بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

قابل توجه کمیسیون اصل ۹۰؛ دخالت کنید تعلیق می شویم!

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۸

هند که در سال ۲۰۱۷ جام جهانی نوجوانان پسران را برگزار کرده بود که اتفاقا با درخشش تیم ملی نوجوانان ایران با مربیگری عباس چمنیان همراه بود این بار قصد داشت جام جهانی دختران را برگزار کند اما فیفا امروز این امتیاز را از هندی ها گرفت و حتی فوتبال این کشور را به حالت تعیلق در آورد.

فیفا فوتبال هند را به خاطر دخالت اشخاص ثالث به حالت تعلیق در آورد و اعلام کرد دخالت های خارجی نقض آشکار اساسنامه فیفا است به همین خاطر تمام فعالیت های فوتبالی این کشور به حالت تعلیق درآمد. طبق این تصمیم فیفا میزبانی هند برای مسابقات جام جهانی بانوان زیر ۱۷ سال سلب و لغو شد. فیفا در پایان اعلام کرد که امیدوار است این تصمیم وزارت ورزش هند را ترغیب کند تا در آینده تصمیمات درستی را بگیرد و تعلیق از فوتبال این کشور برداشته شود.

این می تواند یک درس خوب برای کمیسیون اصل ۹۰ باشد که اصرار به دخالت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را دارد! رئیس کمیسیون اصل ۹۰ تا الان چند بار مصاحبه کرده و اذعان داشت مهدی تاج به عنوان نایب رییس فیفا نباید در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کند. اصلا منظورمان این نیست که مهدی تاج گزینه مناسبی برای اداره فدراسیون فوتبال در ادامه مسیر است اما تصمیم در این خصوص را باید اعضای مجمع عمومی بگیرند نه کمیسیون اصل ۹۰. از سویی اگر مهدی تاج شرایط شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را نداشت کمیته بدوی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال باید در این باره تصمیم می گرفت.

تنها یک دخالت کوچک از سوی اشخاص ثالث در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال می تواند فوتبال ایران را به چالش بکشد. از همه مهمتر اینکه فیفا برای صدور رای در این باره از کسی اجازه نمی گیرد و به یکباره چنین رایی صادر می کند.

دسته بندی ها : خبرورزشی
برچسب ها :


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.