بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

پنج مشکل منچستریونایتد که اریک تن هاخ باید آن‌ها را حل کند

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۸

حکم‌رانی اریک تن هاخ در منچستریونایتد به شکلی ناامیدکننده و البته آشنا از نظر عملکرد برای هوادارانِ شیاطین سرخ شروع شد. شکست خانگی 2-1 منچستریونایتد مقابل برایتون در شروع لیگ برتر باعث شده لزوم ایجاد چند تغییر در ترکیب منچستریونایتد کاملا روشن باشد؛ تغییراتی که در این تابستان تاکنون انجام نشده‌اند.

طرفداری | مسلما چالشی که تن هاخ با آن روبه‌رو است، سخت به شمار می‌رود و یان ویتل از وب‌سایت تلگراف، پنج مشکل بزرگ منچستریونایتد که تن هاخ باید سریعا برای آن‌ها راه‌حلی پیدا کند را مرور کرده است.  1- سروسامان دادن به خط دفاعی، به‌خصوص فول‌بک‌ها

گفته می‌شد دیوگو دالو آماده است تا جانشین آرون ون بیساکای ناتوان در پست فول‌بک راست شود و مشکلات تن هاخ در این منطقه از زمین را حل کند. فقط 12 ثانیه لازم بود تا این فرضیه رویایی باطل شود چرا که دالو به شکلی بد توپ را به لیاندرو تروسار تقدیم کرد تا برایتون در اولدترافورد پیش بیفتد. 

هری مگوایر در این مسابقه فاجعه به بار نیاورد اما نمی‌توان گفت که او در بازی با برایتون، مستحکم و قاطع ظاهر شد. در این مسابقه، مگوایر نتوانست به شکلی خوب پاسخ اعتماد ویژه‌ای که تن هاخ به او کرده را بدهد. لیساندرو مارتینز، زوج مگوایر در قلب خط دفاعی بی‌نظم و خشن بازی کرد و در کنار مگوایر و لوک شاو، کارت زرد گرفت. در این مسابقه، لوک شاو بهترین مدافع تیم تن هاخ بود؛ این درحالی است که در طول پیش‌فصل گفته می‌شد تایرل مالاسیا، خرید جدید شیاطین سرخ قرار است جانشین شاو در ترکیب شود. مدت حضور کوتاه مالاسیا به عنوان یار تعویضی در بازی با برایتون، این را نشان نداد. تن هاخ، واران و لیندلوف را هم در اختیار دارد و باید برای خط دفاعی‌اش، کاری انجام دهد. 2- تکلیف کریستیانو رونالدو چه می‌شود؟

برای طرفین گزینه‌های محدودی باقی‌مانده. رونالدوی 37 ساله باید در ترکیب منچستریونایتد به میدان برود، حداقل تا زمانی که منچستریونایتد بتواند بالاخره یک گل‌زن اثبات شده را به ترکیب تیمش اضافه کند. با مصدومیت آنتونی مارسیال، تنها مهاجم نوک تخصصی منچستریونایتد، بازهم تن هاخ تصمیم گرفت رونالدو بازی را از روی نیمکت شروع کند و اشاره او به نداشتن آمادگی کامل این مهاجم پرتغالی بوده است. اگرچه رونالدو با گذشت هفت دقیقه از شروع نیمه دوم وارد ترکیب منچستریونایتد شد و این جای تعجب نداشت چون تن هاخ می‌خواست نتیجه 2-0 را جبران کند. 

به‌طور خلاصه، این تعویض کارآمد به‌نظر می‌رسید زیرا برایتون تحت فشار بیش‌تری قرار گرفت و خط حمله منچستریونایتد یک نقطه کانونی داشت؛ در نیمه اول، کریستین اریکسن در نقش فالس‌ناین بازی کرد و خط حمله یونایتدی‌ها زهر لازم را نداشت. این حقیقت که تک گل منچستریونایتد یک گل به خودی بود و بازیکنان منچستریونایتد 288 دقیقه است که در لیگ برتر گل نزده‌اند، نشان می‌دهد تن هاخ باید مشکل گل‌زنی تیمش را حل کند؛ البته پس از وقتی که دردسرهای دفاعی‌اش را درست کند.  3- فرد و مک تومینای باید کجا باشند؟

بیش‌تر هواداران منچستریونایتد ترجیح می‌دهند بگویند: «روی نیمکت». مثل اکثر اوقات فصل گذشته، دو هافبک عقب زمین منچستریونایتد به دلیل نقشی که در این شکست داشتند، مورد سرزنش و انتقاد هواداران قرار گرفتند. قطعا آن‌ها در این مسابقه هیچ نکته روشنی از خودشان به جای نگذاشتند. مک تومینای قبل از گل اول توپ را لو داد و در گل دوم برایتون، فرد و مک تومینای از پست خودشان خارج شدند. اگرچه مثل اکثر جوانب بازی، مسائل پیرامون آن‌ها پیچیده‌تر از این صحبت‌ها است. 

بدیهی است تن هاخ انتظار داشت فرنکی دی یونگ، هدف دیرینه نقل‌وانتقالاتی‌اش را در ترکیب خود داشته باشد و حضور دی یونگ می‌تواند عملکرد زوج محور دوگانه هافبک و احتمالا این سیستم ناکارآمد را بهبود ببخشد. روی کین، هافبک دفاعی اسبق منچستریونایتد در انتقاد از عملکرد فرد و مک تومینای، حرفی زده که بعید است اکثر هواداران منچستریونایتد با آن موافق نباشند:

فرد و مک تومینای به قدر کافی خوب نیستند. آن‌ها منچستریونایتد را به رقابت برنمی‌گردانند. هرهفته چنین وضعیتی را می‌بینیم.  4- چه سیستمی باید به کار گرفته شود؟

 خیلی از کسانی که به منچستریونایتد فصل جدید خوش‌بین بودند، تا پیش از سوت شروع بازی با برایتون در انتظار دیدن «تن هاخ بال» بودند اما عملکرد شیاطین سرخ بیش‌تر شبیه «اوله بال» و «رالف بال» بود. بدیهی است که نتیجه هم به شکل ناراحت‌کننده‌ای مشابه عملکرد رقم خورد. کریستین اریکسن در اولین بازی خود در منچستریونایتد، بازی را به عنوان مهاجم کاذب شروع کرد و پس از ورود رونالدو، به عنوان هافبک نگه‌دارنده به کار گرفته شد. این یعنی سیستم 1-3-2-4 منچستریونایتد به 1-4-1-4 تغییر پیدا کرد و اریکسن از پیکان خط حمله به جلوی مدافعان منتقل شد. 

پاسخ به سوال سیستم منچستریونایتد طی روزهای باقی‌مانده در نقل‌وانتقالات به دست می‌آید. اگر مثلا دی یونگ بیاید، ممکن است شیوه و سیستم بازی یونایتد زیر و رو شود. با این‌حال عملکرد یونایتد در این پنجره تابستانی نشان داده هواداران نباید خیلی به خریدهای دراماتیک لحظه‌آخری امیدوار باشند.  5- اعتمادبه‌نفس بازیکنان جوان و کلیدی چه‌طور باید افزایش یابد؟

روان‌شناسی ورزشی مشخصا یک علم دقیق است و منچستریونایتد باید مطمئن شود چند متخصص روان‌شناسی ورزشی با اعضای تیمش دیدار کنند، اگر قبلا نکرده باشند. مارکوس رشفورد و جیدون سانچو، دو تن از استعدادهای جذاب فوتبال انگلیس در فصل گذشته سایه‌ای از خودشان بودند و در این مسابقه هم روال فصل گذشته را ادامه دادند. 

رشفورد نتوانست از چند موقعیت در نیمه دوم استفاده کند و وضعیت برای سانچو بدتر بود؛ او با توپ و بدون توپ، اعتمادبه‌نفس پایینی داشت. وضعیت این دو نفر نشان‌دهنده کسل‌کننده و منفی بودن جو پیرامون منچستریونایتد است. تن هاخ قرار بود این مشکل که از ابتدای فصل گذشته جریان داشته را حل کند. یک اولدترافورد پراز تماشاگر که بین نیمه شروع به هو کردن بازیکنان کرد، نمی‌تواند کمکی به بهبود سطح اعتمادبه‌نفس و احساسات شکننده تیم داشته باشد. تن هاخ در خصوص این موضوع گفت:

از نظر سطح اعتمادبه‌نفس در نیمه اول کم آوردیم. بازیکنان همیشه باید به خودشان باور داشته باشند و بین آن‌ها باید هم‌بستگی باشد. می‌توانم وجود این وضعیت به خصوص پس از اتفاقات فصل گذشته را درک کنم اما اعتمادبه‌نفس یک موضوع شخصی است و بازیکن باید به خودش اعتماد داشته باشد چون سطح فنی خوبی دارد. بازیکنانم در گذشته بارها این را ثابت کرده‌اند.

به قلم یان ویتل برای تلگراف 

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.