بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ایران – اروگوئه؛ سناریویی خوب برای شروع مجدد!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱:۴۳

تیم های ایران و اروگوئه عصر امروز به مصاف هم رفتند و این بازی با نتیجه 1-0 به سود شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید.

به گزارش طرفداری، تیم ملی ایران در اولین بازی خود زیر نظر کارلوس کی روش توانست تیم اروگوئه را شکست دهد. ایران در این بازی با گل سه امتیازی مهدی طارمی به پیروزی رسید. تیم ملی ایران در این بازی نمایش قابل قبولی داشت.

کی روش در این بازی از یک سیستم 4 دفاعه استفاده کرد و از زوج شجاع خلیل زاده و حسین کنعانی زادگان بهره برد و ابوالفضل جلالی و صادق محرمی نیز فولبک های تیم در این دیدار بودند. سامان قدوس، احسان حاج صفی و سعید عزت اللهی هافبک های ایران بودند و علیرضا جهانبخش،‌ مهدی ترابی و طارمی هم خط حمله تیم ملی را تشکیل دادند.

پیش از صحبت در این بازی باید به این نکته اشاره کنیم که تیم ملی به تازگی اولین اردوی خود زیر نظر را پشت سر گذو این تیم همچنان برای رسیدن به هماهنگی مجدد زیر نظر سرمربی پرتغالی نیاز به فرصت بیشتری دارد اما کی روش در همین تک بازی نشان داد که می توان به این تیم  و نمایش هایش در دیدار های آینده امیدوار بود. تیم ملی ایران در این بازی توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و از تک گل خود نیز محافظت کند. قطعا ذهنیت بازیکنان و مجموعه تیم مهمترین چیزی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی روی نتایج تیم ملی در بازی های بزرگ جام جهانی داشته باشد. امروز در برنامه های هجومی بازیکنان تیم ملی کارهای ترکیبی تمرین شده قابل تاملی را شاهد بودیم و حتی روی گل به ثمر رسیده هم مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و سامان قدوس به خوبی توپ را به دروازه تیم اروگوئه رساندند. این گل حاصل 6 پاس بی نقص و به جا از زمین خودی تا دروازه تیم حریف بود. در همین بازی روی یک صحنه دیگر نیز مهدی ترابی با همکاری قدوس با یک 1-2 به دروازه تیم اروگوئه رسید.

 گل اول تیم ملی به اروگوئه:

البته در این بازی روی صحنه هایی شاهد جا ماندن خط دفاعی تیم و از هم گسیختگی هایی در میانه مدان بودیم. دفاع تیم ملی ایران روی چندین صحنه از رقیب خود پشت خورد که البته موضوع عجیبی نیست چرا که تیم ملی ایران چیزی حدود دو سال است که از آن شکل بازی مدنظر کارلوس کی روش فاصله گرفته و حتی مهره های خط دفاعی تیم ملی در این مدت تغییر کرده اند.

در مجموع این بازی یک سناریوی بسیار خوب برای شروعی مجدد با کارلوس کی روش بود و ما باید برای سنجش عیار تیم جدید کی روش در انتظار بازی های آینده تیم باشیم. تیم ملی برای هماهنگ شدن با تفکرات سرمربی پرتغالی نیاز به زمان بیشتری دارد.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.