه (اول تا سوم مهرماه) هم کنگره جهانی والیبال با حضور رؤسای فدراسیون‌ها و نمایندگان 222 کشور عضو فدراسیون جهانی برگزار شد.

گزارش دو سال گذشته مالی، فنی و تلویزیونی مربوط به سال‌های 2020 و 2021 در این کنگره بررسی و تصویب شد و همچنین بودجه سال 2022 و 2023 فدراسیون جهانی والیبال به تصویب اعضا رسید.

اساسنامه فدراسیون جهانی والیبال در سطح هیأت رئیسه بازنگری و مقرر شد کنفدراسیون‌های قاره‌ای در معرفی نماینده حتما به جنسیت توجه کنند تا امکان حضور زنان در هیأت رئیسه افزایش یابد. همچنین تصویب شد اعضای هیأت رئیسه حداکثر برای سه دوره چهار ساله انتخاب شوند.

11 هدف فدراسیون جهانی والیبال نیز در این نشست بررسی شد که تاکنون هفت هدف محقق شده و چهار هدف دیگر نیز در حال دستیابی است.

در این کنگره قانونی بازنگری و تأیید شد که به فدراسیون جهانی مجوز می‌دهد با ورود به اختلافات داخلی فدراسیون ملی اطمینان حاصل کند این رشته ورزشی در کشورها هرگز تحت تأثیر مسائل حاکمیتی قرار نگیرد.

پوکت تایلند به عنوان میزبان دوره بعدی کنگره فدراسیون جهانی والیبال معرفی شد که در سال 2024 برگزار می‌شود. زمان دقیق برگزاری این کنگره اعلام نشد، اما احتمالا بعد از بازی‌های المپیک 2024 پاریس خواهد بود.

گزارش‌هایی از کنفدراسیون قاره‌ها و مناطق آسیا، آفریقا، اروپا، نورسکا و آمریکای جنوبی در این کنگره ارائه شد و اعضای کمیته اخلاق فدراسیون جهانی والیبال نیز رأی اعتماد گرفتند. همچنین مقرر شد مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی جهان سال 2025 در استرالیا برگزار شود.

گزارش کمیسیون‌ها، شوراها و مسابقات جهانی سالنی و ساحلی در تمامی رده‌های سنی مورد ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت.

در حاشیه این کنگره نیز مجمع عمومی کنفدراسیون والیبال آسیا با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار شد. تصویب گزارش مجمع عمومی و جلسات هیأت رئیسه سال 2021، تصویب گزارش مالی و حسابرسی سال 2021 و بودجه سال 2023 و ارائه گزارش مناطق و کمیسیون‌های مختلف AVC در سال 2022 از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *